به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    هم آغاز
    مورد تشکر: 52 مرتبه تشکر شده در 31 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    نوای دل آنلاین نیست.

ارتباط سجده با چاکرا ها

نماز تسبیح خداوند است و همچنین تبادل انرژی های منفی با انرژی های مثبت در حالت های مختلف نماز....

فواید حالت سجده :

تبادل انرژی های منفی با زمین از هفت منطقه ی چاکرای پیشانی . چاکرای زانوها . چاکرای کف دست ها و چاکرای روی پاها و گرفتن انرژی مثبت زمین از طریق این چاکرا ها میباشد .
    انرژی زمین . احساس شادی . رضایت . امید . لذت و میل ادامه حیات را ایجاد می کند .
    در حالت سجده چاکرای پیشانی که مرکز استدلال و منطق است متعادل میگردد . افرادی که سجده های طولانی تری داشته باشند می توانند این چاکرا ها را متعادل تر ساخته و به افرادی منطقی تر و حتی روشن ضمیر تبدیل گردند .این چاکرا ها مرکز خلاقیت ها . الهام ها . منطق و استدلال است .در اسلام نیز سجده طولانی سفارش شده است .تحقیق ها بر روی یکی از ورزش های یوگا که بسیار شبیه به انجام سجده است نشان داده که سجده مداوم و مکرر به خصوص طولانی می تواند :
    * موجب بالا رفتن سطح منطق و استدلال گردد ( به علت فعلال شدن چاکرای چشم سوم )
    * سبب فعال شدن چاکرای آجنا (وسط پیشانی ) و سبب روشن بینی و اشراق گردد .
    * موجب افزایش سطح آگاهی و کنترل انرژی های روانی ( به دلیل فعال کردن چاکرای چشم سوم و آجنا ) گردد .
    و موارد دیگر جسمی..........

2. 2 کاربر از نوای دل برای این مطلب تشکر کرده اند : اسلامی (2014-07-04),بهمن پور (2014-07-05)
  3.  

هم نشین
    مورد تشکر: 38 مرتبه تشکر شده در 29 پست
    وبلاگ
    1
    اسلامی آنلاین نیست.
    چه چسمی داشته باشیم یا نداشته باشم وقتی کوچکی به بزرگی می رسد نا خوداگاه سر تعظیم می گذار که چاره ای جز این ندارد

5. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : بهمن پور (2014-07-05)
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    عارف واصل مرحوم میرزا جواد ملکی تبریزی می فرماید: مرا شیخی بود بزرگوار عامل عارف کامل که مانند او را در مراتبی که گفته شد ندیده ام، از او پرسیدیم که در اصلاح و جلب معارف چه عملی را به تجربه رسانده است؟

او گفت: من عملی را در این که گفتی مؤثر ندیدم مگر اینکه در هر شبانه روز یک بار بر سجده طولانی مداومت شود و در آن سجده بگوید«لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» و به هنگام گفتن ذکر خود را در زندان طبیعت، زندانی و به زنجیرهای اخلاق رذیله بسته ببیند، آنگاه اقرار کند که پروردگار اینکار را تو بر من نکردی و تو بر من ستم روا نداشتی، بلکه این من بودم که بر خود ستم کردم و خود را به اینجا انداختم.

از آداب سجده این است که وقتی که بخواهیم به سجده برویم اول با زانوها به طرف زمین خم شویم و بعد دستها را پیش از زانوها بر زمین بگذاریم این عملی است که مرحوم علامه طباطبائی (ره)از پیامبر اکرم(ص) نقل می کند.

منبع: نکته های نابی از نماز،ص۲۵۵.

7. 2 کاربر از صدای رسا برای این مطلب تشکر کرده اند : نوای دل (2014-07-06),بهمن پور (2014-07-05)
    هم آغاز
    مورد تشکر: 52 مرتبه تشکر شده در 31 پست
    نوای دل آنلاین نیست.
    یکی از فلسفه های سجده این است که به من و تو بفهماند :
    این جسمی که اینقدر برای ما مهم است یک روزخاک بود و درآخر هم یک روز خاک می شود
    سجده یعنی از خاک به خاک!
    ولی الان چیست؟!
    یک مثال : یخ اولش چه بود ؟ آخرش چه می شود ؟ خوب الان هم که جامد دردست توست همان آب است فقط شکلش عوض شده!
    حالا بدن ما که از خاک است و بعد هم خاک می شود الان چیست؟ غیر از خاک
    پس مشتی خاک ارزش این همه نگرانی را ندارد!
    ای برادر تو همه اندیشه ای
    ما بقی خود استخوان و ریشه ای

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع