به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

دعای شکر گذاری

از دعاهایی که امیرالمومنین علی علیه السلام به ما آموزش داده اند:

اَلْحَمْدُ للَّهِ‏ِ عَلى‏ کُلِّ نِعْمَةٍ وَاَسْئَلُ اللَّهَ مِنْ کُلِّ خَیْرٍ
    وَ اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ کُلِّ شَرٍّ وَ اَسْتَغْفِرُ اللَّهَ مِنْ کُلِّ ذََنْبٍ

ستایش خداى را بر هر نعمتى و از او خواهم هر خیرى را و پناه برم به خدا از هر شرى و آمرزش خواهم از خدا از هر گناهى.

این دعا را مرحوم علامه مجلسی در بحار ج91 ص242 ومحدث قمی در مفاتیح نقل کرده اند.

خاطره های زیادی از این دعا در ذهنم دارم یادم هست در سال گذشته که مادرم مبتلا به بیماری سرطان شدند جوری این بیماری سرعت پیدا کرد که ریه ومغز واستخوان را درگیر نمود.

مادرم در این مدت 4 ماه بیماری در اوج درداین دعا را می خوانداین اواخر روز به روز به تعجب من افزوده می شد تعجب از جهت صبر واستقامتی که دارد.

در این مدت که همه پزشکان ناامید شده بودند او لحظه ای صحبت از مرگ نمی کرد فقط قبل از بی هوشیش که ختم به مرگ شد یکبار صحبت از مرگ کرد آن همه وصیت کرد که کجا دفن شود.واقعا بر صبر واستقامت او غبطه میخوردم وبرای ناتوانی خودم تاسف.

خدایا به من ودوستانم ومومنین صبر واستقامت اعطا فرما که در هر مشکلی شکرگذارت باشیم ومادرم را سر سفره پر فیض اهل بیت علیهم السلام قرار بده وسلام من را به او برسان وبگو پسرت قدر دان تو است وتا آخر عمر فراموشت نمیکند.مادرم تو بودی که مرا عاشق مولایم امیرالمومنین گرداندی تو بودی که در نمازهای شبت از دعاهایی که فراموش نمی کردی دعا برای عاقبت بخیری من بود پسرت دوستت دارد وهر کار خیری که توفیقش را پیدا کند هدیه به روح تو می کند.مادرم من بازم محتاج دعاهای تو هستم مرا دریاب
    ویرایش توسط بهمن پور : 2015-01-12 در ساعت 00:34

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع