PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 16شغلی که نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد/جدول

صدای رسا
2014-05-01, 09:31
برای داشتن یک شغل مناسب و پول کافی لازم نیست تنها مدرک دانشگاهی داشته باشید،بلکه کمی تخصص و مهارت به شما کمک می کند تا موفق شوید و حتی پولدار.

دانشگاه هدف نیست، وسیله است. بسیاری از مشاغل مصداق بارز این جمله هستند. مشاغلی که می توان خوب از آنها پول درآورد، اما برای رسیدن به آنها نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست.

در جدول زیر نام 16 شغلی که می توان بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی در آنها موفق بود آورده شده است:

ردیف

نام شغل

توضیحات

1آرایشگری

برای این شغل تنها ایتعداد کافی است و هر کسی می تواند در کلاسهای آموزش آرایشگری شرکت کند.

2عریضه نویسی

این افراد تنها کافیست به اصطلاحات حقوقی آشنا باشند.

3راننده تاکسی

نیاز به سواد چندانی ندارد و فقط باید خوب رانندگی کنند.

4پیک موتوری

در این شغل فقط امانت داری مهم است.

5بازیگری

هرچند بازیگری در دانشگاهها تدریس می شود اما داشتن ذوق و استعداد مهمتر است.

6انبارداری

باید فقط حساب و کتاب بلد باشد و موراقب اموال.

7نگهداری از کودک و سالمند

برای این کار تنها باید صبر و حوصله داشت.

8متولی امامزاده

متولی امامزاده باید با تقوا و امانتدار باشد.

9سرمایه گذار

سرمایه گذاری نیاز به دانش و دانشگاه رفتن ندارد کافیست فقط کمی اقتصاد بدانید و قدرت ریسک داشته باشید.

10خیاطی

کاریست که نیاز به توجه،دقت و حوصله دارد.

11رئیس خط

رئیس خطها در ایستگاههای تاکسی به مسافران و تاکسیها کمک می کنند بدون آنکه نیاز به سواد چندانی داشته باشند.

12پارکبان

تمام کسانی که ماشین دارند حداقل یک بار پستشان به این پارکبانها خورده است.

13فوتبالیست

پولهای کلان می گیرند و قرارداد می بندد.تنها کافیست در یک بازی چند کل بزنند.

14ثبت شرکت

ثبت شرکت روند طولانی دارد اما با چند کلاس سواد می توانید این شرکت را داشته باشید و شرکت دیگران را ثبت کنید.

15خواننده

تنها باید صدای خوب داشته باشید و پول که بتوانید یک آلبوم بیرون بدهید.

16فروشندگی

صبر و حوصله و از همه مهمتر انصاف فوت کوزه گری این شغل است.

مرجع خبر: خبرآنلاین

بهمن پور
2014-07-21, 09:15
من كه دقيقا متوجه نشدم اين تشخيص به عهده چه كسي بوده ولي به نظر من هر كاري با تحصيلات و مهارت بهتر انجام مي شود

صدای رسا
2014-07-21, 11:58
من كه دقيقا متوجه نشدم اين تشخيص به عهده چه كسي بوده ولي به نظر من هر كاري با تحصيلات و مهارت بهتر انجام مي شود

جناب بهمن پور فرمایشات شما درست
ولی اینجا منظور تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بود این مشاغل تحصیلات در حد آکادمیک نیاز ندارند البته اگر فرد دارای دانش و مهارت بالایی باشد مطمئنا عملکرد بهتری در هر شغلی خواهد داشت .