به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.

دعا برای والدین

دعا برای الدین
    سزاوار است مومنان افزون بر نیکی به والدین ، دعای امام سجاد (ع) درباره والدین را بخوانند و از خدا توفیق ادب و احترام و نیکی به والدین را بخواهند . آن دعا این است :

1-اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ عَبدَکَ وَ رَسُولِکَ وَ اَهلِ بَیتِهِ الطَّاهِرِینَ ، وَاخصُصهُم بِاَفضَلِ صَلَواتِکَ وَ رَحمَتِکَ وَ بَرَکاتِکَ وَ سَلامِکَ، خدایا ! رحمت فرست بر محمد بنده و پیغمبرت و خاندان پاکش و آنان را به بهترین رحمت و درود و برکت و سلام مخصوص گردان

2-وَاخصُصِ اللُّهُمَّ وَالِدَیَّ بِالکَرَامَةِ لَدَیکَ ، وَ الصَّلاةِ مِنکَ ، یا اَرحَمَ الرَّاحِمِینَ؛ خدایا پدر و مادر مرا به کرامت نزد خود و درود از جانب خود مخصوص گردان ای ارحم الراحمین

3-اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ و اَلهِمنِی عِلمِ مَا یَجِبُ لَهُمَا عَلَیَّ اِلهَاماً، وَاجمَع لِی عِلمَ ذَلِکَ کُلِّهِ تَمَاماً ، ثُمَّ استَعملِنی بِمَا تُلهِمنِی مِنهُ وَ وَفِّقنِی لِلنُّفُوذِ فیِمَا تُبَصِّرُنِی مِن عِلمِهِ حَتَّی لا یَفُوتَنِی استِعمَالُ شَیءٍ عَلَّمتَنِیهِ ، وَ لا تَثقُلَ اَرکَانِی عَنِ الحَفُوفِ فِیمَا اَلَهمتَنِیهِ ؛ خدایا ! درود بر محمد و ال او فرست و در دل من انداز تکالیف خود را درباره آنان بشناسم و وظایف خود را به کمال فراگیرم و توفیق ده تا آنچه مرا آموخته ای بکار بندم و آنچه به تعلیم تو دریافته ام انجام دهم چنانکه هیچ یک از دانسته هایم عمل ناکرده نماند و اعضای من در آنچه آموخته ام گرانی نکند.

4-اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ کَمَا شَرَّفتَنَا بِهِ ، وَ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ کَمَا اَوجَبتَ لَنَا الحَقَّ عَلَی الخَلقِ بِسَبَبِهِ ؛ خدایا ! درود فرست بر محمد و آل محمد او چنانکه ما را به سبب او شرافت دادی و درود بر محمد و آل او فرست چنانکه به برکت او حقی برای ما برگردن خلق ثابت فرمودی.

5-اَللَّهُمَّ اجعَلنِی اَهاُبُهُمَا هَیبَةَ السُّلطَانِ العَسوفٍ ، اَبرُّهُمَا برَّ الاُمِّ الرَّوُوفِ وَاجعَل طَاَعتِی لِوَالِدَیِّ وَ برِّی بِهِمَا اَقَرَّ لِعَینی مِن رَقدَةِ الوَسنَان، وَاَثلَجَ لَصَدرِی مِن شَربَة الظَّمآنِ حَتَّی اُثَرَ عَلَی هَوَای هَوَاهُمَا، اَقَدَّمَ عَلَی رِضَاهُمَا وَ اَستَکثِر بِرَّهُمَا بِی وَ اَن قَلَّ ، وَ استَقِلَّ بِرِّی بِهِمَاوَ اِنَّ کَثرَ؛ خدایا چنان که که هیبت پدر و مادر در دل من جون هیبت پادشاهی خودکام قرار گیرد اما من با آن ها مانند مادر مهربان باشم . خدایا طاعت پدر و مادر نیکی با آن ها را برای من مطبوع تر گردان از خواب در دید خسته و گواراتر از آب سرد در کام تشنه چنانکه خواهش دل آن ها را بر خواهش دل خود مقدم دارم و پسند خاطر آنان را بر پسند خاطر خودم برگزینم و نیکی آن ها را درباره ی خود گر چه اندک باشد بسیار شمارم و نیکی خود را درباره ی آن ها اگر چه بسیار باشد اندک بینم.

6-اَللَّهُمَّ خَفِّض لَهُمَا صَوتِی ، وَاَطِب لَهُمَا کَلامِی ، وَاَلِن لَهُمُا عَرُیکَتِی ، وَاعطِف عَلَیهِمَا قَلبِی ، وَ صَیِّرنی بِهِمَا رَفیقاً ، وَعَلَیهمَا شَفیقاً ؛ خدایا آواز مرا پیش ایشان پست و سخن مرا با آن ها خوش گردان و خوی مرا نرم کن و دل مرا بر آن ها مهربان و مرا نسبت به آن ها خوش رفتار و دلسوز گردان .

7-اَللَّهُمَّ اشکُر لَهُمَا تَربِیَتِی ، وَ اَثِبهُمَا عَلَی تَکرِمَتِی، وَ احفَظ لَهُمَا مَاحَفِظُاهُ مِنِّی فِی صِغَرِی ؛خدایا آنان را در ازای پروراندن من جزای نیکو ده و در مقابل عزیز داشتن من پاداش بزرگ مرحمت کن و چون مرا در خردی از آسیب و گزند نگاهداشت تو نیز آنان را نگاهداری کن .

8-اَللَّهُمَّ وَ مَا مَسَّهُمَا مِنِّی مِن اَذًی ، اَوخَلَصَ اِلَیهمَا عَنِّی مِن مَکرُوهٍ ، اَوضَاعَ قِبَلِی لَهُمَا مِن حَقٍّ فَاجعَلهُ حِطَّةً لِذُنُوبِهمَا، وَدَرَجاتِهِمَا ، وَ زِیَادَةً فِی حَسَنَاتِهِمَا ، یَا مُبدِّل السَّیِّئاتِ بِاَضعَافِهَا مِنَ الحَسَناتِ ؛ خدایا اگر آزاری از من بدانها رسد یا ناپسندی از من دیدند یا حقی از آن ها پیش من ضایع شد آن را موجب ریزش گناهان و بلندی درجات اخروی و افزایش حسنات آن ها قرار ده ای کی که سیئات را به چندین برابر حسنات مبدل می کنی .

9-اَللَّهُمَّ وَ مَا تَعَدَّیَا عَلَیَّ فِیهِ مِن قَولِ ، اَو اَسرَفنَا عَلَیَّ فیِهِ مِن فِعلِ ، اَو ضَیَّعَاهُ لِی مِن حَقَّ اَوقَصَّرَا بِی عَنهُ مِن وَاجِبٍ فَقَد وَهبتُهُ لَهُمَا ، وَ جُدتُ بِهِ عَلَیهِمَا وَ رَغِبتُ اِلَیکَ فِی وَضعِ تَبعَته عَنهُمَا ، فَاِنِّی لا اَتَّهِمُهُمَا عَلَس نَفسِی ، وَلا اَستَبطِئُهُمَا فِی بِرِّی، وَ لااَکرَهُ مَا تَوَلَّیَاهُ مِن اَمرِی یَا رَبِّ ؛ خدایا ! هر چه بر من تعدی کردند به گفتار تند و کردار ناپسند یا حقی از من ضایع کردند یا در وظیفه من کوتاهی نمودند از آن درگذشتم و بخشیدم و از تو می خواهم که تبعیت آن را از آن ها برداری چون من رفتار آنان را درباره ی خخود نیک شمرده ام احسان آن ها را کامل شناخته ام و در کار من هر چه کردند ناخوش ندارم ای پروردگار من!
    10-فَهُمَا اَوجَبُ حَقَّاً عَلَیَّ ، وَاَقدَمُ اِحسَاناً اِلَیَّ ، وَاَعظَمُ مِنَّةً لَدَیَّ مِن اَن اُقَاصَّهُمَا بِعَدل ، اَو اُجَازیَهُمَا عَلَی مِثلٍ ، اَینَ اِذاً یَا اِلَهِی طُولُ شُغلِهِمَا بِتَربِیَتی وَاَینَ شِدَّةُ تَعَبِهِمَا فِی حِرَاستِی وَ اَینَ اِقتارُهُمَا عَلَی اَنفُسِهِمَا لِلتَّوسِعَةِ عَلَیَّ ؛ حق آن ها بر من واجب تر است و احسان ها بیشتر و نعمت ها بزرگتر از آنکه داد خواهی کنم و به مانند عمل آن ها را مکافات دهم . ای خدای من ! چه روزگار درازی که در پرورش من گذرانیدند و چه رنج های سخت که در نگاهداری من کشیدند و چه اندازه بر خود تنگ گرفتند تا زندگی بر من فراخ باشد.

11-هَیهَاتَ مَا یَستَوفیَانِ مِنِّی حَّقَّهُمَا ، وَلا اُدرکُ مَا یَجِبُ عَلَیَّ لَهُمَا ، وَ لا اَنَا بِقَاضٍ وَظیفَةَ خِدمَتهِمَا ، فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ، وَ اَعِنِّی یَا خَیرَ مَنِ استُعِینَ بِهِ ، وَوَفِّقنِی یَا اَهدَی مَن رُغِبَ اِلَیهِ ، وَلا تَجعَلنِی فی اَهلِ العُقُوقِ لِلآباءِ وَ الاُمَّهَاتِ یَومَ تُجزَی کُلُّ نَفسٍ بِمَا کَسَبَت وَ هُملا یُظلَمُونَ ؛ هیهات که هر چه کنم حق آن ها را ادا نکرده و تکلیف خود را درباره ی آن ها انجام نتوانم داد و به وظیفه ی خویش در خدمت آن ها عمل نتوانم کرد پس بر محمد و آل او درود فرست و مرا یاری کن ، ای بهترین کسی که خلق از وی یاری می جویند ! و مرا توفیق ده ای راهنماتر کسی که از او هدایت می طلبند ! و مرا از آن گروه مگردان که با پدران و مادران بد رفتار بودند ، روزی که هر کس کیفر کردارخویش بیند و بر کسی ستم نشود.

12-اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ ذُریَّتِهِ ، وَ اخصُص اَبَوَیَّ بِاَفضَلِ مَا خَصَصتَ بِهِ آبَاءَ عِبَادِکَ المُومِنِینَ وَاُمَّهَاتِهِم یَا اَرحَمَ الرَّاحِمِینَ؛ خدایا! بر محمد و خاندان و فرزندان او درود فرست و پدر و مادر مرا به بهترین اجر مخصوص کن که پدران و مادران بندگان مومنت را بدان تخصیص می دهی ، ای ارحم الراحمین.

13-اَللَّهُمَّ لا تُنسِنِی ذِکرَهُمَا فی اَدبَارِ صَلَوَاتِی ، وَفِی اِنِّی مِن آناءِ لَیلِی ، وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ مِن سَاعَاتِ نَهَاری؛ خدایا یاد آن ها را پس از نمازها و در هیچ یک از اوقات شب و ساعات روز از خاطر من مبر
    14-اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ، وَاغفِرلِی بِدُعَائِی لَهُمَا ، وَاغفِر لَهُمَا بِبِرِّهمَا بِی مَغفِرةً ، وَحَتماً ، وَاَرضَ عَنهُمَا بِشِفَاعَتِی لَهُمَا رِضًی عَزماً ، وَ بَلِّغهُمَا بِالکَرَامَةِ مَوَاطِنَ السَّلامَةِ ؛ خدایا بر محمد و آل محمد و درود فرست و مرا بیامرز ، چون درباره آن ها دعای خیر کردم و آن ها را بیامرز، چون درباره من نیکی کردند و از آن ها پیوسته خشنود باش به شفاعت من و به کرم خود به جای امن و سلامت رسانشان.

15-اَللَّهُمَّ وَاِن سَبَقَت مَغفِرَتُکَ لَهُمَا فَشَفَّعهُمَا فِیَّ ، و اِن سَبَقَت مَغفَرَتُکَ لِی فِیهِمَاحَتَّی تَجتَمِعُ بِرَافَتِکَ فی دَارِ کَرَامَتِکَ وَمَحَلَّ مَغفِرَتِکَ وَرَحمَتِکَ، اِنَّکَ ذُو الفَضلِ العَظِیمِ ، وَ المَنِّ القَدیِمِ وَ اَنتَ اَرحَمُ الرَّاحِمِین (1) ؛ پروردگارا ! اگر آن ها را پیش از این آمرزیده ای شفاعت آنان را درباره من بپذیر و اگر مرا پیش از این آمرزیده ای شفاعت آن ها قبول کن تا به رحمت تو در سرای کرامت و جای آمرزش و رحمت تو گرد آییم که تویی صاحب فضل عظیم و نعمت قدیم و تو مهربان ترین مهربانانی.

پاروقی ها
    1- صحیفۀ سجادیه . دعای 24
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع