به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

مشاهده RSS Feed

nazi75

معاملات بورس بر محور فلزات اساسی

به این مطلب امتیاز بدهید

خبرنگار اقتصادی در جریان معاملات هفته گذشته بازار سرمایه حجم معاملات بورس 3938 میلیون سهم و ارزش آن 7862 میلیارد ریال بود که حجم و ارزش معاملات به ترتیب 27 و 14 درصد افزایش داشته است. بر این اساس ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات هفته گذشته به عدد 34448172 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 0.72 درصد افزایش داشته است.شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات هفته گذشته به عدد 86637 واحد رسید که 869 واحد افزایش داشته است.
همچنین سه صنعت «فلزات اساسی» با 24 درصد، «فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با 10.4 درصد و «بانک ها و مؤسسات اعتباری » با 9.8 درصد بیشترین ارزش معاملات هفتگی و «فلزات اساسی» با 21.2 درصد، «بانک ها و مؤسسات اعتباری » با 19.4 درصد و «خودرو و ساخت قطعات » با 15.2 درصد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.
در 30 روز گذشته نیز صنعت « اطلاعات و ارتباطات» با بازدهی 14.6 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «محصولات چوبی» با افت با 16 درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکتها نیز «دوده صنعتی پارس » با 64.6 درصد بیشترین افزایش و «حمل ونقل بین المللی خلیج فارس » با 30.2 درصد بیشترین کاهش را داشتند.
همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی، شاخص بورس توکیو(NIKKEI225) با رشد 2.6 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس عربستان صعودی(TASI) با افت 1.4 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.
این گزارش می افزاید: از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته شاخص بورس با 12.2 درصد افزایش به رقم 86637 واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با 11.2 درصد افزایش عدد 17480 واحد را تجربه کرد.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مرکز آمار، شاخص قيمت توليدكننده بخش صنعت قیمت نبشی در فصل تابستان ١٣٩٦ به عدد ٢٢٢,٨ رسيد كه نسبت به شاخص فصل قبل (٢١٠.٣)، ٥.٩ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (١٩٧.٠)، ١٣.١ درصد افزايش داشته ­است. بر این اساس درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٦ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال قبل (نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت) معادل ١٠.٢ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ١٣٩٦ (٧.٤ درصد)، افزایش داشته ­است.
شاخص قيمت زیر بخش “صنايع توليد زغال سنگ- پالايشگاه های نفت” با ٩,٨ درصد افزايش نسبت به فصل قبل بيش­ترين تاثير را در افزايش شاخص كل فصل تابستان داشته ­است. شاخص قيمت زیر بخش­های “توليد فلزات اساسی” با ١١.٣ درصد، "صنايع محصولات شيميايی” با ٤.٢ درصد، “صنايع مواد غذايی و آشاميدنی” با ١.٦ درصد و “توليد وسايل نقليه موتوری، تريلر و نيم­تريلر” با ١.٣ درصد افزايش نسبت به فصل قبل به ترتيب رتبه های بعدی را در افزايش شاخص قیمت تولیدکننده كل بخش صنعت در فصل تابستان دارا می باشند.
در فصل مورد بررسی شاخص قیمت تولیدکننده تنها در زیر بخش "توليد ساير وسايل حمل و نقل" نسبت به فصل قبل بدون تغییر بوده­ است.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات