به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

لیله‌الرغائب است، مراقب آرزوهایت باش

کوچک که بودی برای داشتن بهترین اسباب بازی‌های دنیا دعا می‌کردی. برای خانه‌ای پر از خوراکی، برای کمی بیشتر تاپ سواری... یادت هست؟

کوچک که بودی برای داشتن بهترین اسباب بازی های دنیا دعا می کردی.برای خانه ای پر از خوراکی ،برای کمی بیشتر تاپ سواری ...یادت هست؟بزرگ تر که شدی آرزو برایت قبول شدن امتحان و دانشگاه رفتن،کار و در آمد بود.به یاد داری؟ امروز هم... نمی دانم.نمی دانم دنیای آرزوهایت امروز تا کجا فکر می کند و دلداده کدام آیین است،نمی دانم حواس دلت امروز زمام دار چه کسانی است ..تا کجا تقوا دارد و چقدر مهربان است....اما لیلةالرغائب را مراقب آرزوهایت باش...
    ر
    اه آسمان، خدا، اجابت، بخشش شاید در نظرت سخت بیاید.طولانی. دست نیافتنی. اما امشب که عاشق شوی پیاده هم می شود تمام آن مسیر طولانی را ساده به پایان رساند بی هیچ سخنی از رنج و کم طاقتی بندگان. می شود کوله بار دنیا را هر قدر هم سنگین از شانه هایت پایین بکشی تا دل کوچکت را به بی کران آسمان گره بزنی، برای ثانیه ای خدا...

امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی، صاحبخانه برای استقبال می آید.با طبقی از آرزوهایی که می خواهی...امشب ..لیلة الرغائب ...مراقب آرزوهایت باش...

ضیافت اولین شب جمعه رجب، لیلة الرغائب، خواب خیلی ها و آرزوی مردمان بسیاری را تعبیر کرده. به خیال مردمان بسیاری رنگ واقعیت رسانده.خیلی از مردم برای رسیدن به حاجت های خود دست به دامان این شب می شوند،به ضمانت یک سال انتظار...

تا چند سال پیش خیلی از ما این وعده گاه را نمی شناختیم .وعده گاهی که خدا در آن بردبار است به گناهکار ترین بندگان،وعده گاهی که باید امیدوار تر از پیش باشی به استجابت،آنجا که برای هر چه بخواهی مختاری و خدا به تمام آنچه می گویی شنوا تر از پیش منتظر است...

امشب چه سیاه باشی و چه سپید،هر چه قدر که نا امید،هر چه که بخواهی از خدا ،امیدوار باش به اجابت...

امشب اعانت جستن به فضل و کرمش برای آنکه امید دارد،مباح است...

امشب تمام فرشته ها از ثلث شب که بگذرد در میان کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه دار رجب دعا می کنند...

لیلة الرغائب تو مختاری برای انتخاب آنچه می خواهی،برای داشتن گوشه ای از تقدیری که آرزویش داری، برای آنچه می خواهی باشی...

شاید این شب در آیین های مردم دیگر،در کریسمس، انتظار بودا و روزهای دیگر مردمان دیگر تجلی کوچکی داشته باشد اما مقایسه در رتبه و منزلت،در ارج و بندگی بی حساب پای خودت...

گریزی به اعمال این شب و نیم نگاهی به دعا ها و معانی درد دلت با خدا می ارزد به تجربه حس گوش دادن کسی به تمام آنچه می خواهی ،بیشتر از همیشه و هر روز...می ارزد به یک دل سیر دعا...به لذت گفتن یک طومار آرزو...

امشب می شود خیلی چیزها از خدا خواست. دنیا و آخرت را، ثروت و تملک را ،بندگی،قدرت،گذشت،آرامش و ... خودخودخود خدا را...

منبع:خبرآنلاین

2. 2 کاربر از صدای رسا برای این مطلب تشکر کرده اند : بهمن پور (2016-04-14),حسنعلی ابراهیمی سعید (2016-04-14)
  3.  

هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    «لیلة الرغائب» (شب آرزوها) چه شبی است؟

اولین شب جمعة ماه رجب را «لیلة الرغائب» (شب آرزوها) می نامند. در شب آرزوها ملائک بر زمین نزول می کنند. برای شب آرزوها عملی از رسول خدا (ص) نقل شده که فضیلت بسیاری دارد که در ادامه می خوانید...

شب لیلة الرغائب ،چه کنیم؟
    لیلة الرغائب ؛شب آرزوها ،شبی که هزاران ملائک بر زمین فرود می آیند تا تو هرآنچه می خواهی آرزو کنی و خداوند بی صبرانه منتظر شنیدن است تا اجابت کند آنچه تو می خواهی!

لیلة الرغائب ( شب آرزوها ) اولین شب جمعه ماه رجب است و در وصفش فضیلت های بسیاری را برشماردند. گویند در شب آرزوها درهای رحمت الهی به سوی زمینیان گشوده شده است و عرشیان همه آماده اند تا در بزم دعا و نیایش زمینیان حضور یابند.

پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.

اعمال شب لیلة الرغائب ( شب آرزوها)

از ایشان همچنین نقل شده است که چون اولین شب جمعه ماه رجب شد شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

در شب آرزوها (لیلة الرغائب) درهای رحمت الهی به سوی زمینیان گشوده شده است

پیامبر اكرم(ص) در فضیلت نماز لیلة الرغائب ( شب آرزوها ) می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.

گویند آن گاه که قیامت بر پا شود منادی الهی فریاد می‌زند أین الرجبیون؟ کجایند آنان که ماه رجب را گرامی داشتند و از آن بهره‌ها بردند از آن انبوه جمعیت، گروهی برخیزند که نور جمالشان محشر را روشن کند بر سر آنان تاج‌های شاهی که مرصع به در و یاقوت است قرار دارد و در طرف راست هر نفر از آنان هزار فرشته و در سمت چپ نیز هزار فرشته به او کرامت و تعظیم الهی را تبریک گویند؛ از جانب الهی ندا آید:

بندگانم و کنیزانم به عزت و جلالم سوگند، شما را جایگاه و مقام گرامی و عطایای فراوان دهم و شما را در جایی جای دهم که از زیر آن نهرها جاری است و شما در آن جاوید خواهید بود زیرا شما داوطلبانه برای من در ماهی که من بزرگش داشتم روزه گرفتید پس خطاب به فرشتگان فرماید: فرشتگان من بندگان و کنیزان من را به بهشت داخل کنید در اینجا امام فرمودند این پاداش برای کسانی است که یک روز از اول یا وسط یا آخر ماه رجب را روزه بدارند.

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) نیز در بیان عظمت و اهمیت ماه رجب می‌فرمایند: خداوند متعال در آسمان هفتم فرشته‌ای به نام داعی قرار داده است هرگاه ماه رجب فرا رسد آن فرشته دعوت کننده هر شب تا به صبح گوید: خوشا به حال کسانی که به ذکر الهی مشغولند خوشا به حال کسانی که با میل و رغبت تمام رو به سوی درگاه خدا آرند و خداوند می‌فرماید: من همنشین کسی هستم که با من همنشین باشد و مطیع کسی هستم که فرمان مرا ببرد و آمرزنده‌ام کس را که از من طلب آمرزش کند این ماه رجب ماه من، بنده هم بنده من و رحمت هم از آن من است. هر کس مرا در این ماه بخواند پاسخ مثبت دهم و هر کس از من چیزی بخواهد به او عطا کنم و هر کس از من هدایت جوید هدایتش کنم و من این ماه را وسیله ارتباط بین خود و بندگانم قرار داده‌ام پس هر کس به آن چنگ زند به من می‌رسد.

