به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

با لجبازی شوهر چه باید کرد؟

حتما چندین بار اتفاق افتاده است که سر دنده لج بیافتید یا در شرایطی قرارگرفته باشید که همسرتان فریاد بزند. زمانی که صدای فریاد او را می‌شنوید، شما دو انتخاب دارید:

۱- می‌توانید متقابلا فریاد بزنید

۲- فکر کنید به اینکه چطور شرایط را تغییر بدهید.به گزارش ایسنا، در ادامه مطلب مجله اینترنتی دخت ایران آمده است:

چطور خوب دعوا کنیم!ما هم گاهی اوقات لجباز می‌شویم و این دقیقا موضوعی است که باید وقتی همسرتان فریاد میزند در نظر داشته باشید چون در صورت بی‌توجهی، همسرتان دچار این تصور خواهد شد که به او اهمیت نمی‌دهید و نظر او برایتان مهم نیست.

این چهار روش را برای ترک لجبازی امتحان کنید یا اگر همسر لجبازی دارید می‌توانید از آنها استفاده کنید.«شاید» را دست کم نگیریدبعد از فریاد او حتما شما هم میگویید «نه، اینطور نیست». کمی تأمل کنید، شاید نکته قابل‌توجهی در فریادهای او باشد، اگر چنین چیزی بود، به جای کلمه «نه» از «شاید» استفاده کنید. این کلمه هم نشان می‌دهد که شما انتقادپذیر هستید و هم می‌تواند شروع مناسبی برای احترام متقابل باشد اگر همسرتان خواست که بحث را تمام کند، شما عصبانی نشوید، از هوش خود استفاده کنید.

بگویید «من فکر می‌کنم که تو واقعا مطمئنی که من اشتباه کردم اما آیا مشکلی پیش خواهد آمد اگر نظر من را هم بشنوی؟ یعنی ممکن نیست من حرف مهمی برای گفتن داشته باشم؟»رقابت را فراموش کنیدفکر می‌کنید از همسرتان باهوش‌ترید؟ آیا دنبال موقعیتید که ثابت کنید بهتر از او هستید؟ چرا؟ مطمئنا شما در بعضی مسائل از او بهترید. اما شما نمی‌توانید در هر زمینه‌ای از او یا هرکس دیگری بهتر باشید اگر می‌خواهید بهتراز او جلوه کنید باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که شما موقعیت بهره‌مندی از نقاط قوت او و بالیدن به همسر خود را از دست می‌دهید. بگویید «وقتی اینطور حرف میزنی به من احساس گنگی دست میده آیا اشتباه فکر می‌کنم؟»موقتی قبول کنیدمطمئنا خیلی سخت خواهد بود که با عقیده همسرتان وقتی خلاف نظر شماست موافقت کنید مخصوصا وقتی او لجبازی می‌کند.

به طور موقتی قبول کنید بگویید «باشه من تلاش خواهم کرد» یا اگر همسرتان لجبازی می‌کند و با ایده خوب شما موافقت نمی‌کند، به او پیشنهاد کنید تا برای مدتی قبول کند یا نظر شما را هم امتحان کند.«باید» را با «میتوانی» جا به جا کنیدبله همسر شما باید خریدها را انجام می‌داد اما این کار را انجام نداد. به جای اینکه با لجبازی با او دعوا کنید فکر کنید چطور می‌توانید شرایط را بهتر کنید.

در این شرایط حتما نتیجه بهتری نصیبتان خواهد شد، راه‌حلی بدون دعوا. در عوض اگر همسرتان می‌خواهد موضوع گذشته را پیش بکشد و دعوا کند، با درک و قبول این موضوع که اشتباهی اتفاق افتاده با او صحبت کنید که باید روی آینده تمرکز کنیم و تلاش کنیم تا از این قبیل اتفاقات در آینده نیافتد.عادت لجبازی را ترک کنید و به همسر خود کمک کنید، بیشتر باهم حرف بزنید، بنای احترام و قدردانی را در خانه بنا کنید.

منبع: ایسنا
    ویرایش توسط بهمن پور : 2014-03-03 در ساعت 23:21

2. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : بهمن پور (2014-10-21)
  3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع