به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.

دعا برای فرزندان

سزاوار است انسان افزون بر ترتیب و نیکی به فرزندان برای آنها دعا کند و دعایی را بخواند که امام سجاد(ع) در این باره وارد شده است:
    (1) اللّهُمَّ وَ مُنَّ عَلَیَّ بِبَقَاءِ وُلدِی وَ بِإِصلاحِهِم لِی و بِإِمتَاعِی بِهِم؛ خدایا ! برمن منت گذار و فرزندان مرا نگاهداری کن و آنها را نیکوکار گردان و مرا از آن ها بهره مند ساز.

(2) إلَهِی امدُد لِی فِی أَعمَارِهِم ، وَ زِد لِی فِی آجَالهِم ، وَ رَبِّ لِی صَغِیرَهُم ، وَ قَولِی ضَعِیفَهُم، وَ أَصِحَّ لِی أَبدَانَهُم وَ أَدیَانَهُم وَ أَخلاقَهُم، وَ عَافِهِم فِی أَنفُسِهِم وَ فِی کُلِّ مَا عُنِیتُ بِهِ مِن أَمرِهِم،وَ أَدرِر لِی وَ عَلَی یَدِی أَرزَاقَهُم؛ خدایا ! عمر آنها را دراز گردان و اجل آنها را به تاخیر انداز و کوچک آنها را برومند و ناتوان آنها را نیرومند کن و آنها را تندرستی بخش و بدین حق و خوی نیکو بارآور وتن وجان آنها را از گزند و آسیب و از هرچه اندیشناک باشم درباره ایشان محفوظ دار و روزی من و رزوی آنها را به دست من به فراخی عطا کن.

(3) وَ اجعَلهُم أَبرَارا" أَتقِیَاءَ بُصَرَاءَ سَامِعِینَ مُطِعِینَ لَکَ، وَ لأَ ولِیَائِکَ مِحِبِّینَ مُنََاصِحِینَ، وَ لِجَمِیعِ أَعدَائِکَ مُعَانِدِینَ وَ مُبغِضِینَ، آمِینَ؛ و آنان را نیکوکار و پارسا و صاحب بینش و پندپذیر و فرمانبردار خود و دوستدار و نیکخواه دوستانت و خصم و بدخواه و کینه جوی نسبت به دشمنانت قرار بده . آمین.

(4) اللَّهُمَّ اشدُد بِهِم عَضُدِی، وَ أَقِم بِهِم أَوَدِی، وَ کَثِّر بِهِم عَدَدِی، وَ زَیِّن بِهِم مَحضَرِی، وَ أَحیِ بِهِم ذِکرِی، وش اکفِنِی بِهِم فیِ غَیبَتِی، وَ أَعِنِّی بِهِم عَلَی حَاجَتِی ، وَاجعَلَهُم لِی مُحِبِّینَ ، وَ عَلَیَّ حَدِبِینَ مُقَبِلِینَ مُستَقِمِینَ لِی ، مُطِیعِینَ، غَیرَ عَاصِینَ وَ لاَ عَاقِّینَ وَ لاَ مُخَالِفِینَ وَ لاَ خَاطِعئِینَ ؛ خدایا ! بازوی مرا به ایشان سخت گردان و خلل کار مرا به دست انها مرمت کن و شاره اعوان مرا به ایشان بسیار و بزم مرا به وجود آنها آراسته کن و نام مرا جاوید دار و هنگام غیبت من کار مرا به آنها مرتب کن و انان را در جوائج یاور من گردان و دوستدار و مهربان ساز که سوی من داشته باشند و درستکار و فرمانبردار من باشند نه نافرمان و بدرفتار و مخالف و تبهکار.

(5) وَ أَعِنِّی عَلَی تَربِیَتِهِم وَ تَأدِیبِهِم ، وَ بَرِّهِم ، وَ هَب لِی مِن لَدُنکَ مَعَهُم أَولاَدا ، وَ اجعَل ذَلِکَ خَیرا" لِی عَونَا" عَلَی مَا سَأَلتُکَ ؛ و مرا یاری کن در پروراندن و ادب اموختن و نیکی کردن با آنها و مرا با ایشان فرزندان نرینه بخش و خیر مرا در آن قرار ده و آنان را یاوران من کن در آنچه از تو خواستم.

(6) وَ أَعِذنِی وَ ذُرِّیتِی مِنَ الشَیطَانِ الرَّجِیم، فَإِنَّکَ خَلَقنَا وَ أَمَرتَنَا وَ نَهَیتَنَا وَ رَغَّبتَنَا فِی ثَوَابِ مَا أَمَرتَنَا و رَهَّبتَنَا عَقَابَهُ ، وَ جَعَلتَ لَنَا عَدُوّا یَکِیدُنَا، سَلَّطتَهُ مِنَّا عَلَی مَا لَم تُسَلِّطنَا عَلَیهِ مِنهُ، أَسکَنتَهُ صُدُورَنَا ، وَأَجرَیتَهُ مَجَارِیَ دِمَائِنَا، لَا یَفعَلُ إِن غَفَلنَا، وَ لا یَنسَی إِن نَسِینَا، یُوءمِنُنَا عِقَابَکَ ، وَ یُخَوِّفُنَا بِغَیرِکَ؛ ومن و فرزندان مرا از دیو رجیم در پناه خویش گیر . تو مارا آفریدی و امر و نهی فرمودی و به پاداش اوامر خود نوید دادی و از عقاب مخالف ترسانیدی و برای ما دشمنی هم آفریدی که ما را فریب و نیرنگ می دهد و او را بر ما چیره ساختی و مارا بر او چنان چیرگی ندادی . جای او را در سینه های ما مقرر فرمودی و او را در رهگذر خون ما روان گردانیدی. اگر ما غافل شویم او غافل نشود و اگر ما فراموش کنیم او فراموش نکند. ما را از عقاب تو ایمن می سازد و از غیر تو بیم می دهد.

(7) إِن هَمَمنَا بِفَاحِشَهٍ شَجَّعَنَا عَلَیهَا ، وش إِن هَمَمنَا بِعَمَلٍ صَالِحٍ ثَبَّطَنَا عَنهُ ، یَتَعَرِّضُ لَنَا بِالشَّهَوَاتِ ، وَ یَنصِبُ بِالشُّبُهَاتِ، إِن وَعَدَنَا کَذَبَنَا، وَ إِن مَنَّانَا أَخلَفَنَا، وَ إِلاّ َ تَصرِف عَنَّا کَیدَهُ یُضِلَّنَا ، و إِلاّ تَقِنَا خَبَالَهُ یَستَزِلَّنَا؛ اگر آهنگ کاری زشت کنیم ما را دلیر می گرداند و چون قصد کار نیک کنیم ما را باز می دارد . خواهش های دل را پیش نظر ما بر آورده نمی سازد و اگر فریب او را از ما باز گردانی ما را گمراه خواهد کرد و اگر از تباهی او نگاهمان نداری ما را لغزش می دهد.

(8) اللَّهُمَّ فَاقهَر سُلطَانَه عَنَّا بَسُلطَانِکَ حَتَّی تَحبِسَهُ عَنَّا بِکَثرَهِ الُدُعَا ِ لَکَ فَنُصبِحَ مِن کَیدِهِ فِی المَعصُومِینَ بِکَ؛ پس به قدرت خود او را زبون ساز تا به سبب دعای بسیار ما دست او را ببندی و به عصمت تو از نیرنگ او مصون مانیم.

(9) اللَّهُمَّ أَعطِنِی کُلَّ سُوءلِی ، وَاقضِ لِی حَوَائِجِی ، وَ لا تَمنَعنِی الإجَابَه وَ قَد ضَمِنتَهَا لِی ، وَ لاَتَحجِب دَعَائِی عَنکَ وَ قَد أَمَرتَنِی بِهِ، وَ اَمنُن عَلَیَّ بِکُلِّ مَا یُصلَحُنِی فِی دُنیَایَ وَ آخِرَتِی مَا ذَکَرتُ مِنهُ وَ مَا نَسِیتُ ، أَو أَظهَرتُ أَو أَخفَیتُ أَو أَعلَنتُ أَو أَسرَرتُ ؛ خدایا ! هرچه خواستم از تو به من عطا کن و حوائج مرا برآورده و از اجابت نومید مکن ، چون تو خود وعده داده ای که دعای مرا مستجاب کنی و خواسته های من از تو محجوب نگردد. هرچه شایسته من است در دنیا و آخرت عطا فرما، به یاد داشته یا فراموش کرده باشم ، ظاهر کنم یا پنهان دارم ، آشکارا گویم یا به خفیه با تو در میان نهم .

(10) وَاجعَلنِی فِی جَمِیعِ ذَلِکَ مِنَ المُصلِحِینَ بِسُوءَالِی إِیَّاکَ، المُنجِحِینَ بِالطَّلَبِ إِلَیکَ غَیرِالمَمنُوعِینَ باالتَّوَکُّلِ عَلَیکَ؛ و مرا در همه حال بنده شایسته گردان که از تو سئوال کنم وبه مطلوب خود برسم ، چون آن را از تو خواستم و از خواسته خود محروم نشوم ، چون توکل بر تو کردم.

(11) المُعَوَّدِینَ بِالتَّعَوُّذِ بِکَ ، الرَّابِحِینَ فِی التِّجَارَهِ عَلَیکَ ، المُجَارِینَ بِعِزَّتِکَ ، المُوَسَّعِ عَلَیهِمُ الرَزَّاقُ الحَلالُ مِن فَضلِکَ الوَاسِعِ بِجُودِکَ وَ کَرَمِکَ، المُعَزِّینَ مِنَ الذُّلِ بِکَ ، وَ المُجَارِینَ مِنَ الظُّلمِ بِعَدلِکَ، وَ المُعَافِینَ مِنَ البَلاَ ءِ بِرَحمَتِک ، وَ المُغنِینَ مِنَ الفَقرِ بِغِنَاکَ ، وَ المَعصُومِینَ مِنَ الذُّنُوبِ و وَ الزَّلَلِ وَ الخَطَاءِ بِتَقوَاکَ، وَ المُوَفَّقِینَ لِلخَیرِ وَ الرُّشدِ وَ الصَّوَابِ بِطَاعَتِکَ، وَ المُحَالِ وَ بَینَ الذُنُوبِ بِقُدرَتِکَ ، التَّارِکِینَ لِکُلِّ مَعصِیَتِکَ، السَّاکِنِینَ فِی جَوَارِکَ؛ از عادت دارندگان به پناه جویی به تو باشم و در تجارت با تو سود برم و در سایه عزت تو ایمن باشم و روزی حلال از فضل واسع و جود و کرم تو بر من فراخ شود ، از آن بلا و گزند ، به رحمت تو تندرستی جستند و ازتنگدستی ، به گنج تو بی نیاز گشتند و به تقوا ، از گناه و لغزش محفوظ ماندند و به خیر و راه صواب ، به طاعت تو رستگار شدند و میان آنها و گناه ، به قدرت تو حجابی مانع گشت و نافرمانی را ترک کرده ، در پناه تو جای گرفتند.

(12) اللَّهُمَّ أَعطِنَا جَمِیِعَ ذَلِکَ بِتَوفِیقِکَ وَرَحمَتِکَ ، وَ أَعِدنَا مِن عَذَابِ السَّعِیرِ، وَ أَعطِ جَمِیعِ المُسلِمِینَ وَ المُسلِمَاتِ وَ المُوءمِنِینَ وَ المُوءمِنَات ِ مِثلَ الَّذِی سَأَلُتُکَ لِنَفسِی وَ لِوُلدِی فِی عَاجِلَ الدُّنیَا وَ آجِلِ الآخِرَهِ، إِنَّکَ قَرِیبٌ مُجِیبٌ سَمِیعٌ عَلِیمٌ عَفُوٌ غَفُورٌ رَءُوفٌ رَحِیمٌ؛خدایا ! این همه را به توفیق و رحمت خود به من ارزانی دار و مرا از عذاب دوزخ در پناه خود گیر و مانند آنچه من برای خود و فرزندان خود در دنیا و آخرت خواستم، به همه مردان و زنان مسلمان و مومن عطا کن . تو به بندگان نزدیکی و حاجت آنها را بر می آوری و هر آوازی را می شنوی و هر راز دل را می دانی . گناهان را می بخشی و گناهان را می آمرزی ، مهربانی و رحیم.

(13) وَ آتِنَا فِی الدُّنیَا حَسَنَهً وَ فِی الآخِرَهِ حَسَنَه وَ قِنَا عَذَابَ النَّار1؛ ما را در دنیا نیکویی ده و در آخرت نیز و ما را از عذاب آتش نگاهدار.
    خواندن این دعا افزون بر داشتن برکات معنوی، آموزش دهنده حقوق والدین و جایگاه و مقام آنان است.

پاورقی ها
    1- صحیفه کامله سجادیه، دعای 25
    ویرایش توسط بهمن پور : 2013-12-19 در ساعت 13:57
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

2. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : انتظار (2015-01-17)
  3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع