PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روزنامه های استان رصد می شوند!؟

ن کیوانپور
2015-05-02, 18:15
استفاده از واژه‌های به قولی دهان‌پُرکُن در نشریات امروز بسیار معمول است. واژه‌هایی چون اتمسفر که به راحتی می‌توان واژه‌ای چون فضا را جایگزین آن کرد یا واژه‌ی رصد کردن روزنامه‌ها که استفاده از آن اخیرا رایج شده است. رصد کردن به معنای چشم دوختن، مراقب بودن یا مطالعات ستارگان است. زمانی که سازمان‌های مختلف می‌توانند به راحتی واژه‌ی بررسی را به کار برند، چرا باید لقمه را چند دور، دورِ سر بچرخانند و به جای بررسی، مطالعات ستاره شناسی روی نشریات انجام دهند؟!

چرا گمان می‌کنیم با استفاده از واژگان ثقیل، متونِ زیباتری خلق می‌کنیم؟
این تفکر از کجا ناشی می‌شود؟ آیا باید اشتباهاتِ رایج را تکرار کنیم؟

بهمن پور
2015-05-02, 19:13
به نظر می رسد صرفا سهل انگاری و البته سکوت اهل قلم و اندیشه سبب این امر شده است و البته باید در آموزش هم وقت بیشتری صرف کرد تا در نگارش قوی تر بشویم

ن کیوانپور
2015-05-02, 20:07
درسته آقای بهمن پور. خودم اوایل می باشد رو به جای است زیاد استفاده می کردم ولی به مرور متوجه شدم غلط رایج هست و فقط جاهایی مجازه که خیلی است استفاده شده و نمی خوایم مطلب یکنواخت شه. متاسفانه این چیزا رو به ما یاد ندادند و کسی هم دنبال و پیگیر این مطالب نبوده.