PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینجا همه چیز در همه

بهمن پور
2014-02-04, 23:44
سلام شب خوش
از امشب بخش شب نشینی مجازی راه اندازی شد
اینجا همه چیز در همه از دری می خواهید گفتگو و بحث و مهمونی بگیرید

احمدی
2014-02-04, 23:52
سلام شب همگی بخیر
راستی این کار هم چالبه ها طرح خوبی مطرح شده

بهمن پور
2014-02-05, 00:22
سلام شب همگی بخیر
راستی این کار هم چالبه ها طرح خوبی مطرح شده

خوب امشب درباره چی بحث کنیم ؟

مهرگان
2014-02-05, 00:33
سلام شبتون بخیر و شادی
هنوز موضوع مورد بحث مشخص نشده ؟

بهمن پور
2014-02-05, 10:47
خوب اینجا کسی تعارف نکنه هرکس دوست داره شروع کننده باشه
اما به نظرم درباره اب و هوا بگیم
البرز که سرد و برودت هم بالاست امروز چهارشنبه هم مدارس در صبح و عصر تعطیل شدن و البته ادارات هم نیمه تعطیل

صدای رسا
2014-02-05, 17:22
در زندگی سه چیز صدا ندارد

مرگ فقیر ظلم غنی چوب خدا

از چوب خدا بترسید

http://static.cloob.com//public/user_data/gen_thumb/n-14-02-2/3/a2ddee81316aa0676203e0539d7ebcc3-425

بهمن پور
2014-02-05, 23:21
فقیر و غنی بودن شاید چیز بدی باشه
ولی می دونید بخشی از این بازی زندگی برای این هست که ما خودمون رو بسنجیم و بفهمیم که چقدر با انسانیت انس داریم

مهرگان
2014-02-05, 23:36
سلام جناب بهمن پور وقتتون بخیر
اگر در اوج توانایی ببخشیم کار خاصی انجام ندادیم . اگر هنگام نیاز خودمون چیزی رو ببخشیم این کار ارزشمنده و میشه گفت انسان بودن برازنده شخصیتمون هست

نی نامه
2014-02-05, 23:44
با سلام پیشنهاد میکنم بحث سلامت خانواده مطرح بشه اگر جمع موافق باشن البته من زیاد نمیمونم...

احمدی
2014-02-05, 23:46
به به چه با سلیقه فکر کنم خوبه ولی به شرط اینکه بحث عمومی باشه چون زناننه باشه مرداااااااااااااااااا زیادی هستند و اگر مردونه باشه خانم ها ....

نی نامه
2014-02-05, 23:46
عذر خواهی میکنم من متوجه بحث مطرح شده در مورد آب و حوا نشدم...

صدای رسا
2014-02-05, 23:48
یکی دیگر از علل فقر ارتکاب گناه می‌باشد معصومان گناه را سبب کم شدن روزی انسان و از عوامل فقر می‌دانند.

نی نامه
2014-02-05, 23:48
سلامت خانواده به هر دو ربط داره هر دو یک اندازه دخیلن ولی در اینجا باید ریشه ی فرو پاشی و یا تزلزل خانواده بررسی و آشکار بشه و در صورت امکان پیشنهاد آنتی ویروس...

بهمن پور
2014-02-05, 23:49
سلام جناب بهمن پور وقتتون بخیر
اگر در اوج توانایی ببخشیم کار خاصی انجام ندادیم . اگر هنگام نیاز خودمون چیزی رو ببخشیم این کار ارزشمنده و میشه گفت انسان بودن برازنده شخصیتمون هست

دقیقا حق با شماست زنده باشید

بهمن پور
2014-02-05, 23:50
سلامت خانواده به هر دو ربط داره هر دو یک اندازه دخیلن ولی در اینجا باید ریشه ی فرو پاشی و یا تزلزل خانواده بررسی و آشکار بشه و در صورت امکان پیشنهاد آنتی ویروس...

یعنی سلامت و خانواده و انتی ویروس الان به هم ربط دارن ؟

نی نامه
2014-02-05, 23:51
فقر میتونه از نا امیدی باشه ...میتونه مورثی باشه در کل بهمون کم گذاشتن در مسائل دینی برمیگرده که بازم آدم فقیر ذهنش معمولا بسته میشه مگر اینکه ایمانش قوی باشه

نی نامه
2014-02-05, 23:53
بله وقتی سلامتی در خانواده نباشه یعنی خانواده مشگل پیدا کرده و ریشه ی مشگل میشه ویروس و درمانش یا راه حلش میشه آنتی ویروس...

نی نامه
2014-02-05, 23:55
سلامت فرهنگی سلامت روحی سلامتی در زمینه های مختلف

بهمن پور
2014-02-05, 23:55
فقر میتونه از نا امیدی باشه ...میتونه مورثی باشه در کل بهمون کم گذاشتن در مسائل دینی برمیگرده که بازم آدم فقیر ذهنش معمولا بسته میشه مگر اینکه ایمانش قوی باشه

چه خوب
راستش من فکر می کنم این مصداق کاد الفقر ان یکون کفرا
براستی مصداق جامعه ای میشه که هر کسی به فکر خودش هست و از دیگری غافل میشه
داد خدا ما را دو دست
من معتقدم که اندر آن سری هست
با یک دسه به خویشتن پردازی
با دست دگر زبی کسان گیری دست

نی نامه
2014-02-05, 23:56
بسیار عالی و ارزشمند هست در زمان نداشتن بخشیدن ...بسیار زیبا

مددی
2014-02-05, 23:57
بعضی آدما وقتی گرفتار میشن می گن:«کاش میدونستم، کاش یکی بهم گفته بود، کاش قبلش بیشتر فکر کرده بودم و کاش ...

بهمن پور
2014-02-05, 23:59
یکی دیگر از علل فقر ارتکاب گناه می‌باشد معصومان گناه را سبب کم شدن روزی انسان و از عوامل فقر می‌دانند.

ایا دلیلی برای این حرف خودتون دارید ؟

صدای رسا
2014-02-06, 00:00
دوستان نظر شما چیه؟؟؟
http://static.cloob.com//public/user_data/gen_thumb/n-14-02-4/13/16d03f80d6f4cb54143e5417bcfd5add-425

نی نامه
2014-02-06, 00:01
شعر پرباریه...

بهمن پور
2014-02-06, 00:02
بعضی آدما وقتی گرفتار میشن می گن:«کاش میدونستم، کاش یکی بهم گفته بود، کاش قبلش بیشتر فکر کرده بودم و کاش ...

همیشه باید به آینده نگاه کرد و از گذشته درس گرفت
لبخند فردا هم دیدنی است

مددی
2014-02-06, 00:03
فقر؛ گرسنگی نیست،
عریانی هم نیست،
فقر؛ شب را " بی غذا" سر کردن نیست،
فقر؛ روز را " بی اندیشه" سر کردن است.

صدای رسا
2014-02-06, 00:05
کسی نظری نداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!:confused:

ولی من با قاطعیت میگم:

نمی گذارم ایرانم تجزیه شود ...

ایران فردوسی است و حماسه

ایران حافظ است و عشق

ایران مولوی است و معرفت

ایران عطار است و عدالت

ایران خیام است وصداقت

ایران فرغانی است و حقیقت

ایران فرخی است و آزادی

ایران بابک است و قیام

ایران افشین است و عصیان

ایران مازیار است و طغیان

ایران مزدک است و جسارت

ایران کاوه است و شورش

ایران آرش است و رهایی

ایران دار است و سربداران

نی نامه
2014-02-06, 00:06
تازمانی که مردم ایران یک پارچه باشند و ظاهر بین و زود باور نباشن کسی نمیتونه کاری بکنه و ضربه ای به ایران بزنه

مثل کشتی که نمیتونه غرق شه مگر اینکه آب از بیرون نفوذ کنه...

صدای رسا
2014-02-06, 00:07
http://www.azadandish.ir/images/album522/namaye.jpg
ميخواهم بگويم ......

فقر همه جا سر ميکشد .......

فقر ، گرسنگي نيست ، عرياني هم نيست ......

فقر ، چيزي را " نداشتن " است ، ولي ، آن چيز پول نيست ..... طلا و غذا نيست .......

فقر ، همان گرد و خاکي است که بر کتابهاي فروش نرفتهء يک کتابفروشي مي نشيند ......

فقر ، تيغه هاي برنده ماشين بازيافت است ،‌ که روزنامه هاي برگشتي را خرد ميکند ......

فقر ، کتيبهء سه هزار ساله اي است که روي آن يادگاري نوشته اند .....

فقر ، پوست موزي است که از پنجره يک اتومبيل به خيابان انداخته ميشود .....

فقر ، همه جا سر ميکشد ........

فقر ، شب را " بي غذا " سر کردن نيست ..
فقر ، روز را " بي انديشه" سر کردن است ..

نی نامه
2014-02-06, 00:07
بسیار زیبا آقای مددی خواستم عنوان کنم یادم رفت...

صدای رسا
2014-02-06, 00:08
نی نامه هم آغاز عزیز تشکر از نظر شما

بهمن پور
2014-02-06, 00:09
دوستان نظر شما چیه؟؟؟
http://static.cloob.com//public/user_data/gen_thumb/n-14-02-4/13/16d03f80d6f4cb54143e5417bcfd5add-425

خوب ایران با ملت بزرگش زنده است . این رو بزرگان همواره تاکید کردن

صدای رسا
2014-02-06, 00:12
چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
بیا تا همه تن به کشتن دهیم
مبادا که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شو

بهمن پور
2014-02-06, 00:14
چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
بیا تا همه تن به کشتن دهیم
مبادا که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شو

وقتی مادر دیگر طالبی نخورد
چون پسر شهیدش طالبی دوست داشت ..

صدای رسا
2014-02-06, 00:15
بده پیغام من بر مام میهن

که دارم زندگی بر نام میهن

هزاران همچو من ناکام رفته

مگر آید ز گردون کام میهن

مرام من بود ایران پرستی

صدای رسا
2014-02-06, 00:19
فقر فقر می زاید و به طور معمول فرزندان فقرا در محرومیت باقی می مانند.

پیامدهای شوم فقر از دیدگاه امام علی(ع) می پردازیم:

1- فقر موجب نقص عقل و دین:

امام خطاب به محمدبن حنفیه می فرمایند:(حکمت 319) «فرزندم! از فقر بر تو می ترسم، از آن به خدا پناه ببر! زیرا فقر دین انسان را ناقص و عقل و اندیشه او را مشوش، و مردم را نسبت به او، و او را نسبت به مردم بدبین می سازد.» براساس این بیان نورانی امام، فقر آثار بسیار بدی را بر عقل و دین انسان برجا می گذارد.

چنانکه در روایت دیگر می فرماید: «از دست رفتن دین، سبب نابودی امنیت است و با ترس و وحشت، زندگی مفهومی ندارد، و زوال عقل سبب زوال زندگی است و جامعه بی خرد را جز با مردگان نتوان قیاس کرد.»(حکمت 319) پس فقر خطرناک ترین بیماری است که جامعه را تهدید می کند و درصورت عدم تسریع در درمان آن، جامعه دچار اختلال و فروپاشی و در نهایت باعث از دست رفتن دین و معنویت می گردد.

2- فقر موجب ناتوانی و غربت:

امام در فرازی دیگر می فرمایند: «فقر و تهیدستی، مرد زیرک را در برهان، کند و ناتوان می سازد و انسان فقیر در شهر خود نیز غریب و بیگانه است»(حکمت 3).

از کلام امام استفاده می شود که فقر قدرت و توان برخوردهای اجتماعی را از انسان می گیرد، و فقیر جرأت داد و ستد را از دست می دهد و به یک انسان بی اراده تبدیل می شود که قدرت انجام هیچ کاری را ندارد.

در روایت دیگر می خوانیم «بی نیاز در غربت، وطنی است و نیازمند در وطن، غریب است»(حکمت 56) زیرا انسان بی نیاز هرجا باشد وسایل آسایش برایش فراهم است، ولی فرد نیازمند اگرچه در وطن خود به سر می برد، ولی از آنجا که فقیر است باید برای ادامه حیات خود به سوی دیگران دست نیاز دراز کند، تا بتواند زندگی خود را تأمین کند و اگر به این منوال زندگی خود را بگذراند، روزی جامعه و حتی اقوام و بستگان رهایش می کنند، در نتیجه، وطن برای او غربت می گردد.

3- فقر موجب ذلت و خواری:

امام علی از سنگینی و ذلت و خواری فقر به خدا پناه می برد، آنجا که می فرماید: «پروردگارا آبرویم را با بی نیازی نگهدار و شخصیتم را در اثر فقر ساقط مگردان که از روزی خواران تو درخواست روزی کنم و از اشخاص پست خواستار عطوفت و بخشش باشم، به ستودن آن کس که کمکم می کند مبتلا گردم، و به مذمت و بدگوئی از آنکه به من نمی بخشد آزمایش شوم، و تو در ورای همه اینها سرپرست منی که ببخشی و یا منع نمایی، و تو بر همه چیز قادری»(خطبه 225).

فرمایش حضرت علی(ع)، با صراحت بر این نکته دلالت دارد که فقر و تنگدستی، آبروی انسان را از بین می برد و باعث می شود حرمت او ضایع شود. انسان فقیر مجبور است گوهر عزت و مناعت خود را زیر پا نهدو به بندگان خدا چشم امید بدوزد و از آنها لطف و مرحمت انتظار داشته باشد.

در اینجا است که زمینه های ستایش و تملق افراد فراهم می شود و باستایش و تملق انسانی دیگر عزت نفس و کرامت والای انسانی به پایین ترین حد سقوط می کند و در این مرحله است که می توان گفت انسان هیچ ندارد، و هیچ نیست، چرا که ماهیت انسانی اش را که فرشتگان در مقابلش سجده کردند، از دست داده است. او در حقیقت از دیدگان دیگران فراموش می شود. الامام علی(ع): «الفقر ینسی» فقر انسان را به فراموشی می سپارد.

فقر مادی و فشارهای اقتصادی ناشی از آن، موجب تشویش و اضطراب می شود، انسان را می آزارد و پیوسته جان و دلش را به خود مشغول می سازد و تشویش و اندوه حاصل از آن، آرامش روحی وی را بر هم می زند. امام علی(ع): به راستی که فقر، اندوه آور است(غررالحکم جلد 2).

4- فقر زمینه ساز فساد اداری:

امام در نامه بسیار ارزشمند خود به مالک اشتر مطالبی را در مورد قضات و کارگزاران بیان می دارند که از مفهوم آنها می توان این گونه استفاده نمود که نپرداختن حقوق کافی به کارگزاران، موجب نیاز آنها به مردم و در نتیجه باعث رشوه خواری و فساد اداری می گردد:

«با جدیت هرچه بیشتر قضاوتهای قاضی خویش را بررسی کن، و در بذل و بخشش مال به او سفره سخاوتت را بگستر، آنچنان که نیازمندیش از بین برود و حاجت و نیازی به مردم پیدا نکند.» و در جای دیگر می فرماید: «سپس حقوق کافی به آنها بده! زیرا این کار، آنها را در اصلاح خویش تقویت می کند، و از خیانت در اموالی که زیردست آنها است، بی نیاز می سازد.»(نامه 53).

از بخشی از این فرمایش چنین برمی آید که اگر کارمندان با وجود تأمین نیاز، خیانت کنند باید آنان را سرزنش کرد در غیر این صورت، سرزنش آنان سودی ندارد. در بسیاری از متون دیگر نیز حضرت علی(ع) دستور می دهد که باید زندگی کارمندان دولت تأمین باشد.

5- فقر باعث ضعف عقیده می شود:

خداوند در آیه 16 سوره فجر، یکی از آثار فقر و تهیدستی را تغییر فضای تفکری بشر از مسیر درست معرفی می کند؛ زیرا فقر و تهیدستی، زمینه ساز بدگمانی به خداوند و لب گشودن به اعتراض و گلایه نسبت به اوست. براین اساس گفته شده است:

کاد الفقر ان یکون کفرا؛ نزدیک است که فقر به کفر منجر شود.(بحارالانوار، ج 72، ص 29)

فقر باعث درخواست فقیر از دیگر همنوعان می گردد. فقیر روزی خود را از دیگران درخواست می کند، در حالی که روزی دهنده خداوند است و باید از خداوند درخواست کرد. بنابراین، فقیر به جای خداوند، دیگران را رازق می پندارد و گمان می کند دیگران می توانند به او روزی دهند، هرچند خداوند آن را معین نکرده باشد.

6- فقر زمینه ساز بی عفتی:

فقر مادی همچنین زمینه بی عفتی مردان و زنان را سبب می شود. خداوند در قرآن کریم به این تاثیر نامطلوب و بد فقر مادی اشاره می کند و می فرماید که زنان و مردان غیرمتاهل که فقیر و فاقد امکانات ازدواج هستند بیشتر از دیگران در معرض بی عفتی و آلودگی ها و فسادهای جنسی هستند.

همچنین امیرمؤمنان علی(ع) درباره تاثیر بسیار بد فقر در زندگی بشر می فرماید: «الفقر الموت الاکبر؛ فقر، مرگ بزرگ است.(حکمت 163) به این معنا که مرگ هر چند سخت و بد باشد، هیچ مرگی چون فقر نیست که آدمی زنده مرده می باشد و مرگ بر او آسانتر از این زندگی است که در فقر و بینوایی در آن قرار گرفته است.

7- فقر موجب جهل می شود:

حقیقت این است که در حالت عادی، شکل گیری باور درست دینی، دست کم نیازمند سواد و آموزش است، در حالی که بسیاری از فقرا از تحصیل این نعمت ابتدایی و اساسی محرومند. برای رشد فکر و اندیشه باید بسیاری از تسهیلات فراهم شود.

8- فقر موجب ناامیدی می شود:

یکی از پیامدهای بسیار مخرب فقر، ایجاد ناامیدی در فقر است. در متون دینی بر اهمیت داشتن امید تاکید فراوان شده است. زیرا امید بال پرواز فرد به سوی ترقی، بالندگی و شکوفایی است.

فقر و تنگدستی، بیچارگی و درماندگی زمینه ساز یأس و نومیدی از خدا و پناهنده شدن به غیر او. پس نومیدی به عنوان یک اثر فقر مطرح است و از سوی دیگر، نومیدی یکی از عوامل شرک و کفر است. قرآن کریم در این زمینه می فرماید:(یوسف: 87)

و از رحمت خدا مأیوس نشوید که تنها گروه کافران از رحمت خدا مأیوس می شوند. بنابراین، می توان گفت: فقر موجب ناامیدی و ناامیدی موجب بی دینی و کفر می گردد.

9-فقر و انحراف اخلاقی:

زشتی اخلاق یعنی دچار دنائت طبع و صفات پست نفسانی شدن و نیز انجام رفتارهایی که از این صفات سرچشمه گرفته اند. حضرت علی علیه السلام نیز به صورت مکرر فرموده است فقر باعث کارهای زشت می شود. «العسر یشین الاخلاق»

تنگدستی اخلاق را زشت می کند(غرر الحکم جلد 2) «المسکنه مفتاح البوس»؛ ناداری کلید نکبت است(بحارالانوار جلد 87) امام علی(ع)

همچنین در توصیه ای به امام حسن مجتبی(ع) می فرماید:

انسانی را که طلب روزی خود می کند ملامت مکن؛ چه هر کس روزی خود و خانواده خود را نداشته باشد، خطاهایش فزون می گردد به هر حال، روایات مزبور با لحن قاطع این حقیقت را اعلام می کنندکه فقر بر رفتار و خصوصیات اخلاقی فرد تاثیر بسیار منفی دارد.

10- فقدان منزلت اجتماعی:

در بعضی از روایات بر این نکته تاکید شده است که فقر موجب حقارت می گردد. حضرت علی(ع) می فرماید: «الفقر یخرس الفطن عن حجته»؛ فقیر از بیان دلیلش عاجز است(حکمت 3).

حضرت علی(ع) همچنین خطاب به فرزند خود می فرماید: پسرم! کلام فقیر شنیده نمی شود و مقام او شناخته نمی گردد. آن حضرت در چند فرمایش جداگانه می فرماید: هر کس فقیر باشد از مقام و موقعیتی برخوردار نیست و کوچک و خوار شمرده می شود. محرومیت باعث خواری است.

11- فقر و انزوای سیاسی:

انسان های فقیر، معمولا در مراکز قدرت جایگاهی ندارند، چرا که برای شرکت در رقابت های سیاسی؛ توان مالی نداشته و نفوذ و تاثیر چندانی در میان توده های مردم نمی توانند داشته باشند.

امام علی(ع): الفقیر حقیر لایسمع کلامه و لا یعرف مقامه [فقیر در چشم مردم] بی مقدار است؛ نه سخنش شنیده می شود و نه جایگاهش شناخته می شود(حکمت 44).

مددی
2014-02-06, 00:25
ایران یعنی من ...یعنی تو...جز این نیست...

صدای رسا
2014-02-06, 00:28
دقیقا همینطوره جناب مددی
تشکر از شما

مددی
2014-02-06, 00:42
بگذریم از اینها...توی این هوای سرد و برفی چی می چسبه؟؟؟؟؟؟

مهرگان
2014-02-06, 00:48
تو این هوا فقط بستنی میچسبه جوری که از سرما دندونامون زلزله 8 ریشتری رو تجربه کنن

مددی
2014-02-06, 00:54
این هوای لعنتی هم میبینه ما یه نفریم هی دو نفره میشه،کیا دوست دارن تو این شب برفی قدم بزنند؟

بهمن پور
2014-02-06, 01:06
این هوای لعنتی هم میبینه ما یه نفریم هی دو نفره میشه،کیا دوست دارن تو این شب برفی قدم بزنند؟

والا.. لعنت رو که نمی دونم ولی دو نفر هاش هم ترجیح میدن تو هوای سرد نباشن....

مهرگان
2014-02-06, 01:08
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻏﻢ ﺍﻧﮕﯿﺰ ﻧﯿﺴﺖ !
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﻧﺎﻡ ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺳﺖ
ﻭﻗﺘﯽ ﺑﯿﺪﺍﺭﯼ
ﺧﺴﺘﻪ ﻭ ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ
ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺑﯽ ﮐﺎﺑﻮﺱ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯽ !
ﻭﻗﺘﯽ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ !
ﺳﺮﺩﺕ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺑﺮﻑ
ﺭﻭﯼ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﻫﺎﯾﺖ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﻧﺎﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﺖ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﺑﺎ ﺁﺗﺶ ﺳﺮﺩ
ﻣﯿﺎﻥ ﺷﻌﻠﻪ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺳﺮﻣﺎ ﯾﺦ ﻣﯽ ﺯﻧﯽ !

مددی
2014-02-06, 01:10
والا.. لعنت رو که نمی دونم ولی دو نفر هاش هم ترجیح میدن تو هوای سرد نباشن....

جناب بهمن پور به یک بار تجربه می ارزه....

مهرگان
2014-02-06, 01:12
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﻧﺎﻡ ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺳﺖ
ﻭﻗﺘﯽ ﺑﯿﺪﺍﺭﯼ
ﺧﺴﺘﻪ ﻭ ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ
ﻭﻗﺘﯽ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ !
ﺳﺮﺩﺕ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺑﺮﻑ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﻧﺎﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﺖ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﺑﺎ ﺁﺗﺶ ﺳﺮﺩ

مددی
2014-02-06, 01:19
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﻧﺎﻡ ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺳﺖ
ﻭﻗﺘﯽ ﺑﯿﺪﺍﺭﯼ
ﺧﺴﺘﻪ ﻭ ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ
ﻭﻗﺘﯽ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ !
ﺳﺮﺩﺕ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺑﺮﻑ
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﻧﺎﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﺖ
ﺟﻬﻨﻤﯽ ﺑﺎ ﺁﺗﺶ ﺳﺮﺩ

تنهایی آن نیست که صدایی جزصدای نفس کشیدن خود را نشنوی
تنهایی آن نیست که گوشی برای شنیدن غمهایت وجود ندارد
تنهایی آن زمان بود که فرهاد اشک می ریخت و با صدای بی صدایی می گفت: " شیرینم کجایی؟"
تنهایی آن زمان بود که مجنون زجه می زد و می گفت: "لیلی ام به کدامین کوه سفر کردی؟"
تنهایی را در چشمان غمزده ی فرهاد جستجو کن
تنهایی را در طنین صدای مجنون جستجو کن
تنهایی را در آیینه که روبریت ایستاده جستجو کن
تنهایی را در چشمانت که آرزوی گریستن دارد جستجو کن
و هنگامی که یافتی که چون من تنهایی با خود این را زمزمه کن:

" وصال دوستان روزی ما نیست بخوان حافظ غزلهای فراغی"

بهمن پور
2014-02-06, 01:23
جوش شیرین می زند فرهاد یا شیرین میزند فریاد
هر چه باشد یا نباشد
حاصلش بی مزگی است

بهمن پور
2014-02-06, 01:23
جوش شیرین می زند فرهاد یا شیرین میزند فریاد
هر چه باشد یا نباشد
حاصلش بی مزگی است

زهرا انصاری
2014-02-06, 01:31
من که هم قدم زدم هم نزدیک بود لیز بخورم هم برف بازی کردم هم با رفقا خوش گذشت و عکس هم گرفتیم! نهایت استفاده رو بردم پس! خخخ

بهمن پور
2014-02-06, 01:43
خوب مگه کجا رفته بودید برای برف بازی؟

زهرا انصاری
2014-02-06, 01:49
راست میگن یه بار تجربه می ارزه!:d

مهرگان
2014-02-06, 12:28
تو شهر ما که برف نمیاد دوستان به جای من برف بازی کنند حالا چه یه نفره چه دو نفره :d

صدای رسا
2014-02-06, 22:39
دارد از آسمان برف
می آید
اگر حرفی داشته باشد آسمان
همین است
این چیزهای آسمان حرف ندارد
باید تماما نگاه شوی
روی زاویه ها گوشه ها
هندسه ای كه آب می شود
و می پیوندد به فعالین زیر زمینی
فكر می كنم
خدا هم زیر زمین بود كه خلاق شد وقتی نوشت حرف
نوشت هاچ – دو – او
نوشت برف
در زیر زمین جاری شدن
به دریا رسیدن برفها
موج شدن بسته بسته حرفها
و حرف آسمان
به خودش برمی گردد
بغض می شود ابر می كند و رعد و برق می كشد
و گریه گریه گریه
از صمیم دل.
و گریه در صمیمی
حرف می شود
برف می شود.

صدای رسا
2014-02-06, 22:43
آتشی نمى سوزاند " ابراهیم " را ،

و دریایى غرق نمی کند " موسى " را ؛

مادری ،کودک دلبندش را به دست موجهاى خروشان "نیل" می سپارد ،

تا برسد به خانه ی فرعونِ تشنه به خونَش ؛

دیگری را برادرانش به چاه مى اندازند ،

سر از خانه ی عزیز مصر درمی آورد !

مکر زلیخا زندانیش می کند ،

اما عاقبت بر تخت ملک می نشیند...

از این "قِصَص" قرآنى هنوز هم نیاموختی؟!

که اگر همه ی عالم قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند ،

و خدا نخواهد ؛

نمی توانند ...

او که یگانه تکیه گاه من و توست !

http://static.cloob.com//public/user_data/gen_thumb/n-14-02-3/15/5e0d6b99995348db842ad4d7eab33650-425

مددی
2014-02-06, 23:19
لیز خوردن بهونه ایست تا دست هایی رو که دوست داری محکمتر فشار بدی

بهمن پور
2014-02-06, 23:21
دوستان ارجمند امشب بیاید تو صفحه چدید و بحث امشب

http://www.bodoh.ir/showthread.php?t=6568

بهمن پور
2014-02-06, 23:21
دوستان ارجمند امشب بیاید تو صفحه چدید و بحث امشب

http://www.bodoh.ir/showthread.php?t=6568

jimak20
2014-06-23, 22:55
سلااااااااااااام و شب بخیـــــــــــــــر

آیا مباحثات شبانه سابق طبق روال خودش برقراره؟
اگر هست موضوع بحث امشب چیه؟

بهمن پور
2014-06-23, 23:10
سلااااااااااااام و شب بخیـــــــــــــــر

آیا مباحثات شبانه سابق طبق روال خودش برقراره؟
اگر هست موضوع بحث امشب چیه؟

سلام شب خوش
موضوع امشب اعلام شد

بهمن پور
2018-02-27, 19:57
همچنان این مطالب را بخوانید .گاهی باید برای روزگارمان فرصت بخریم وقدر لحظه ها را ترویج کنیم