به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

لیلا حاتمی و جزئیات حضور وی در جشنواره ی کن+ تصویر

شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن در حالی آغاز شد که اولین تصاویر از حضور لیلا حاتمی همراه با سایر اعضای هیئت داوران در رسانه‌ها منتشر شد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه در روز افتتاحیه جشنواره کن 2014 تصاویری از حضور اعضای هیئت داوران بر روی فرش قرمز را در حالی منتشر کرد که لیلا حاتمی نیز در این تصاویر دیده می‌شود.

امسال «جین کمپیون» کارگردان،‌ فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده سرشناس نیوزلندی رئیس هیئت داوران شصت‌وهفتمین دوره جشنواره کن است. وی تنها فیلمساز زنی است که در تمام ادوار برگزاری جشنواره کن موفق به کسب نخل طلا شده است.

«سوفیا کاپولا» فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر آمریکایی، «گائل گارسیا برنال»، بازیگر و کارگردان مکزیکی، «نیکلاس وندینگ رفین»، کارگردان دانمارکی، «ژانک که جیا»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس چینی، «ویلیام دافوئه»، بازیگر آمریکایی، «ژون دو یئون» بازیگر اهل کره جنوبی به همراه «کارول بوکه»، بازیگر فرانسوی دیگر اعضای هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره کن هستند.

منبع: ایسنا
    ویرایش توسط بهمن پور : 2014-06-01 در ساعت 20:09

2.  

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

نخستین تصویر از داوران بخش مسابقه امسال در مراسم اختتامیه

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    حضور بازیگر زن سینمای ایران در شصت و هفتمین دوره جشنواره کن، با حاشیه هایی همراه بود.

در افتتاحیه این مراسم و همزمان با اولین نمایش جهانی فیلم گریس از موناکو، لیلا حاتمی در کنار ۸ داور دیگر بخش مسابقه حضور داشت که خانم بازیگر در کمال تعجب با انجام رفتاری غیر متعارف، سوالات و ابهامات بسیاری را در بین مخاطبان ایجاد کرد.

تصاویری که در رسانه‌های خارجی منتشر شده نشان می‌دهد لیلا حاتمی در زمان مواجهه با رئیس فستیوال فیلم کن با دراز کردن دستش، پبش قدم رفتار غیر عرف و نامناسبی می‌شود!

جالب توجه آنکه این رفتار نامناسب به سرعت توسط رسانه‌های ضد انقلاب و معاند نیز به صورت گسترده پوشش خبری داده می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    واکنش ژیل ژاکوب به بوسیدن لیلا حاتمی

ژیل ژاکوب رییس جشنواره فیلم کن در توییترش نوشت: این من بودم که برای روبوسی با مادام حاتمی جلو آمدم. در آن لحظه او برای من تجسمی از همه سینمای ایران بود... این اتفاقات برای یک رسم معمول غربی ایجاد شده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، وی پس از مشاهده نظراتی که در رسانه‌های ایران نوشته شده است با ارایه مطلبی در صفحه توییترش نسبت به این مساله واکنش نشان داد.

ژیل ژاکوب رییس 84 ساله جشنواره سینمایی کن که امسال برای آخرین بار این مسئولیت را برعهده دارد در توئیترش نوشت: این من بودم که برای روبوسی با مادام حاتمی جلو آمدم. در آن لحظه او برای من تجسمی از همه سینمای ایران بود... این اتفاقات برای یک رسم معمول غربی ایجاد شده است.

لیلا حاتمی که امسال به عنوان یکی از گروه داوری در کن حضور دارد، روز یکشنبه با گروه داوری با ژیل ژاکوب مدیر جشنواره ملاقات کرد. در این دیدار آنها با یکدیگر دست دادند و روبوسی کردند.

دیروز معاون وزیر ارشاد با محکوم کردن این عمل، حاتمی را نماینده زن ایرانی در این جشنواره خواند که باید شان ایران را حفظ کند.

علاوه بر این خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: لیلا حاتمی بازیگر زن ایرانی با روبوسی با رییس فستیوال جشنواره کن، مقامات تهران را عصبانی کرد.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت: لیلا حاتمی در یک خانواده سینمایی به دنیا آمده و با بازی در فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی و تنها فیلم ایرانی که برنده جایزه اسکار شده، در سطح جهانی شناخته شد.

منبع:مهر

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس ، لیلا حاتمی در خصوص اتفاقات جشنواره کن با ارسال پیامی ضمن عذرخواهی و ابراز تاسف بابت آزرده خاطر شدن احساسات مردم ایران در پیامی نوشت:

در این سال ها پیشنهادات مختلفی را برای بازی در فیلم های خارج از ایران به این دلیل نپذیرفتم که ادامه فعالیت در سینمای ایران همیشه برایم اولویت داشته است. در جشنواره های بین المللی که در طول این سال ها حضور داشته ام چه به عنوان بازیگر فیلمی که از سینمای ایران در جشنواره حضور داشته و نمایندگی ایران را برای دیگران تداعی میکرده و چه به عنوان داور منتخب و مدعو جشنواره هاکه صرفا به عنوان شخصیتی مستقل در آن ها حضور داشته ام؛ سعی کرده ام موازین و اصول را رعایت کنم ؛ به همین دلیلِ روشن که رعایت این اصول از الزامات کار در سینمای ایران است.
    در ادامه این پیام آمده است:این بار نیز طی مکاتباتی که با مسوولین فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن ها شده بودم لذا در مراسم افتتاحیه و غیره؛ آن ها همه مقررات را میدانستند وبا همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد.

در بخش دیگری این پیام می خوانیم:اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را میگذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.

حاتمی در پایان متن پیام خود نوشته است:هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمیتوانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم.با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.

براساس این گزارش، این پیام از سوی محمدرسول صادقی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی برای رسانه ها ارسال شده است.

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    ماجرای پر دردسر لیلا حاتمی در جشنواره کن 2014

تاریخ از لیلا حاتمی به عنوان نخستین داور ایرانی بخش رسمی جشنواره کن 2014 یاد خواهد کرد، حضوری که البته برای او در داخل ایران کم دردسر نداشت.

روزی که خبر حضور لیلا حاتمی در میان داوران شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن اعلام شد‌‍، جمعی از سینمادوستان و افرادی که موفقیت ایران در عرصه‌های جهانی و خوشنامی هنر این سرزمین برایشان اهمیت دارند، ابراز شادمانی کردند، در همان مقطع گروهی هم نگاه چندان مثبتی به این ماجرا نداشتند؛ روبوسی ‌رییس جشنواره کن با حاتمی فرصتی شد تا موضع‌گیری‌های منفی متوجه بازیگر سینمای ایران شود؛ مرور روندی که از انتشار عکس آغاز شد و تا متن منتشر شده از سوی حاتمی ادامه پیدا کرد، می‌تواند به خوبی نشان دهد تا چه حد با بزرگ‌نمایی حواشی یک اتفاق می‌توان از اصل دور شد و بدی‌ها را جایگزین خوبی‌ها و موفقیت‌ها کرد.

انتشار عکس

نخستین عکسی که از دیدار داوران کن و رییس این جشنواره در رسانه‌های ایرانی منتشر شد، مربوط به تصویری بود که از تلویزیون پلاس فرانسه گرفته شده بود. کیفیت عکس از این جهت که از روی تصویر تلویزیون گرفته شده بود، چندان بالا نبود، اما همان عکس مواد لازم را در اختیار افرادی که قصد داشتند به هر ترتیبی نخستین حضور یک سینماگر ایرانی را در میان اعضای هیات داوران اصلی جشنواره کن زیر سوال ببرد.

نخستین موضع‌گیری رسمی

‍پیش از آنکه معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد این دیدار موضع‌گیری کند، این طور به نظر می‌رسید که چنین جریانی به سادگی فراموش نشود و حرف و حدیث‌های بسیاری در پی آن به وجود آید. او دیدگاه خود را در این زمینه چنین مطرح کرد: «حضور نامناسب زنان ایرانی در خارج از کشور مخصوصاً هنرمندان که مورد احترام مردم ما هستند از طرف ایرانی وطن پرست و علاقمند به ایران مورد قبول نیست. زن ایرانی چه هنرمند و چه غیر هنرمند همیشه مظهر عفت و پاکی بوده‌اند، بنابراین اینگونه حضور‌های نامناسب که اخیراً در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست. امیدوارم کسانی که به عنوان ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می کنند به اعتبار و منزلت ایرانیان توجه داشته باشند تا چهره زن ایرانی در دنیا بد و خدشه‌دار نشان داده نشود.»

موضع‌گیری‌های منفی در رسانه‌ها

همانطور که توقع می‌رفت این ماجرا مورد توجه روزنامه کیهان قرار گرفت و این رسانه در این مورد نوشت : «متأسفانه خانم لیلا حاتمی، بازیگری که به تازگی با فیلم «سر به مهر» درباره نماز، خوش درخشیده بود، نتوانست شأن «ایرانی بودن» را حفظ کند. این درحالی است که وقتی یک بازیگر ایرانی به عنوان داور یا شرکت‌کننده، به خارج از کشور می‌رود، به عنوان سفیر فرهنگی ایران محسوب می‌شود و چه بهتر که به هویت و آداب و رسوم سرزمین مادری خود احترام بگذارد.»

در نتیجه انتشار این موضع‌گیری‌ها بود که رسانه‌های خارجی نیز به صورت گسترده به این موضوع پرداختند. کیهان اما چندی بعد تحلیل دیگری درباره این اتفاق نوشت و در ان از شیطنت ژیل ژاکوب سخن به میان آورد. موضع کیهان در این نوشته اما از اساس با موضعی که دو روز پیش از آن اتخاذ کرده بود فرق داشت.

متن ژیل ژاکوب

رییس جشنواره کن که امسال برای آخرین دوره این مسولیت را برعهده دارد، پس از مواجهه با جوی که در ایران برای لیلا حاتمی به وجود آمده، در شبکه‌های اجتماعی متن کوتاهی را منتشر کرد. او تلاش کرد با انتقال این مفهوم که هدفش از این روبروسی احترام به سینمای ایران بوده است، حاشیه‌های ایجاد شده برای بازیگر مطرح سینمای ایران را کمتر کند، اما دلواپسان این موضوع ثابت‌قدم‌تر از این‌ها بودند.

واکنش وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با فاصله چهار ‍پنج روزه از انتشار اخبار مربوط به این اتفاق دیدگاه خود را درباره این موضوع مطرح کرد. کلیت سخنان جنتی نشان از آن داشت که موضع او به تندی واکنش معاون پارلمانی‌اش نیست.

وزیر ارشاد گفت: «این رفتار قابل قبول نبود، البته من فکر کنم ایشان غافلگیر شدند.»

شکایت خواهران دانشجوی حزب‌الله

یکی از گروه‌هایی که از اتفاق رخ داده در جشنواره کن بسیار دلخور بودند، گروهی به نام خواهران حزب‌الله بودند. آنان که خود را دانشجویان بسیجی معرفی کردند نسبت به اتفاقی که در کن رخ داد به دادسرا شکایت بردند. در بخشی از متنی که از سوی خواهران دانشجوی حزب‌الله منتشر شده آمده: «احتراما به استحضار می‌رساند همانطور که اطلاع دارید، «لیلا حاتمی» هنرپیشه زن فعال در سینمای جمهوری اسلامی ایران که در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن در فرانسه به عنوان داور حاضر بوده است در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رئیس مرد اجنبی این فستیوال پیش قدم شده و فعل حرام یاد شده را مرتکب گردیده است. این درحالی که این اقدام گستاخانه، در انزار عمومی اتفاق افتاده و نام برده به انتشار قطعی تصاویر قبیحه عمل ارتکابی خود عالم بوده است.»

واکنش رسانه‌ها

متن منتشر شده از سوی خواهران دانشجوی حزب‌الله موجب شد برخی که تا آن زمان دست به قلم نبرده بودند و در این مورد نظر خود را اعلام نکرده بودند، دست به قلم شوند. مهرزاد دانش منتقد فیلم، در خبرآنلاین با استناد به قوانین جمهوری اسلامی شکایت این خواهران را تحلیل کرد.

او در بخشی از این متن نوشت: «ممکن است خواهران حزب الله معتقد باشند این مسأله، حوزه‌ای فرا‌تر از قانون و التزاماتش دارد و در گستره شرع قرار دارد و تکلیف شرعی آن‌ها را واداشته است تا در مقابل رفتاری غیرشرعی دست به شکایت برند. آیا اجازه هست بر اساس همین شرع که تقسیم بندی معروفی بین گناهان صغیره و کبیره دارد و بزرگان فراوان حوزوی از جمله مرحوم دستغیب درباره‌اش کتاب‌هایی معروف نوشته‌اند، از این خواهران حزب الله پرسیده شود رفتار خانم حاتمی در کدام یک از فهرست‌های گناهان کبیره قرار دارد؟»

سیدابوالحسن مختاباد هم یادداشتی در این‌باره در خبرآنلاین نوشته و در بخشی از آن آورده است: «از روزی که خانم لیلا حاتمی با ژاکوب 84 ساله مصافحه کرده‌،فضای مجازی و رسانه‌ای ایران محمل بحث‌های موافق و مخالف بسیاری شده است،اما آنچه که منتقدان کمتر به آن توجه کرده‌اند فلسفه وجودی مصافحه و روبوسی در فرهنگ غربی است و البته مهمتر از‌آن شرایط اضطراری که در این گونه موارد فرد با آن روبرو می‌شود.»

لیلا به سخن آمد

‌لیلا حاتمی در تمام مدتی که افراد مختلف درباره‌اش سخن می‌گفتند و کارش را قضاوت می‌کردند، سکوت اختیار کرده بود تا آنکه در یک روز هم توضیح او در مورد روبوسی با رییس جشنواره و هم گفت‌و‌گویش با رسانه‌ای فرانسوی منتشر شد.

او در آن مصاحبه در مورد کارگردان‌های مورد علاقه‌اش و وضعیت بازیگران زن در سینمای ایران سخن گفت.

او در توضیح آن ماجرا نوشت: «آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.»

با پایان جشنواره کن لیلا حاتمی به سرزمین خود بازخواهد گشت و قطعا با حضورش در فیلم‌های مختلف موجب با کیفیت‌تر شدن آثار سینمای ایران خواهد شد، بعید به نظر می‌رسد در سال‌های بعد کسی یادی از این حواشی کند و همه لیلای سینمای ایران را به عنوان نخستین داور ایرانی بخش اصلی جشنواره کن به خاطر خواهند آورد.

منبع:khabaronlie.com

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    ماجرای پر دردسر لیلا حاتمی در جشنواره کن 2014

تاریخ از لیلا حاتمی به عنوان نخستین داور ایرانی بخش رسمی جشنواره کن 2014 یاد خواهد کرد، حضوری که البته برای او در داخل ایران کم دردسر نداشت.

روزی که خبر حضور لیلا حاتمی در میان داوران شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن اعلام شد‌‍، جمعی از سینمادوستان و افرادی که موفقیت ایران در عرصه‌های جهانی و خوشنامی هنر این سرزمین برایشان اهمیت دارند، ابراز شادمانی کردند، در همان مقطع گروهی هم نگاه چندان مثبتی به این ماجرا نداشتند؛ روبوسی ‌رییس جشنواره کن با حاتمی فرصتی شد تا موضع‌گیری‌های منفی متوجه بازیگر سینمای ایران شود؛ مرور روندی که از انتشار عکس آغاز شد و تا متن منتشر شده از سوی حاتمی ادامه پیدا کرد، می‌تواند به خوبی نشان دهد تا چه حد با بزرگ‌نمایی حواشی یک اتفاق می‌توان از اصل دور شد و بدی‌ها را جایگزین خوبی‌ها و موفقیت‌ها کرد.

انتشار عکس

نخستین عکسی که از دیدار داوران کن و رییس این جشنواره در رسانه‌های ایرانی منتشر شد، مربوط به تصویری بود که از تلویزیون پلاس فرانسه گرفته شده بود. کیفیت عکس از این جهت که از روی تصویر تلویزیون گرفته شده بود، چندان بالا نبود، اما همان عکس مواد لازم را در اختیار افرادی که قصد داشتند به هر ترتیبی نخستین حضور یک سینماگر ایرانی را در میان اعضای هیات داوران اصلی جشنواره کن زیر سوال ببرد.

نخستین موضع‌گیری رسمی

‍پیش از آنکه معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد این دیدار موضع‌گیری کند، این طور به نظر می‌رسید که چنین جریانی به سادگی فراموش نشود و حرف و حدیث‌های بسیاری در پی آن به وجود آید. او دیدگاه خود را در این زمینه چنین مطرح کرد: «حضور نامناسب زنان ایرانی در خارج از کشور مخصوصاً هنرمندان که مورد احترام مردم ما هستند از طرف ایرانی وطن پرست و علاقمند به ایران مورد قبول نیست. زن ایرانی چه هنرمند و چه غیر هنرمند همیشه مظهر عفت و پاکی بوده‌اند، بنابراین اینگونه حضور‌های نامناسب که اخیراً در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست. امیدوارم کسانی که به عنوان ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می کنند به اعتبار و منزلت ایرانیان توجه داشته باشند تا چهره زن ایرانی در دنیا بد و خدشه‌دار نشان داده نشود.»

موضع‌گیری‌های منفی در رسانه‌ها

همانطور که توقع می‌رفت این ماجرا مورد توجه روزنامه کیهان قرار گرفت و این رسانه در این مورد نوشت : «متأسفانه خانم لیلا حاتمی، بازیگری که به تازگی با فیلم «سر به مهر» درباره نماز، خوش درخشیده بود، نتوانست شأن «ایرانی بودن» را حفظ کند. این درحالی است که وقتی یک بازیگر ایرانی به عنوان داور یا شرکت‌کننده، به خارج از کشور می‌رود، به عنوان سفیر فرهنگی ایران محسوب می‌شود و چه بهتر که به هویت و آداب و رسوم سرزمین مادری خود احترام بگذارد.»

در نتیجه انتشار این موضع‌گیری‌ها بود که رسانه‌های خارجی نیز به صورت گسترده به این موضوع پرداختند. کیهان اما چندی بعد تحلیل دیگری درباره این اتفاق نوشت و در ان از شیطنت ژیل ژاکوب سخن به میان آورد. موضع کیهان در این نوشته اما از اساس با موضعی که دو روز پیش از آن اتخاذ کرده بود فرق داشت.

متن ژیل ژاکوب

رییس جشنواره کن که امسال برای آخرین دوره این مسولیت را برعهده دارد، پس از مواجهه با جوی که در ایران برای لیلا حاتمی به وجود آمده، در شبکه‌های اجتماعی متن کوتاهی را منتشر کرد. او تلاش کرد با انتقال این مفهوم که هدفش از این روبروسی احترام به سینمای ایران بوده است، حاشیه‌های ایجاد شده برای بازیگر مطرح سینمای ایران را کمتر کند، اما دلواپسان این موضوع ثابت‌قدم‌تر از این‌ها بودند.

واکنش وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با فاصله چهار ‍پنج روزه از انتشار اخبار مربوط به این اتفاق دیدگاه خود را درباره این موضوع مطرح کرد. کلیت سخنان جنتی نشان از آن داشت که موضع او به تندی واکنش معاون پارلمانی‌اش نیست.

وزیر ارشاد گفت: «این رفتار قابل قبول نبود، البته من فکر کنم ایشان غافلگیر شدند.»

شکایت خواهران دانشجوی حزب‌الله

یکی از گروه‌هایی که از اتفاق رخ داده در جشنواره کن بسیار دلخور بودند، گروهی به نام خواهران حزب‌الله بودند. آنان که خود را دانشجویان بسیجی معرفی کردند نسبت به اتفاقی که در کن رخ داد به دادسرا شکایت بردند. در بخشی از متنی که از سوی خواهران دانشجوی حزب‌الله منتشر شده آمده: «احتراما به استحضار می‌رساند همانطور که اطلاع دارید، «لیلا حاتمی» هنرپیشه زن فعال در سینمای جمهوری اسلامی ایران که در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن در فرانسه به عنوان داور حاضر بوده است در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رئیس مرد اجنبی این فستیوال پیش قدم شده و فعل حرام یاد شده را مرتکب گردیده است. این درحالی که این اقدام گستاخانه، در انزار عمومی اتفاق افتاده و نام برده به انتشار قطعی تصاویر قبیحه عمل ارتکابی خود عالم بوده است.»

واکنش رسانه‌ها

متن منتشر شده از سوی خواهران دانشجوی حزب‌الله موجب شد برخی که تا آن زمان دست به قلم نبرده بودند و در این مورد نظر خود را اعلام نکرده بودند، دست به قلم شوند. مهرزاد دانش منتقد فیلم، در خبرآنلاین با استناد به قوانین جمهوری اسلامی شکایت این خواهران را تحلیل کرد.

او در بخشی از این متن نوشت: «ممکن است خواهران حزب الله معتقد باشند این مسأله، حوزه‌ای فرا‌تر از قانون و التزاماتش دارد و در گستره شرع قرار دارد و تکلیف شرعی آن‌ها را واداشته است تا در مقابل رفتاری غیرشرعی دست به شکایت برند. آیا اجازه هست بر اساس همین شرع که تقسیم بندی معروفی بین گناهان صغیره و کبیره دارد و بزرگان فراوان حوزوی از جمله مرحوم دستغیب درباره‌اش کتاب‌هایی معروف نوشته‌اند، از این خواهران حزب الله پرسیده شود رفتار خانم حاتمی در کدام یک از فهرست‌های گناهان کبیره قرار دارد؟»

سیدابوالحسن مختاباد هم یادداشتی در این‌باره در خبرآنلاین نوشته و در بخشی از آن آورده است: «از روزی که خانم لیلا حاتمی با ژاکوب 84 ساله مصافحه کرده‌،فضای مجازی و رسانه‌ای ایران محمل بحث‌های موافق و مخالف بسیاری شده است،اما آنچه که منتقدان کمتر به آن توجه کرده‌اند فلسفه وجودی مصافحه و روبوسی در فرهنگ غربی است و البته مهمتر از‌آن شرایط اضطراری که در این گونه موارد فرد با آن روبرو می‌شود.»

لیلا به سخن آمد

‌لیلا حاتمی در تمام مدتی که افراد مختلف درباره‌اش سخن می‌گفتند و کارش را قضاوت می‌کردند، سکوت اختیار کرده بود تا آنکه در یک روز هم توضیح او در مورد روبوسی با رییس جشنواره و هم گفت‌و‌گویش با رسانه‌ای فرانسوی منتشر شد.

او در آن مصاحبه در مورد کارگردان‌های مورد علاقه‌اش و وضعیت بازیگران زن در سینمای ایران سخن گفت.

او در توضیح آن ماجرا نوشت: «آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.»

با پایان جشنواره کن لیلا حاتمی به سرزمین خود بازخواهد گشت و قطعا با حضورش در فیلم‌های مختلف موجب با کیفیت‌تر شدن آثار سینمای ایران خواهد شد، بعید به نظر می‌رسد در سال‌های بعد کسی یادی از این حواشی کند و همه لیلای سینمای ایران را به عنوان نخستین داور ایرانی بخش اصلی جشنواره ی کن به خاطر خواهند آورد.

منبع:khabaronlie.com

هم کار کاربر طلایی
    سلامتی امام زمان
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    تقاضای شلاق و یک تا ده سال حبس برای لیلا حاتمی!

تقاضای شلاق و یک تا ده سال حبس برای لیلا حاتمی! شکایت جمعی از "خواهران حزب‌الله" علیه حاتمی به دادسرا به خاطر "دست دادن و بوسیدن اجنبی"

«..لذا از وی به دلیل آنکه مردم را «تشویق به فساد» نموده شاکی و خواستار اعمال مجازات حبس از یک تا 10 سال زندان برای وی هستیم...»

جمعی از زنان که خود را "خواهران دانشجوی حزب الله" نامیده‌اند با صدور نامه‌ای به ریاست دادسرای فرهنگ و رسانه از لیلا حاتمی شکایت کردند. متن شکواییه آنان به شرح زیر است:

حضور ریاست محترم دادسرای فرهنگ و رسانه

سلام علیکم

احتراما به استحضار می‌رساند همانطور که اطلاع دارید، «لیلا حاتمی» هنرپیشه زن فعال در سینمای جمهوری اسلامی ایران که در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن در فرانسه به عنوان داور حاضر بوده است در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رئیس مرد اجنبی این فستیوال پیش قدم شده و فعل حرام یاد شده را مرتکب گردیده است. این درحالی که این اقدام گستاخانه در انظار عمومی اتفاق افتاده و نام برده به انتشار قطعی تصاویر قبیحه عمل ارتکابی خود عالم بوده است.

بر این اساس ما امضاءکنندگان این شکوائیه که جمعی از خواهران دانشجو می‌باشیم، با وفق عمل ارتکابی «لیلا حاتمی» با مواد 638 قانون مجازات اسلامی از نام برده به دلیل ارتکاب و تظاهر علنی به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی و معابر، نزد آن مقام قضایی اقامه دعوی می‌کند و خواستار اعمال مجازات حبس مندرج در قانون، برای نامبرده هستیم، همچنین به دلیل «جریحه‌دار شدن احساسات مذهبی» ملت غیور و شهید پرور ایران توسط این هنرپیشه، خواستار اعمال مجازات شلاق مندرج این ماده قانونی برای وی می‌باشیم.

همچنین ضمن وفق عمل حرام ارتکابی «لیلا حاتمی» با ماده 639 قانون مجازات اسلامی، خواستار اعمال مجازات مندرج در این ماده در قبال نامبرده است. براین اساس، از آن جهت که «لیلا حاتمی» دارای شهرت و محبوبیت در بین مردم مسلمان ایران بوده و عامدانه و عالمانه اقدام به عمل حرام بوسیدن علنی مرد اجنبی نموده و با لباس غیرشرعی در انظار عمومی حاضر گردیده است، عمل وی قطعا می‌تواند توسط برخی افراد ناآگاه، مشروع تلقی گردیده و الگوسازی شود.

لذا از وی به دلیل آنکه مردم را «تشویق به فساد» نموده شاکی و خواستار اعمال مجازات حبس از یک تا 10 سال زندان برای وی هستیم.

لازم بذکر است: خواهر ارمی بعنوان نماینده این جمع جهت ارائه این شکوائیه به دادسرا و پیگیری‌های بعدی معرفی می‌شود.

والسلام

جمعی از خواهران دانشجوی حزب الله

این گروه اعلام کرده است که فیلم مربوط به این عمل به این نامه پیوست شده است و این شکوائیه امروز 31 اردیبهشت سال 1393 به دادسرای فرهنگ و رسانه توسط نماینده این جمع تحویل شد و متعاقباً با شماره پرونده 9309982687400033 به شعبه چهارم بازپرسی ارجاع داده شده است.

منبع:caffecinema.com

هم آغاز
    صلوات : 100 دلنوشته : 1
    اللهم صل علی محمد و آل محمد . برای من دعا کنید
    مورد تشکر: 16 مرتبه تشکر شده در 14 پست
    احمدی آنلاین نیست.
    به نظر من همه چیز مشخص و پیداست . وقتی کسی هویتی از یک تاریخ و ملت همراه اوست باید خیلی نکات را رعایت کند و حداقل بری مردمی که در پیشگاه آنان پسندیده شده و جایگاهی یافته ارزش قائل باشد و اسیر شرایط نشود . گو اینکه عده ای هم از این کار او ناخشنود نشوند ولی احترام با ایین و فرهنگ مان را بای پاس بداریم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع