به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

12 راه برای رهایی از استرس...

شما چگونه روزهای پر استرس را می گذرانید؟
    در حقیقت روزهای پر استرس یا کم استرس، برای افراد مختلف متفاوت و نسبی است.ممکن است یک روز که یک فرد در اوج استرس و فشار های روحی قرار دارد، شخص دیگر در حال تفریح و گردش باشد.

تمام ، استرس ها و اضطراب هایی که این زندگی ماشینی و سریع برای ما به ارمغان آورده است، غیر قابل فرار است. ما مجبوریم برنامه ای را اتخاذ کنیم که بتوانیم به وسیله آن از عهده این زندگی و تنش های آن بر بیاییم.

1. ورزش کنید.

باور کنید ورزش کردن یکی از بهترین راه هایی است که می توانید از استرس دور بمانید. من خودم بار ها امتحان کرده و نتیجه گرفته ام. فقط کافی است هر روز بعد از اینکه از سر کار بر می گردید ، پیاده روی تندی انجام دهید تا خون در رگ های شما راحت تر جریان پیدا کند. این ورزش برای کاهش وزن نیست، بلکه برای این است که سالم بمانید و عقل سالم و فکر راحتی داشته باشید.

2. از موادی استفاده کنید که ارزش غذایی دارند.

مواد غذایی بی ارزش( فست فود ها ، مواد فرآوری شده و مواد قندی) هیچ کمکی به مغز و یا بدن برای مقابله با استرس نمی کنند.در صورتی که غذاهای با ارزش غذایی بالا، به راحتی بدن را در مقابل هزاران تنش و فشاری که از محیط وارد می شود حفظ کرده و برای سلامتی مغز و فکر مفید هستند. هر بار که من شکلاتی را می بینم، به این فکر می کنم که چقدر برای بدن من مفید است. فکر نکنید اشتباه می کنم. اگر روزانه مقدار اندکی شکلات بخورم و از خوردن آن لذت ببرم ، مشکلی ایجاد نمی شود.

اما اگر از خوردن آن احساس بدی به من دست دهد و ناراحت شوم ، خوردن آن باید متوقف شود.چرا که باعث خوب شدن بیماریها و استرس های من نمی شود و حتی ممکن است کاری کند که من دیگر از غذا های مفید نیز برای برطرف کردن استرس و اضطراب خودم استفاده نکنم. در این مواقع بهتر است سبزیجات را جایگزین کرد. شما همیشه باید از موادی استفاده کنید که مقاومت بدن شما را بالا ببرد و بالاترین سطح سلامتی را برای بدن شما داشته باشد.

3. توجه کنید:

اجازه ندهید استرس واضطراب به شما غلبه کند.مواردی که باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما می شود را شناسایی کرده و اجازه ندهید که به زندگی شما را ه پیدا کنند. هنگامی که بتوانید استرس و اضطراب را شناسایی کرده و آن را پیش بینی کنید، به راحتی می توانید با آن مقابله کنید.

4. با دیگران درد دل کنید:

با یکی از دوستان و یا همکاران خود در باره استرس صحبت کنید. گاهی درد دل با یکی از دوستان می تواند اندکی از بار استرس شما کم کند.

5. شوخ طبعی خود را حفظ کنید:

هنگامی که می خواهید در باره استرس با کسی صحبت کنید، بهتر است اندکی شوخ طبعی و مزاح نیز با آن همراه کنید.به نظر من هر کسی که شوخ طبع نباشد، مانند کسی است که در حال غرق شدن در رودخانه است.

6. حق شناس و سپاس گذار باشید:

دختر من بسیار اجتماعی و خوش صحبت است. گاهی اوقات من دلم می خواهد او کمی ساکت باشد تا من آرامش داشته باشم . اما من باید سپاسگذار باشم چرا که خدا به من دختری داده است که بسیار اجتماعی و خوش مشرب است و همیشه می تواند به راحتی با من صحبت کند.اما ما بعضی اوقات ایده ها ی مختلفی داریم . او معتقد است که به اندازه کافی اندامش ایده آل است و احتیاج به رفتن به باشگاه را ندارد. البته باز هم جای شکرش باقی است که او به اندازه کافی خودش را توانا و سالم می بیند که دنبال کار مناسب باشد و سر کار برود!من بابت کار های او از او تشکر می کنم . بنابراین شما هم عادت کنید که از همه تشکر کنید و در مدت زمان کوتاهی خواهید دید که زندگی شما از تیرگی به سمت روشنایی می رود و در نتیجه روابط خوبی با دیگران خواهید داشت.

7. از خود بپرسید:

علت این همه عجله چیست؟ قدری تفریح داشته باشید. ما اغلب بسیار مشغله داریم و بنابرین نمی توانیم هر جا که دوست داریم برویم و فراموش می کنیم که باید از زندگی لذت ببریم .بنابراید اگر در زندگی فرصتی به دست آوردید تا بتوانید از لحظات لذت ببرید، به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

8. نفس عمیق بکشید:

هنگامی که احساس می کنید که دچار استرس و اضطراب شده اید، قدری تامل کنید. حتی برای چند ساعت هم که شده بیرون بروید تا با خودتان و افکارتان تنها باشید. بعضی ها دوست دارند بیرون بروند و قدم بزنند، بعضی ها دوش می گیرند، بعضی ها هم به کلیسا می روند. سعی کنید محلی را که به شما آرامش می دهد را پیدا کرده و آنجا به آرمش برسید.

9. همه چیز را ساده بگیرید:

تا آنجا که می توانید از کنار همه چیز به راحتی بگذرید. آیا همیشه باید درتمام مهمانی ها و گردهمایی هایی که دعوت شده اید، شرکت کنید؟! آیا باید از کودکان خود بیشتر از سنشان انتظار داشته باشید؟!

10. تلویزیون را خاموش کنید: خیلی از مواقع اخبار تلویزیون پر از خبر های بد است. همچنین تلویزیون وقت بسیار زیادی از ما می گیرد، وقتی که ما می توانستیم به مسایل مفید دیگر اختصاص دهیم. بسیاری از افراد ادعا می کنند که در طول روز زمان کافی ندارند، اما اگر تلویزیون را خاموش کنند، می بینند که چقدر وقت آزاد خواهند داشت.

11. بخوابید!

به اندازه کافی بخوابید تا بتوانید نیروی کافی برای مبارزه با استرس و اضطراب را داشته باشید. اگر شما شب راحت بخوابید، بدن شما در طول شب راحت تر می تواند با استرس ها مبارزه کند.

12. به اندازه کافی آب بنوشید:

آمریکایی ها 21% از کالری بدن خود را به وسیله مواد مایع ، می سوزانند. نوشیدن آب به اندازه کافی، باعث می شود که تمام قسمت های بدن به درستی کار کنند. هیچ گاه فکر نکنید که با نوشیدن زیاد آب می توانید به وزن ایده آل خود برسید و یا برای اینکه فلان لباس اندازه شما شود، آبدرمانی را شروع کنید.
    بلکه همیشه به فکر سلامتی بدن و ذهن خود باشید و ابن نکته را مد نظر نگه دارید که همیشه به دنبال راه هایی باشید که به وسیله آن بتوانید در این دنیای ماشینی و پر سر و صدا، به راحتی و بدون استرس واضطراب زندگی کنید.

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)