PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برخی از آثار نیکی به والدین

بهمن پور
2013-04-02, 02:42
رضایت الهی

برپایه روایتی نخستین چیزی که خدا در لوح محفوظ نگاشته این است که خدایی جز من نیست و هر کس پدر و مادرش از او خشنود باشند من از او خشنود هستم(1)

نزول رحمت الهی
رسول خدا (ص) فرمود: درهای رحمت آسمانی در چهار هنگام گشوده می شود: هنگام بارش باران ، هنگام نگاه فرزند به چهرۀ والدین ، هنگام گشوده شدن کعبه و هنگام عقد ازدواج(2)

بهره مندی از برترین غرفه های بهشتی
امام باقر(ع) فرمود: چهار صفت است که در هر یک از مومنان باشد، خدا او را در والاترین مرتبه بهشت ، در غرفه هایی برتر از همه غرفه های بهشتی و عالی ترین مرتبه شرف جا میدهد...کس که به پدر و مادر خود انفاق کند، با آن دو مدارا کند ، به آنان نیکی کنند و آن دو را اندوهگین نسازد.(3)

بهره مندی از سایۀ عرش الهی
امام صادق(ع) فرمود: روزی حضرت موسی (ع) در حال مناجات با پرودگارش مردی را در سایه عرش الهی دید. پرسید: پروردگارا ! این کیست که عرش تو براو سایه افکنده است ؟ فرمود: او کسی است که نیکوکار به پدر و مادر خود است و اهل سخن چینی نیست .(4)

نشانۀ تشیع
امام صادق(ع) فرمود: ای جابر ! شیعیان ما شناخته نمی شود مگر با .. نیکی به والدین(5)

پاورقی ها
1-مستدرک الوسائل .ج15.ص 176
2-جامع الاخبار . ص 101
3-الامالی. مفید. ص 167
4-الامالی . صدوق . ص 180
5-الکافی .ج2.ص 72