به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

چهار واژه بنیادین موفقیت مالی

● از هیچ آغاز کنید و به ثروت دست یابید

بیش از هشتاد درصد از ثروتمندان ایالات متحده از هیچ آغاز کردند و در بسیاری از موارد از زیر خط صفر فعالیت خویش را شروع نمودند. من هنگامی‌که دهه سوم زندگی خود را آغاز کرده بودم، هرگز هیچ پول اضافه و قابل پس‌انداز نداشتم تا با آن بتوانم شغلی را آغاز کنم. به‌نظر می‌رسید همیشه به اندازه کافی صورت حساب وجود دارد که تا آخرین سنت پول مرا از بین ببرد. در آن سال‌ها من همیشه مقروض بودم.

● برای فرصت‌تان آماده باشید

در آن دوران حتی اگر فرصتی شغلی پیش می‌آمد من نمی‌توانستم از آن بهره ببرم. هنگامی‌که مطالعه زندگی شخصیت‌های موفق و ثروتمندهای خودساخته را شروع کردم متوجه شدم تقریباً تمام آنها نیز در دورانی از زندگی خود در وضعیتی کاملاً مشابه وضعیت من بودند. ایده موفقیت مالی، آرزوئی دور بود که احتمال تحقق آن بسیار اندک به‌نظر می‌رسید. ممکن است شما نیز در چنین وضعیتی باشید، با صورت‌حساب‌ها و مخارجی بیش از درآمدتان.

● به اعداد توجه کنید

آمار و ارقام، اندکی ترسناک است. طبق آمار معتبر از هر صد نفر انسان که به سن بازنشستگی می‌رسند، یک نفر ثروتمند است، چهارنفر وضع مالی خوب دارند، پانزده نفر اندکی پس‌انداز دارند و هشتادنفر نیز برای ادامه زندگی به حقوق بازنشستگی متکی هستند و اغلب مجبورند تا پایان عمر کار کنند – این در حالی است که در تمام طول سال‌های فعالیت‌های شغلی، حقوقی مناسب دریافت می‌کردند. اما علت این امر چیست؟

● چرا افراد در هنگام بازنشستگی فقیر هستند؟

دو دلیل عمده برای این وضعیت وجود دارد: نخست آن که آنها هیچ‌گاه تصمیم نگرفتند ثروتمند بازنشسته شوند. آنها آرزو دارند و دعا می‌کنند اما هرگز تصمیمی قاطع و خدشه‌ناپذیر برای این امر نمی‌گیرند. دلیل دوم اینکه حتی هنگامی‌که در این‌باره تصمیم می‌گیرند، اقدام را آنقدر به تعویق می‌اندازند که خیلی دیر می‌شود و همیشه دلائل متعددی برای این تعویق دارند.

● با تمایل و تصمیم، حرکت را آغاز کنید

اگر واقعاً مایل هستید به هدف خود رسیده و استقلال مالی پیدا کنید و ثروتمند بازنشسته شوید باید چهار اقدامی را که در ادامه توضیح داده می‌شود انجام دهید. نخستین اقدام تمایل است. شما باید آنقدر خواستار هدف باشید که پایبندی خدشه‌ناپذیر در خود ایجاد کنید و آماده فداکاری باشید. دومین اقدام، تصمیم‌گیری است. شما همین حالا باید تصمیم بگیرید که اقدام ضروری را انجام دهید. باید آماده باشید هر بهائی را بپردازید و هر مسیر طولانی را بپیمائید تا به هدف برسید.

● مصمم و منظم باشید

سومین اقدام مصمم بودن است یعنی ادامه کار علیرغم تمام مشکلات و موانع بر سر راه تا رسیدن به هدف. چهارمین اقدام نیز نظم است کنترل بر خود برای ایجاد عادات ضروری در خود برای رسیدن به استقلال مالی و موفقیت. این چهار اقدام یعنی تمایل، تصمیم، مصمم بودن و نظم شما را به موفقیت خواهد رساند و برای اینکه بفهمید تا چه حد موفق خواهید بود باید برای رعایت هر یک از آن چهار عامل اعدادی از یک تا ده برای خود در نظر بگیرید و به عبارت دیگر به خود نمره بدهید.

● اقدام عملی

۱) همین حالا تصمیم بگیرید از لحاظ مالی مستقل باشید صرف‌نظر از تمام مشکلات و موانعی که در کوتاه‌مدت سر راه شما قرار خواهد گرفت. سپس برنامه‌ای تدوین کنید که به‌طور مفصل تمام مراحل حرکت را در آن گنجانده باشید و با نگاه به آن بتوانید بفهمید هر روز چه کارهائی باید انجام دهید.

۲) از ابتدا با خود قرار بگذارید در برابر هیچ مشکلی تسلیم نخواهید شد و مقاومت خواهید کرد تا به هدف خود که کسب استقلال مالی است برسید.

نویسنده:برایان تریسی مترجم:نیلوفر غدیری

منبع:
    http://lotfi55.blogfa.com

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)