به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم راه کاربر طلایی
    مورد تشکر: 157 مرتبه تشکر شده در 137 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    سیده فاطیما آنلاین نیست.

روش های غلبه براحساسات و افکار درزمان های حساس

1- کنترل افکار، احساسات و رفتارخود را به دست بگیرید.‏
    هرگاه به جای شخص دیگر برخودتان متمرکز شوید، ازتاثیرشگرفی که بر بهبود روابط آزار دهنده شما می گذارد، متعجب ‏خواهید ‏شد. افکار شما واکنش ها و احساساتتان را کنترل می کند.

2- مسئولیت واکنش های خود را به عهده بگیرید.‏
    بسیاری از افراد میزان قابل توجهی از انرژی خود را صرف کنترل رفتار دیگران می کنند خیلی بهتر خواهد بود اگر صادقانه ‏بگویند"این من هستم که باید بدانم واکنش هایم ازکجا ریشه می گیرند چگونه انجام می شوند و چطور می توانم آنها را کنترل کنم "ما ‏قادر به انتخاب افکارمان هستیم چرا که خداوند می فرماید" افکارخود را برانچه حقیقت و راست است متمرکز کنید و به هرآنچه که ‏خالص، حقیقی و ستودنی است بیاندیشید".

3- اجازه ندهید دیگران احساسات شما را کنترل کنند.‏

تا زمانی که به دیگران اجازه دهید تا احساس شما را تحت کنترل خود بگیرند هرگز معنای آزادی را درک نخواهید کرد.

‏4- انتظارنداشته باشید که دیگران شما را خوشحال کنند.‏
    اغلب ما براین باوریم که روابطمان برپایه داد و ستد استواراست. به عبارت دیگر تنها درصورتی به دیگران کمک می کنیم که ‏از آنها ‏هم کمکی دریافت کنیم.

5- ازهیچ کس و هیچ چیز جزخداوند انتظار شادی و خوشنودی نداشته باشید.
    ‏این گام به تنهایی سطح استرس شما را به صفرمی رساند.خداوند سرچشمه حیات است، انسان و هر چیز دیگر در جهان از او جاری ‏است ‏و به هرکسی که شادی و آرامش را ازاو می طلبد، آن را عطا می کند.

6- هراتفاق منفی که برایمان پیش آید می تواند مثبت تلقی شود.
    من دریافته ام که هراتفاقی می تواند برایم تولید شادی کند و امروز افکارم نسبت به ناملایمات بسیار مثبت است .

تنها به یاد داشته باشید که رمز شادی و آرامش ان است که بدانید مصائب موجب رشد و شکوفایی شما می شوند.

7- هدایت معاونا
    شما مسئول کنش و واکنش های خود هستید، به عبارت دیگر شما مدیرخودتان هستید. تمام مدیرها معاون دارند! پس شما هم با ‏ید ‏معاون داشته باشید!

منظورم از انتخاب معاون، انتخاب افرادی است که مایلند با شما همکاری داشته باشند و شما را یاری دهند تا مسئول باقی ‏بمانید و آنها درصورتی می توانند کمک شایانی به شما بکنند که از نیازهای شما آگاه باشند.
    ویرایش توسط بهمن پور : 2014-09-03 در ساعت 17:56

2. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : بهمن پور (2014-06-12)
  3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)