به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم راه کاربر طلایی
    مورد تشکر: 157 مرتبه تشکر شده در 137 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    سیده فاطیما آنلاین نیست.

از عوامل طلاق که امروز بسیار رایج است

با کارشناسی در زمینه طلاق بین زوجین، گفتگویی می کردم که دیدگاه جالبی داشت، می گفت: عوامل طلاق، رعایت نکردن هشت نوع تغذیه است، که دین اسلام نیز به آن هشت نوع تغذیه تاکید زیادی دارد، از این رو با رعایت نکردن این گونه تغذیه ها، با طلاق و ناهنجاری بین زوجین مواجه می شویم.

این هشت نوع تغذیه به ترتیب؛ 1- تغذیه دیداری 2- تغذیه شنیداری 3- تغذیه خوردن و آشامیدن 4- تغذیه جنسی 5- تغذیه اُنسی 6- تغذیه لمسی 7- تغذیه جذبی 8- تغذیه بویایی. رعایت نکردن هر کدام از این تغذیه ها موجب تنش و اختلاف بین زوجین می شود.

به عنوان مثال در تغذیه دیداری، اگر زوجین نگاه های درست و شرعی نداشته باشند، در ارتباط با همدیگر دچار مشکل می شوند. نگاه به منظره های زشت و غیراخلاقی مانند؛ نگاه به عکس و فیلم های مبتذل و غیراخلاقی تاثیر منفی در روابط زوجین می گذارد، به طوری که سبب انحرافات اخلاقی زوجین نیز می شود.

در مورد تغذیه شنیداری نیز همین طور می باشد؛ مثلا شنیدن سخنانی مانند؛ من، تو را دوست دارم. بسیار در روابط زوجین تاثیرگذارست. به طوری که در دین اسلام آمده است؛ اگر مرد به همسرش اظهار علاقه کند و به او بگوید تو را دوست دارم، هیچ وقت این جمله از یاد او نمی رود و همچنین شنیدن سخنانی که بار منفی دارند نیز تاثیرات منفی روی روابط آنان می گذارد.

همچنین؛ بعضی از خوارکی ها و آشامیدنی ها نیز سبب سرد و گرم شدن روابط میان زوجین می شود و روابط آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.
    در مورد دیگر تغذیه ها نیز مسأله همین گونه است که با رعایت همگی این موارد روابط زوجین به بهترین شکل خواهد بود و در صورت عدم رعایت هریک از این موارد زوجین دچار تنش، اختلاف و در نهایت ناسازگاری می شوند.

بنابراین، راه برون رفت از این وضعیت تأسف بار ناسازگاری بین زوجین، بازگشت به دستورات اسلام پیرامون این گونه تغذیه هاست.

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)