منبع:shafaf.ir

5. 2 کاربر از صدای رسا برای این مطلب تشکر کرده اند : بهمن پور (2016-04-14),حسنعلی ابراهیمی سعید (2016-04-14)
    ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.
    یا من ارجوه لکل خیر و امن سخطه عند کل شر
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

7. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : حسنعلی ابراهیمی سعید (2016-04-14)
    هم دل کاربر ویژه
    صلوات : 16690 دلنوشته : 133
    الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد :ایام شهادت امام زین العابدین تسلیت
    مورد تشکر: 409 مرتبه تشکر شده در 304 پست
    حسنعلی ابراهیمی سعید آنلاین نیست.
    امشب شب آروزوهاست لیله الرَّغائب , ما رو هم دعا کنید

اولين شب جمعه ماه رجب كه به ليلة الرغائب ناميده شده اعمال فراواني از رسول خدا(صلي الله عليه و آله) ذكر شده است كه فضيلت بسياري دارد، يکي از اين اعمال نماز دوازده رکعتي است که بين نماز مغرب و عشا خوانده مي‌شود. هر دو رکعت اين نماز به يک سلام ختم و در هر رکعت يک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر و دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده مي‌شود.
    وقتي دوازده رکعت به پايان رسيد، هفتاد بار ذکر «اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله» گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلي الاعظم» گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. در اينجا مي‌توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود.

از پيامبر اكرم(ص) روايت شده است كه فرمودند: ‌"از اولين شب جمعه در ماه رجب غافل نشويد، زيرا شبي است كه فرشتگان آن را «ليلة‌الرغائب» مي‌نامند.
    اين نامگذاري به اين جهت است كه هنگامي كه يك سوم از شب گذشت، هيچ فرشته‌اي در آسمان‌ها و زمين نمي‌ماند، مگر اينكه در كعبه و اطراف آن جمع مي‌شوند.
    آنگاه خداوند به طور غيرمنتظره‌اي بر آنان وارد شده و مي‌فرمايد: « اي فرشتگانم! هرچه مي‌خواهيد از من درخواست كنيد.»
    فرشتگان عرض مي‌كنند: «حاجت ما اين است كه از روزه‌داران رجب درگذري.»
    خداوند مي‌فرمايد: «اين كار را انجام دادم.»
    بهتر است كسي كه اين حديث را مي‌شنود در اين شب، زياد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تكليفي را كه آيه تحيت به عهده ما گذاشته به اندازه توانايي انجام داده باشد.
    " سپس رسول خدا(ص) فرمودند: "روز پنجشنبه، اول رجب را روزه گرفته و سپس بين نماز مغرب و عشا 12 ركعت نماز به جا آوريد."

پيامبر اکرم در فضيلت اين نماز فرموده است: "کسي که اين نماز را بخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي‌فرستد. پس او به آن فرد مي‌گويد: اي حبيب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختي نجات يافتي. فوت شده مي‌پرسد تو کيستي؟ به خدا سوگند که من صورتي زيباتر از تو نديده‌ام و کلامي شيرين‌تر از کلام تو نشنيده‌ام و بويي، بهتر از بوي تو نبوييده‌ام. آن زيباروي پاسخ مي‌دهد: من ثواب آن نمازي هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جاي آوردي. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود و قيامت بر پا شود، من سايه بر سر تو خواهم افکند."
    بعضي از اعمال و رفتار هستند که براي انسان سرنوشت سازند و خوب است که انسان براي اين اعمال وقت بگذارد، اعمال ليلة الرغائب هم اينچنين هستند و ما مي توانيم همين يک شب را براي خودمان و انجام اعمال توصيه شده، وقت بگذاريم و سرنوشت خود را تا حدودي تغيير دهيم.

منبع :
    http://www.irantabesh.ir/Cont.asp?SN=2061

هم دل کاربر ویژه
    الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد :ایام شهادت امام زین العابدین تسلیت
    امشب لیلة الرغائب، شب برآوردن آرزوها، چه آرزوهایی دارید؟ نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب در حالی فرامی‌رسد که با نمایان شدن هلال ماه در آسمان، یکی از بهترین ایام برای نیت تمایلات پاک و آرزوها است؛ رویکردی که در سالهای اخیر پررنگ شده و در این شب بندگان خدا ضمن سجده به درگاهش، امید تازه برای رسیدن به مقصودشان می‌کنند و آرزوهایشان را با فرشتگانش که بر زمین نازل شده اند در میان می گذارند.

در چنین شبی که موسوم به «لیله الرغائب» است و در تمامی کشورهای اسلامی گرامی داشته می‌شود، فرشتگان از آسمان به زمین خاکی سرازیر می‌شوند و ساکن زمین می‌شوند و پیغامبر نیت‌های پاک بندگان خداوند هستند. بنابراین ضمن تاکید بر اعمالی که مربوط به چنین شبی است، فرصت نیت خواسته های به حق و آرزوهای دست یافتنی را نمی توان از دست داد.

در واقع «لیله الرغائب» ضیافتی برای خواستن بهترین ها است و او که بخشنده ترین بخشندگان است، کرمش هیچ گاه توقف پذیر نبوده و نخواهد بود. امشب شبی است که از وابستگی‌های زمینی همچون دل‌های گره خورده تا دلبستگی‌‌های آسمانی در قالب نیت های پاکتان که شاید حتی بر زبان نیز جاری نساخته باشید، در نظرتان خواهد آمد و امید اینکه پیش از تماشای هلال رجبی دیگر، آرزوهایتان محقق شده باشد.

در چنین ضیافت بی‌کرانی، طَبَق‌های آرزو از سوی خداوندگار بزرگ بر بندگانش ارزانی ‌می‌شود و هر انسانی بنابر روحیات و اقتضائاتش، آنچه مطلوب نظرش بوده را از این خان بزرگ برمی‌گیرد و صاحب مهمانی تا آنجا که صلاح بنده‌اش باشد، آرزوهایی که فرشتگان حاملش هستند را برآورده می‌سازد.

در اعمال این شب آمده است، چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می‌شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود و چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر«اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله» گفته شود.

پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم» گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. در اینجا می‌توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می‌رسد.

هم دل کاربر ویژه

هم دل کاربر ویژه
    فاصله ما تا آرزوهایمان ، از زانو تا زمین است.
    کافیست زانو را خم کنی و سر را به سجده بیفکنی تا اجابت شوی.
    به یاد هم باشیم.

http://www.njavan.com/forum/showthre...86%DB%8C%D8%AF

هم دل کاربر ویژه
    فاصله ما تا آرزوهایمان ، از زانو تا زمین است.
    کافیست زانو را خم کنی و سر را به سجده بیفکنی تا اجابت شوی.
    به یاد هم باشیم.

http://www.njavan.com/forum/showthre...86%DB%8C%D8%AF

هم دل کاربر ویژه

آرزو مي کنم آدمها ترک کنند عادت ظلم را

آرزو مي کنم فاصله ها بمیرند

آرزو مي کنم حکايت تنهایی دست ها تمام شود

آرزو مي کنم آفتاب وصال طلوع کند

آرزومي کنم خدا به دادمان برسد

و آن يار سفر کرده

از فراسوي جاده هاي انتظار برسد

اللهم عجل لوليک الفرج

هم دل کاربر ویژه
    امشب اولین پنجشنبه ماه رجب هست.

بهش میگن شب آرزوها .

خدایا خیلی حاجت توی دلمون داریم .

حال همه ماروخودت بهترازهرکسی میدونی .

خدایا خیلی هامون خیلی وقته ازت چیزی میخوایم و صبرکردیم.

ولی خدایا توامشب میخوای بهمون عیدی بدی.

توامشب ارزوهاروبرآورده میکنی.

توامشب بهترازلحظه های دیگه حال بنده هاتو و دل شکستشونو میبینی .

خدایا تمام بنده هات امروز محتاج نگاه و بخششت هستن .

خدایا .....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع