به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

Threaded View

هم دل کاربر ویژه
    صلوات : 16690 دلنوشته : 133
    الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد :ایام شهادت امام زین العابدین تسلیت
    مورد تشکر: 409 مرتبه تشکر شده در 304 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    حسنعلی ابراهیمی سعید آنلاین نیست.
    بخشی از مذاکرات فرمانده نیروی زمینی ارتش با فرماندهان سپاه در مورد مرحله پنجم عملیات رمضان :

حسن باقری : اینجا بود که یک پا عقب افتادیم
    محسن رضایی : هرچی تلاش کردیم نتوانستیم جبران کنیم
    حسن باقری : همین *مساله سیاسی بود که دو دلی آورد و ...
    محسن رضایی : بله دودلی و این مساله لبنان. این را باید خدمت امام بگوییم

در این میان استعدادی که می توان از یگان های ارتش گرفت مطرح گردید :

محسن رضایی : خب حالا چطور می شود ازارتش استفاده کنیم؟
    صیاد : اینها هیچوقت مثل نیروهای شما نمی توانند بروند عقب و بازسازی کنند. اینها همه اش باید در خط باشند. ما فرصت هم بگذاریم فوقش چند روز می روند مرخصی و برمی گردند. فرصت اینکه بروند بازسازی بشوند ندارند. در خط هستند

رضایی : خب آقا لشکر21 ، پیاده ندارد؟
    باقری: چرا
    رضایی : پیاده ای که درخط نباشد
    باقری : چرا یک تیپ اش عقب است
    رضایی : به نظرم آن را احتیاط بگذاریم

صیاد : مشکل این است که نمی شود لشکر 21 را خرجش کرد اگر بخواهیم برای آینده برنامه ای داشته باشیم. لشکر 21 خیلی تلفات سنگینی داده است

رضایی : خیلی تلفات و ضایعات داده است؟
    صیاد : عرض کنم حدود 1900 نفر خارج شدند در همین عملیات

رضایی : مجروحین اش چقدر است؟
    صیاد : 1703 نفر

رضایی : یعنی 200 نفر شهید و مفقودی دارد
    صیاد : مفقودی زیاد ندارد

رضایی : چقدرش کادربوده از200 نفر؟
    صیاد : کادرش؟ لشکر 86 نفر درجه دار دارد. شهید از کادر 5 نفر درجه دار و 3 نفر افسر

رضایی : این یعنی 8 شهید. خب ! می گویم حالا اگر شما اعتقاد ندارید به عملیات، خب نمی کنیم
    صیاد : مساله ای نیست، با هم صحبت می کنیم ، روی منطق

رضایی : آخر چطور 8 نفر شهید داده اند نمی تواند تیپ احتیاط بیاورد؟
    صیاد : موضوع 8 نفر که نیست. ما هیچ جایگزینی که نداریم برای این نفراتی که مجروح و شهید می شوند. فقط سرباز هست که یک مقدار به آنها می دهیم

رضایی : ***این همه آموزشگاه درجه داری و نمی دانم سرهنگی و اینها چی هستند؟
    صیاد : یک مقدار معدودی دارد، بازدهی چیزی نیست. مثلا ما 28 نفر دانشجوی سال سوم تازه فارغ التحصیل داریم. بقیه اش رفت تا آبان یا دی فارغ التحصیل شوند. اصلا 200 نفر هم نمی شود

رضایی : من احساس می کنم تا ارتش توی این جنگ نباشد، احساس تعهد و خودجوشی کمتری دارد و باید ارتش حتما ادغام شود
    صیاد : شما بعد از 22 ماه جنگ ...

رضایی : خب من می بینم شما نشستید کنار گود هی ... . اینکه نمی شود.باید اظهار نظر بدهید، انتقاد کنید. بگویید آقا جان اینها درست نیست بگذاریم برای بعد یا اینها کم است و فلان بکنیم
    صیاد : مگر نگفتیم؟ ما تا حالا پا به پا آمدیم جلو. عرض کنم مخالف هم بودیم با قطع عملیات. گفتیم اگر شده همینطور خون بدهیم و برویم جلو باید برویم عملیات کنیم اما شما می گویید یک تکه ای را انجام بدهیم، برویم تکه بعدی را 20 – 15 روز دیگر(انجام بدهبم)

رضایی : پس این را بگویید . آخه شما طوری صحبت می کنید که انگار ما بد دلیل آوردیم برایتان ...
    صیاد : مگر من نگفتم ...

رضایی : (با سردی خطاب به سپاهی های جلسه ) ... نمی خواهد آقا، به بچه ها بگویید بروند بازسازی کنند واسه یک ماه دیگر
    صیاد : شما ناراحت نشوید. این یک حقیقتی است. شما بعد از 22 ماه جنگ میگویید اگر ارتش نجنگید تعهد ندارد؟ ارتش چکار بکند دیگر ... چه انتظاری دارید؟

رضایی : نمی گوییم نجنگیده. من می گویم اگر در عملیات آتی نیروهای ارتش نباشند در مجموع ...
    صیاد : چرا نباشد ؟ مگر ما گفتیم نباشد؟ هر حرکتی باشد امکان ندارد ارتش نباشد

رضایی : خب برادر عزیز ، من می گویم توی این حرکت لااقل یک تیپ احتیاط از ارتش بگذارید.شما می گویید نه، لشکر 21 توانش را از دست داده
    صیاد : خب چکار کنیم؟

رضایی : یک طوری هم می گویید همه در خط هستند مثل اینکه سپاه در خط نیست و همه اش ارتش در خط مانده است

صیاد : شما وابسته اید به منبع لایزال مردم، فقط سپاه که تلفات نمی دهد. تعداد تلفات سپاه را در مقابل مردم حساب کنید

رشید : تلفات سپاه مثل این است که سرگرد و سرهنگ و اینها بدهد. وقتی تیپ امام حسین 4 تا تلفات می دهد یعنی 4 تا سرهنگ. اصلا باید فرمانده گردان های شهید را بشمارید. رسول الله و امام حسین 7 نفر فرمانده گردان شهید داده اند

صیاد : برای ارتش هم حساب کنید
    رضایی : کی اصلا ما فرمانده گردانی شهید داریم در ارتش؟

صیاد :یک جوان پاسدار در مدت کوتاهی استعدادش شکوفا می شود. اما یک ارتشی را باید طی دوره چند ماهه بگذارید ...
    رشید : نه نه ، در این تیپ امام حسین، این برادر پاسدار ما از عملیات دارخوین تا الان در جنگ بوده که یک فرمانده گردان شده

مرجع : جلد بیستم روزشمار جنگ - مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ سپاه

2. 2 کاربر از حسنعلی ابراهیمی سعید برای این مطلب تشکر کرده اند : احمدی (2017-08-20),اسلامی (2016-07-03)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)