به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم نشین
    مورد تشکر: 21 مرتبه تشکر شده در 15 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    فرهاد آنلاین نیست.

نامه گلچهره سجادیه به مسعود کیمیایی

260=.jpg
    گلچهره سجادیه که نتوانست در مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی حاضر شود،‌ در نامه‌ای به تجلیل از او پرداخت که شامگاه پنجشنبه توسط جواد طوسی در این مراسم خوانده شد.

سجادیه که در سه فیلم از مسعود کیمیایی بازی کرده است، در متن نامه‌اش که در جمع هنرمندانی چون منوچهر اسماعیلی، محمدرضا فروتن، پری زنگنه، علیرضا زرین‌دست و بهروز افخمی خوانده شد، آمده است:

«شما فیلم‌های بسیاری ساخته‌اید؛ از «قیصر» گرفته که ضد قهرمان را برای اولین بار قهرمان فیلم کرده‌ است تا اکنون که فیلم‌های متفاوتی را می‌سازید؛ از جنوبی‌ترین نقطه شهر که شما را به نام آقا مسعود می‌شناسند که تنهایی‌شان را تدبیر می‌کنید تا کسانی که شیفته دیالوگ‌های زیبا و فضای سینمای شما هستند.

همواره ستایشگران و منتقدانی داشته‌اید که نشان از حضور طرفداران شما در سینما دارد.

بخت با من یار بود در سه فیلم پیاپی، از کارگردانی و نگاه شما به سینما بهره‌ها بردم.

حضور موثر، اشراف و دقت شما به نکات ظریف و پنهان صحنه، گریم، لباس، نور و حتی در نبود منشی صحنه، تسلط شما بر صحنه و اعتماد دادن به اعضای گروه، از نکات به یاد ماندنی برای من است.

احترام و علاقه شما به بازیگران‌تان، شناخت شخصیت و حساسیت آنها، ایجاد فضای مناسب، چیدمان صحنه، رابطه دوربین با بازیگر، حضور همراه و یاور شما در کنار دوربین، فضای مناسبی برای خلاقیت بازیگر و جان دادن به لحظاتی از یک نقش می‌شود.

حتی منتقدان شما می‌گویند صحنه‌های ماندگار و درخشان سینمای ایران را در فیلم‌هایتان دارید. گمان می‌کنم شاهد اجرای برخی از این صحنه‌ها بوده‌ام. زبانتان کمی لکنت پیدا می‌کند، یک پایتان را به زمین می‌کشید ولی بسیار چالاک با نگاهی سرشار از هوش، لحظه‌ها و صحنه‌هایی را که به قول خودتان عکس‌هایی ماندگار می‌شود که شاید بهترین لحظه‌های کار تک تک اعضای گروه نیز باشد را ثبت می‌کنید.

برایتان آرزوی روزگاری خوش، عمری پربار و صحنه‌هایی ماندگار در سینما دارم.»

مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی پنجشنبه، 31 مرداد ماه در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
    www.seemorgh.com/culture
    منبع: isna.ir

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)