به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

امام مهدي (عج) در كلام امام حسن مجتبي (ع)

بسيار گفته شده است كه براي شناخت از امامت، بايد به امام رجوع كرد و بدون شك؛ آنكه صاحب اين مقام و منزلت ارزشمند و بي‌همتاست، مي‌داند كه خواسته الهي از امام چيست و ولي خدا بر روي زمين چگونه بايد از عهده مأموريت خود برآيد.

اینک حدیث امام حسن (ع) در خصوص حضرت مهدي (ع) را که آذين‌بخش كتاب‌هاي مهدوي شده است و در طول تاريخ حيات اسلام، به‌ويژه پس از غيبت كبراي قائم آل محمد (عج) توسط محققان و محدثان شيعه و سني به رشته تحرير درآمده‌ را نقل می کنیم:شيخ مفيد، در كتاب ارزشمند «كمال‌الدين» كه مورد لطف و عنايت خاص امام زمان (عج) نیز قرار گرفته است، به نقل از چند تن از محدثان و راويان اینگونه آورده: «وقتي كه حسن بن علي (ع) با معاوية بن ابي سفيان مصالحه نمود، مردم به خدمت آن حضرت داخل شدند؛ بعضي از ايشان آن حضرت را به سبب بيعت با معاويه ملامت كردند. آن حضرت فرمود: «واي بر شما آيا نمي‌دانيد، به خدا سوگند آنچه كه من كردم، براي شيعه من بهتر است از چيزهاي كه آفتاب بر آنها طلوع و غروب مي‌كند، آيا نمي‌دانيد كه من امام مفترض الطّاعه شما هستم و به نص رسول خدا ص يكي از دو سيد جوانان اهل بهشتم؟»
    عرض كردند: «بلي مي‌دانيم.»

فرمود: «آيا ندانسته‌ايد كه خضر، كشتي را شكست، و غلام را كشت، و اقامه ديوار كرد؛ موسي بن عمران از كرده او در غضب شد؛ زيرا كه وجه حكمت و مصلحت بر او مخفي بود و حال آنكه در نزد خدا حكمت و صواب بود؟ آيا ندانسته‌ايد كه از ما اهل بيت، كسي نيست كه بيعت سلطان طاغي زمانش در گردن وي نباشد مگر قائم كه حضرت مسیح در پشت سرش نماز مي‌كند، و خداي تعالي ولادت او را مخفي و شخصش را غايب گرداند تا اينكه مر احدي را در گردن وي بيعتي نباشد؟

زماني كه امام نهمين از اولاد برادرم حسين (ع) كه پسر سيده كنيزها و بهترين ايشان است متولد شود، خداي تعالي، غيبت او را طولاني گرداند، بعد از آن به قدرت خود در صورت جواني كه از حد چهل سالگي كمتر است، ظاهرش مي‌كند تا اينكه معلوم شود كه خداي تعالي بر هر چيز قادر است.»

در اين روايت كه به وسيله ابي منصور در كتاب «احتجاج» هم نوشته شده است، چند ويژگي بارز امام مهدي (عج) توسط امام دوم شيعيان بيان شده است. از جمله مي‌توان به اين خصلت امام زمان (عج) تأكيد كرد كه اين امام همام تنها امامي از اهل بيت است كه بيعت سلطان طاغي بر گردنش نيست.

نمازگزاردن حضرت عيسي (ع) پشت سر امام مهدي (عج)، ولادت در خفا، غايب شدن از انظار و رسيدن به قدرت بعد از سال‌هاي طولاني غيبت در ظاهر جواني كم‌تر از چهل سال، از ديگر ويژگي‌هايي است كه امام حسن (ع) خطاب به مسلمانان درباره امام مهدي (عج) بيان فرموده است.

منبع:
    http://mahdighaem12.blogfa.com
    ویرایش توسط صدای رسا : 2013-06-21 در ساعت 17:41

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)