به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.

دوری از عالمان بی عمل

رسول خدا (ص) فرمود: فقها امنای پیامبران اند ، تا وارد دنیا نشده باشند . سئوال شد : ای رسول خدا (ص) ! مراد ورود آنان به دنیا چیست؟ فرمود: پیروی از پادشاه [ سلطه گر ] ، پس هرگاه چنین کردند از آنان نسبت به دین خود بر حذر باشید .(1)
    عیسی مسیح (ع) فرمود: بدترین مردم عالمی است که دنیای خود را بر علمش ترجیح داده ودوستدار دنیا شده و برای آن تلاش کرده و این تلاش او به گونه ای است که اگر بتواند مردم را به تحیر وا دارد ، چنین می کند ... عالمی که به علم خود عمل نکند ، علمش برای او سودی ندارد ، چنان که تابش نور آفتاب برای نابینا سودمند نیست.. (2)
    و نیز حضرت مسیح (ع) فرمود: دینار ، آفت دین و عالم طیب دین است ، پس هرگاه دیدید که طیب آفت را به سوی خود می کشد به او اعتماد نکنید ، که او خیرخواه دیگران نیست .(3)
    امام باقر(ع) فرمود: از عابدان و عالمان زشتکار بر حذر باشد که این دو دسته فریبندۀ هر فریفته اند .(4)
    امام صادق(ع) فرمود: هرگاه عالمی را دوستدار دنیا یافتید او را در کار دین خود متهم سازید ( به وی اعتماد نکنید ) ، زیرا هر دوستداری گرد دوست خود می گردد .(5)
    خدا به داود نبی (ع) وحی فرمود: بین من و خود ، عالم دنیازده را قرارمده که تو را راهی که به محبّت من بینجامد باز می دارد . این گونه عالمان رهزنان بندگان ارادتمند به من اند . کمترین کیفرشان این است که شیرینی مناجات با خودم را از دلشان می زدایم.(6)

پاورقی ها
    1-الکافی .ج1.ص 46
    2-تحف العقول. ص 503
    3-کتاب الخصال .ص 113
    4-قرب الاسناد .ص 34
    5-علل الشرائع .ص 394
    6-علل الشرائع . ص 294
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع