به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

ثواب زیارت امام رضا(ع)

به یكى از دوستانش نوشت : به دیگر دوستان و علاقمندان ما بگو: ثواب زیارت قبر من معادل است با یك هزار حجّ.
    راوى گوید: به امام جواد علیه السلام عرض كردم : هزار حجّ براى ثواب زیارت پدرت مى باشد؟!
    فرمود: بلى ، هر كه پدرم را با معرفت در حقّش زیارت نماید، هزار هزار یعنى یك میلیون حجّ ثواب زیارتش مى باشد.

مستدرك الوسائل : ج 10، ص 359، ح 2.

ویرایش توسط بهمن پور : 2014-09-22 در ساعت 13:32

2. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : بهمن پور (2015-08-23)
  3.  

ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.
    خدا به ما هم توفیق زیارت با معرفت آن حضرت را بزودی عطا کنه
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    در اين بخش رواياتى را كه از پيامبر خدا و ائمه - عليهم السلام - درباره فضيلت زيارت امام هشتم علیه السلام نقل فراروى خوانندگان مى‏نهيم :

1 - پاداش زيارت حضرت رضا در مقايسه با پاداش حج

جناب شيخ طوسى از حضرت رضا - عليه السلام - نقل كرده است كه آن حضرت فرمود:
    «در خراسان بقعه‏اى است و زمانى خواهد آمد كه آن بقعه همواره محل رفت و آمد و مطاف فرشتگان مى‏شود تا روز قيامت كه در صور دميده مى‏شود و قيامت فرا مى‏رسد.»

پرسيدند: اى پسر رسول خدا! اين بقعه كدام بقعه است؟ فرمود:

«اين بقعه در سرزمين طوس است، به خدا سوگند! آن زمين باغى از باغهاى بهشت است. هر كه مرا دراين بقعه زيارت كند مانند كسى است كه رسول خدا را زيارت كرده است و براى او پاداش هزار حج مقبول و هزار عمره مقبول نوشته خواهد شد و من و پدرانم روز قيامت شفاعت كننده او خواهيم بود.» بحار الانوار، ج‏101، ص‏367 و33.

در روايتى ديگر بزنطى مى‏گويد: نامه حضرت رضا - عليه السلام - را خواندم، در آن نامه چنين آمده بود:

«به شيعيان من بگو زيارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد.»

بزنطى مى‏گويد از امام جواد - عليه السلام - از روى تعجب پرسيدم: به اندازه هزار حج؟ آن حضرت فرمود: «آرى: به خدا سوگند كسى كه او را زيارت كند در حالى كه حق او را مى‏شناسد، به اندازه هزار، هزار حج (يك ميليون حج) پاداش دارد.»

من لايحضره الفقيه، ج‏2، ص‏349؛ تهذيب، ج‏6، ص 85، امام رضا - عليه السلام - : پاداش زيارت قبرمن معادل هزارحج وهزارعمره مقبول است وامام جواد - عليه السلام - درپاسخ به پرسش سؤال كننده مى‏فرمايد: بلكه معادل يك ميليون حج است به شرط آن كه زاير حق آن حضرت رابشناسد. بحارالانوار، ج‏101، ص‏33.

بر طبق روايتى ديگر امام موسى بن جعفر - عليه السلام - فرمود:

«كسى كه قبر فرزندم على - عليه السلام - را زيارت كند، پاداش او هفتاد حج نيكو و مقبول خواهد بود.»

مازنى مى‏گويد: از سر تعجب پرسيدم: هفتاد حج؟ فرمود:

«هفتاد هزار حج.»

عرض كردم: زيارت او به اندازه هفتاد هزار حج پاداش دارد؟ فرمود: آرى! بسيارى از حج هاپذيرفته نمى‏شوند. هر كس فرزندم على را زيارت كند ويك شب نزد ايشان بماند، به كسى مى‏ماند كه خدا را در عرش زيارت كرده است.»

كافى، ج‏4، ص‏585؛ تهذيب، ج‏6، ص‏85؛ بحارالانوار، ج‏101، ص‏43: عن يحيى بن سليمان المازنى عن ابى الحسن موسى - عليه السلام - قال: «من زار قبر ولدى على كان له عند الله سبعين حجة مبرورة. قال: قلت: سبعين حجة؟ قال: نعم وسبعين الف حجة. قال: قلت سبعين الف حجة؟ قال: رُبّ حجة لا تقبل. من زاره وبات عنده ليلة كمن زار الله فى عرشه....»

در برخى از اين روايات هفتاد حج و در برخى هزارحج و عمره و در برخى يك ميليون و در برخى هفتاد هزار حج وعمره پاداش زيارت امام رضا - عليه السلام - قرار داده شده است.

اين روايات با هم ناسازگارى ندارد؛ زيرا گروهى از روايات به طور روشن نشان مى‏دهد كه مخاطبان امام كاظم، امام رضا و امام جواد - عليهم السلام - زمينه و ظرفيت شنيدن فضيلت بسيار گران و ارزشمند زيارت آن حضرت را نداشتند؛ از اين رو، امام - عليه السلام - ظرفيت آنان را ملاحظه كرده و باتوجه به آن از ثواب زيارت مرقد مطهر حضرت رضا - عليه السلام - سخن مى‏گفتند. گواه اين نكته آن است كه آنان از شنيدن حتى اندكى از اجر زيارت آن حضرت شگفت زده مى‏شدند. همان طور كه روايات ياد شده نشان‏گر آن است كه اجر بالا و ثواب هزارهزار حج براى همه زائران ايشان نيست، بلكه تنها آن دسته از زائران ايشان از آن مرحله از پاداش بهره خواهند برد كه از روى معرفت ايشان را زيارت كنند و حق آن حضرت را به گونه‏اى شايسته بشناسند.

افزون بر آن كه، همان طور كه خواهد آمد، زيارت حضرت رضا - عليه السلام - در همه زمان ها يكسان نيست بلكه در برخى از زمانها فضيلت افزون‏ترى دارد و نيز بايد توجه داشت گروهى از زائران در مسير زيارت به رنج و زحمت مى‏افتند و زيارت براى آنان سختى‏هايى دارد، كه پاداش زيارت اين گروه بيش‏تر خواهد بود.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    2- نشاط و شادابى

زيارت امام رضا - عليه السلام - براى زائرانى كه از سر شوق و عشق به بارگاه ملكوتى و قدسى آن حضرت مشرف شده‏اند، فوايد گوناگونى دارد. آن حرم پاكيزه و دل‏انگيز سرشار از معنويت است و جذبه‏هايش آن چنان تاثيرى بر جان زائر مى‏گذارد كه به مقدار ظرفيتش مى‏تواند از آن چشمه جوشان معنويت بنوشد و در نتيجه اندوه نشسته بر جان او زدوده شده و غمها از جانش رخت بر مى‏بندد. پيامبر اعظم - صلى اللَّه وعليه وآله - فرمود:

«پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد. هر انسان اندوهناكى او را زيارت كند، خداى عزوجل اندوه او را از بين خواهد برد و هر گناهكارى كه به زيارت او بشتابد، خدا گناهانش را مى‏آمرزد.»

مجله فرهنگ جهاد

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    3- آمرزش گناهان

زمين طوس و آن جاكه فرزند بى همتاى موساى فاطمه - عليهماالسلام - به خاك سپرده شده گوهرى است گرانبهاكه خاك بهشت بر آن حسرت برد و فرشتگان براى زيارت آن گروه گروه از آسمان به زمين مى‏شتابند. فضاى معنوى و الهى حرم مطهر به گونه‏اى است كه جان زائران در زلال كوثر ان شست‏وشو داده خواهد شد و گناهشان خواهد ريخت. در واقع، آنان كه از سر صدق و براى زيارت پا در آن زمين قدسى مى‏گذارند، خداى عزوجل جامه ذلت معصيت را از تن هايشان مى‏كند و بار سنگين گناه را از دوششان بر مى‏دارد.

در روايات متعددى به اين نكته اشاره شده است. امام جواد - عليه السلام - فرمود:

«هركس قبر پدرم را در طوس زيارت كند، خدا گناهان گذشته و آينده‏اش را می ‏آمرزد.»

قال ابوجعفر - عليه السلام - : «من زارقبر ابى بطوس غفرالله له ماتقدم من ذنبه وماتأخر.» كافى، ج‏4، ص‏585.
    وشاء مى‏گويد: على بن موسى الرضا - عليه السلام - درباره فضيلت زيارت قبرشان چنين فرمودند:

«به زودى از سر ظلم و ستم با سم كشته خواهم شد. هر كس مرا زيارت كند و حال آن كه حق مرا مى‏شناسد، گناهان گذشته و آينده‏اش را خدا می آمرزد.»

عن الوشاء قال: قال الرضا - عليه السلام - : «انى سأقتل مظلوماً بالسّم فمن زارنى عارفاً بحقى غفرالله ما تقدم من ذنبه و ما تأخر.»عيون اخبار الرضا، ج‏2، ص‏26: بحارالانوار، ج‏101، ص‏28.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    4 - نجات و فرياد رسى

بر طبق آيات قرآن و سخنان معصومان - عليهم السلام - قيامت روز دشوارى است؛ روزى است كه پرده‏ها كنار مى‏رود و خداى متعال چهره واقعى آدميان را مى‏نماياند و همه بايد پاسخ گوى اعمال خود باشند.

اين روز بسى طولانى است و براى رهايى از دشواريهاى آن بايد از مراحل مختلف به سلامت عبور كرد. برخى از اين مراحل هولناك عبارت است از هنگامى كه نامه‏هاى اعمال گناهكاران و صالحان به آنان داده مى‏شود و زمانى كه اين اعمال با ترازوهاى خاص سنجيده و وزن مى‏گردد و گاه عبور از پل صراط. بر پايه رواياتى كه محدثان بزرگ شيعه و سنى روايت كرده‏اند، در آن شرايط حساس، حضرت رضا - عليه السلام - زائرانش را دستگيرى كرده و نجات مى‏دهد.
    حمدان ديوانى از آن حضرت در اين باره اين گونه نقل كرده است:

«هر كس مرا با دورى سرا و مقبره‏ام زيارت كند، روز قيامت در سه جايگاه او را درمى‏يابم و از هولهاى رستاخيز مى‏رهانم. آن گاه كه نامه‏هاى اعمال از چپ و راست به انسانها داده شود و به هنگام گذر از صراط و در برابر ميزان.»

عن الصدوق، قال: و روى حمدان الديوانى عن الرضا - عليه السلام - أنه قال: «من زارنى على بُعد دارى، أتيته يوم القيامة فى ثلثة مواطن، حتى أخلصه من أهوالها، اذا تطايرت الكتب يميناً و شمالاً و عند الصراط و الميزان.» من لايحضره الفقيه، ج‏2، ص‏35؛ تاريخ نيشابور، ص‏191؛ سيره امام رضا، ص‏123؛ تهذيب، ج‏6، ص‏85؛ خصال، ص‏167؛ كامل الزيارات، ص‏304؛ ر.ك: بحار الانوار، ج‏101، ص‏40.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    5. با فضيلت‏تر از همه زيارت ها

همان طور كه پيش‏تر اشاره شد، زيارت قبر پيامبر خدا- صلوات الله عليه وآله- فاطمه زهراو ديگرمعصومان -عليهم السلام- فضيلت و پاداش ويژه وعظيمى دارد. در اين ميان، زيارت طلايه دار شهيدان تاريخ واسوه آزادگان جهان، سيدالشهدا - عليه السلام - امتياز خاص به خود را دارد.

اما رواياتى نشان‏گر آن است كه زيارت حضرت رضا - عليه السلام - حتى از زيارت امام حسين - عليه السلام- نيز پاداش بيش‏ترى دارد.

حقيقت آن است كه مقايسه زيارت حضرت رضا با ديگر امامان معصوم - عليهما السلام - نكته‏اى است كه نمى‏توان آن را با عقل ومعلومات بشرى سنجيد و معين كرد وتنهاراه فهميدن مسائلى ازاين دست روايات رسيده ازمعصومان -عليهم السلام-است و گرنه كنه اين قضيه را جز خود آنان ندانسته و نخواهند دانست.

بر طبق گروهى از روايات، روز قيامت زائران رسول خدا و ائمه - عليهم السلام- موقعيت ممتاز و ويژه‏اى دارند، اما زائران قبر حضرت رضا- عليه السلام - از والاترين مقام و بهترين هديه برخوردار خواهند بود.

كامل الزيارات، ص‏926؛ عيون اخبارالرضا، ج‏2، ص‏295؛ كافى،ج‏2، ص‏858.

در يكى از اين روايات تعبيرى شگفت‏انگيز آمده است. حضرت رضا - عليه السلام - فرمود:

«زائر من روز قيامت در درجه من، و با من آمرزيده خواهد شد.»

يش‏تر روايتى آورده شد كه زائر حضرت رضا در درجه‏ها و مراتب عالى بهشت با ائمه خواهد بود.

من لايحضره الفقيه، ج‏2، ص‏585؛ مسندالرضا، ج‏1، ص‏149.

رواياتى از اين دست- به ويژه روايت اول - نشان‏گر آن است كه زيارت حضرت رضا- عليه السلام-بيش‏ترين فضيلت را دارد.

دربرخى از روايات به گونه‏اى ديگر اين مطلب نقل شده است: حضرت عبدالعظيم حسنى مى‏گويد: به امام جواد عرض كردم درباره قبر امام حسين و قبر پدر بزرگوار شما در طوس ترديد دارم؛ نمى‏دانم به طوس براى زيارت پدرتان مشرف گردم يا به كربلا روم براى زيارت امام حسين - عليه السلام - ، آن حضرت فرمود:

همين جابمان، آن گاه از اتاق بيرون رفت و برگشت در حالى كه اشكهايش بر دو گونه‏اش جارى بود. پس فرمود:

«زائران قبر امام حسين - عليه السلام - فراوانند و زوار قبر پدرم كم اند.»

عيون اخبارالرضا، ج‏2، ص‏261؛ جامع احاديث الشيعة، ج‏15، ص‏496: «عن عبدالعظيم بن عبدالله الحسنى، قال: قلت لابى جعفر، قد تحيّرت بين زيارة قبر أبى عبدالله وبين زيارة قبر ابيك بطوس؟ فما ترى؟ فقال لى: مكانك. ثم دخل و خرج و دموعه تسيل على خديه، فقال: زوار ابى عبدالله كثيرون و زوار قبر أبي بطوس قليلون.»

جناب على بن مهزيار مى‏گويد: به امام جواد- عليه السلام - عرض كردم: آيا زيارت حضرت رضا - عليه السلام - فضيلت بيش‏ترى دارد يا زيارت امام حسين - عليه السلام - حضرت فرمود:

«زيارت قبر پدرم با فضيلت‏تر است؛ زيرا همه مردم به زيارت امام حسين مى‏روند، اما قبر پدرم را تنها شيعيان خاص زيارت مى‏كنند.»

كافى، ج‏4، ص‏584؛ من لايحضره الفقيه، ج‏2، ص‏582؛ تهذيب، ج‏6، ص‏84؛ عيون اخبارالرضا، ج‏2، ص‏263: «عن على بن مهزيار، قال: قلت لابى جعفر - عليه السلام - جعلت فداك زيارة الرضا أفضل أم زيارة أبي عبدالله الحسين؟ قال: زيارة أبي أفضل وذلك أنّ أبا عبدالله يزوره كل الناس وأبي لايزوره الاالخواص من الشيعة.»

از امام صادق - عليه السلام- در اين باره مطلبى نقل شده است كه مى‏تواند شاهدى مناسب براى مضمون اين حديث باشد. آن حضرت اشاره مى‏كند كه زائران حضرت رضا - عليه السلام - در برهه‏اى از زمان خاص و كم بلكه كم‏تر خواهند بود.

جامع احاديث الشيعة، ج‏15، ص‏496؛ وسائل الشيعه، ج‏14، ص‏563: «عن الصادق - عليه السلام - قال يقتل لهذا - وأومأ بيده الى موسى - ولد بطوس لايزوره من شيعتنا الاّ الاندر فالأندر.»

بدين سان، رواياتى كه درباره برترى و فضيلت داشتن زيارت حضرت رضا-عليه السلام- درمقايسه باديگر معصومان - عليهم السلام- نقل شد، دو گونه بود: بخش اول به طور روشن نشان گر پاداش افزون‏تر وموقعيت ممتازترى بود كه زائران حضرت رضا-عليه السلام - داشتند.

بخش دوم رواياتى بود كه از آن رو زيارت آن حضرت را بر زيارت امام حسين - عليه السلام - ترجيح مى‏داد كه قبر حضرت زائر ندارد، برخلاف ضريح مقدس امام حسين كه همه شيعيان به زيارت آن حضرت مى‏روند. از اين رو، همان طور كه برخى از دانشوران بزرگ شيعه نوشته‏اند مى‏توان اين روايات را ويژه آن روزگار دانست؛ روزگارى كه شيعيان دوازده امامى در خراسان اندك بودند و تفرقه بر جامعه تشيع به ويژه در ايران سايه افكنده بود؛

از اين رو، قبر با بركت آن حضرت زائران كم‏ترى داشت وتنها آنان كه به امامت و معصوم بودن آن حضرت معرفت داشتند، خالصانه به زيارت آن مرقد نورانى مى‏شتافتند.

از اين رو، امام جواد- عليه السلام-به جناب عبدالعظيم حسنى فرمود كه زيارت قبر امام رضا-عليه‏السلام- فضيلت بيش‏ترى دارد و به دليل آن هم اشاره فرمود.

علامه مجلسى در توضيح اين حديث مى‏نويسد:

برپايه اين روايت در هر زمانى كه قبر يك يا چند معصوم - عليه السلام - زائران كم‏ترى داشته باشد، زيارت آن مرقد فضيلت بيش‏ترى دارد.»

بدين ترتيب، اكنون كه وهابيان ساده لوح حرم مطهر امام هادى و امام عسكرى - عليهماالسلام - را تخريب كرده‏اند و اكنون مدت‏ها است هيچ شيعه‏اى نمى‏تواندبه زيارت آن دو ولى، حجت و نور خدا برود، در اين زمان اگر كسانى بتواند بابرنامه‏هاى سياسى نظامى و ياهر راه ديگرى مسير زيارت و تعمير حرم آن دو امام بزرگ را فراهم آورند، با فضيلت‏ترين و بهترين عمل را انجام داده‏ اند.

علامه مجلسى در توضيح حديث على بن مهزيار چنين نوشته است: شايد اين حديث ويژه آن روزگار باشد؛ چه اين كه جز شيعيان خاص كه به درستى اين فضيلت زيارت حضرت رضارا مى‏دانستند، ديگر شيعيان به زيارت آن حضرت نمى‏شتافتند. بر طبق اين تحليل، در هر زمانى هر امام معصومى كه زائر كم‏ترى داشته باشد، ثواب زيارت او افزون‏تر خواهد بود.

بحارالانوار، ج‏102، ص‏39. مجلسى دو احتمال ديگر در معناى اين حديث آورده است: يكى آن كه مقصود امام آن است كه‏اهل سنت نيز به زيارت امام حسين - عليه السلام - مى‏روند، ولى امام رضا را فقط شيعيان كه تعداد آنان كم تراست زيارت مى‏كنند، دوم آن كه از فرقه‏هاى شيعه تنها آنان كه به امامت همه ائمه - عليهم السلام - اعتقاد دارند، به زيارت ايشان مى‏رفتند؛ چون هركس به امامت آن حضرت اعتقاد داشت، به امامت ائمه پس ازايشان نيز معتقد بود و برخى ازمذاهب كه پس از ايشان به وجود آمد، به سرعت رخت بربست.

به هر حال، اعتماد بر ظاهر اين روايات نيز از احتمال هايى است كه تاحدودى قابل ملاحظه است و بر اساس آن بايد گفت: زيارت امام رضا - عليه السلام- افضل از زيارت ديگر ائمه خواهد بود.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    6. استجابت دعا

خداوند متعال مى‏فرمايد «ادعونى استجب لكم» بر طبق اين آيه شريفه، خداى متعال وعده داده‏است دعاى بندگان خود رابه اجابت برساند، اما دعابراى اين كه مستجاب شود اولاً واقعاً بايد دعا باشد و بنده از سر بندگى و باهمه وجود از خداى خود خواسته‏اش را بخواهد، و ثانياً بايد شرايط دعا را آن طوركه در ديگر آيات قرآن و روايات رسيده است، داشته باشد. در اين ميان پاره‏اى از امور در مستجاب شدن دعاهاتاثير فراوان دارد. به عنوان مثال، زمان و مكان دعاكردن در به ثمر نشستن دعاها تاثير فراوان دارد. دعا كردن در شب قدر، شب‏هاى ماه رمضان، ايام شهادت معصومان مانند: روز عاشورا، شب عرفه، عيد قربان و جمعه با ديگر ايام متفاوت است. به همان سان كه دعا كردن در كنار خانه خدا، مسجد پيامبر، مسجد كوفه، زير گنبد امام حسين- عليه السلام- و...با مكان‏هاى عادى تفاوت دارد.

از مكان هايى كه همواره رحمت و عنايت‏هاى خاص الهى بر آن فرود مى‏آيد و از نورانيت ويژه و صفاى معنوى بى بديلى برخوردار است، حرم مطهر على بن موسى الرضا - عليه السلام - است، اوضاع و احوال و شرايط و اوصاف حرم مطهر زمينه را فراهم مى‏آورد و شرايطى را رقم مى‏زند كه زائر به خداى متعال نزديك شود و زمينه به هدف رسيدن دعاهاى او فراهم آيد.

ياسر، خادم امام على بن موسى الرضا - عليه السلام - از آن حضرت چنين نقل مى‏كند:
    «براى زيارت هيچ قبرى جز قبرهاى ماسفر نكنيد، بدانيد كه من ظالمانه با سم كشته و در سرزمين غربت دفن خواهم شد، پس هر كس براى زيارت من سفر كند، دعايش مستجاب و گناهانش بخشوده خواهد شد.»

عن ياسر الخادم قال: قال على بن موسى الرضا - عليه الاسلام - : لاتشد الرحال الى شيئٍ من القبور الا قبورنا الا وانى مقتول بالسمّ ظلما ومدفون فى موضع غربة، فمن شد رحله الى زيارتى استجيب دعائه وغفرله ذنبه.» جامع احاديث الشيعة، ج‏15، ص‏497؛ وسايل الشيعة، ج‏14، ص‏562؛ بحارالانوار، مشابه آن را از فصل الخطاب نقل كرده است: مستدرك الوسائل، ج‏10، ص‏357، ج‏20 ص‏44.

درروايت ديگرى از امام هادى - عليه السلام - نقل شده است:

«هر كس حاجتى دارد، بايد به زيارت قبرجدم، على بن موسى الرضا - عليه السلام - در طوس بشتابد. او بايد با غسل به زيارت رود و دو ركعت نماز نزد سر آن حضرت (بالاى سر) بخواند و در قنوت حاجت خود را بخواهد. همانا دعايش مستجاب خواهد شد، اگر خواسته او گناه يا قطع رحم نباشد.»

عن على بن محمد - عليهما السلام - من كانت له الى الله حاجة فليزر قبر جدى الرضا بطوس وهوعلى غسل وليصل عند رأسه ركعتين وليسأل الله تعالى حاجته فى قنوته فانه يستجيب له مالم يسأل اثماً أو قطعيه رحم.» عيون اخبارالرضا، ج‏2، ص‏262؛ وسائل الشيعة، ج‏14، ص‏499.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع