به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    هم آغاز
    مورد تشکر: 3 مرتبه تشکر شده در 2 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    n-s-f آنلاین نیست.

متخصص پوست و سوالات شما

پرسش:من بیماری کمبود زینک درخون(مادر زادی) دارم.17سالمه. از بچگی بارها به پزشک مراجعه کردم و قرص سولفات زینک مصرف میکنم اگه قرص مصرف نکنم بعضی از جاهای بدنم شروع به زخمی شدن و تاول میشود.مشکل اصلیم اینه که موهایم ریزش زیادی دارد فر و کوتاه است و از بابت خیلی ناراحتم. بعضی از پزشکان میگن بیماریم و فر موهام ژنتیکی هست و به دلیل ازدواج فامیلیه .اینو هم بگم که هیچ کدام از اعضای خانوادم همچین مشکلی نداشته.میخواستم بدونم راه درمانی برای اون وجود داره ؟ آیا میشه کاشت مو انجام داد؟

دکتر ریحانه مهرگان ، متخصص پوست : بیماری شما به صورت ژن نهفته بوده که در اثر ازدواج فامیلی در شما نمایان شده،باید قرص زینک را ادامه دهید،با استفاده از قرص های ویتامین و داروهای موضعی مشکلتان کمی برطرف می شود ولی در کل رویش موها کمی بهتر می شود، فر مو ژنتیکی است و مصرف داروها بر آن بی تاثیر است، اگر بانک موهایتان (موهای پشت سر) مناسب باشد می توانید از کاشت مو استفاده کنید.

درمان لکه های پوست طولانی مدته و نوع درمان نیز بستگی به نوع لکه ها داره. معمولا با درمانهای موضعی یا کرم لکه ها کمرنک میشوند ولی کاملا از بین نمیره

پرسش : سلام وقتتون بخیر.32 ساله هستم مجرد رو گونه هام با پیشونیم لک زده رفتم دکتر کرم Acm نوشتن کمرنگتر شده ولی هنوزم هست چه کرمی استفاده کنم که کاملا خوب شه؟ پوست صورتم خشکه مخصوصا دور چشمم همیشه احساس خشکی میکنم کرم دور چشم چی استفاده کنم؟ سینره خوبه! ممنون از اینکه وقتتونو برای ما میزارین

دکتر جمال الدین حسن زاده ، متخصص پوست : درمان لکه های پوست طولانی مدته و نوع درمان نیز بستگی به نوع لکه ها داره. معمولا با درمانهای موضعی یا کرم لکه ها کمرنک میشوند ولی کاملا از بین نمیروند. ممکنه علاوه بر کرم بسته به نوع ضایعات نیاز به سایر مداخلات درمانی مانند لیزر پیلینگ یا درم ابریژن باشه.

پرسش : سلام برای کم پشت ونازک بودن موی سر همچنین عدم رویش مو در صورت چه درمانی وجود دارد و علت چیست من 23 ساله هستم وموهای کم پشتی دارم ودر صورتم هم موی خیلی کمی به صورت پراکنده روییده اگر امکان دارد داروی گیاهی هم به من معرفی کنید.

دکتر ریحانه مهرگان، متخصص پوست : اینطور از سوالتان پیداست ، ظاهرا از کودکی این مشکل وجود داشته،در بعضی از افراد بصورت ژنتیکی موهای سر و صورت کم است، با توجه به اینکه ریشه ی مو در دوران جنینی تشکیل می شود برای این مورد کار خاصی نمی توان کرد، ولی با استفاده از درمان های مانند شامپو و ویتامین ها کمی تار مو ضخیم تر می شود ولی بر تعداد مو ها اثری ندارد. دارو ها ی گیاهی برای درمان ریزش مو کاربرد دارد و در این مورد بی تاثیر است

پرسش : سلام آقای دکتر. من 21 سالمه.دخترم. چندساله جوش دارم و موهای زائد. 4 ماه پیش رفتم دکتر زنان برام آزمایش نوشت و مشخص شد هورمون پرولاکتینم زیاده. قرصای جلوگیری-بروموکریپتین-اسپیرونولاکتون برام تجویز کرد. جوشام 90 درصد از بین رفتن. اما موهای زائدم هنوز تغییری نکرده. الان باز داره جوش میزنه صورتم. قرصامم مرتب میخورم. ینی بدنم مقاوم شده مقابل دارو؟ و جوش سرسیاه روی بینی و گونه دارم. فعلا لیزر نمیتونم بکنم چون دکتر گفت جوش فعال داشته باشی لیزر نمیشه کرد. چه راهی پیشنهاد میکنین؟ و درضمن سلولیت هم روی پاهام دارم که میگن بخاطر مشکل هورمونیمه. کلا پوستم خیلی شل و افتادس. چیکا کنم سفت و صاف بشه؟ ممنون

دکتر جمال الدین حسن زاده ، متخصص پوست : بحث مقاومت دارویی در مورد داروهایی که ذکر کردید مطرح نیست.لذا طبق نظر پزشکتون داروها رو مصرف کنید. منتها جوش های صورت منعی در انجام لیزر ایجاد نمیکنند و میتونید لیزر رو انجام بدید. درمان دارویی چه به صورت خوراکی و چه بصورت موضعی برای درمان شلی پوست وجود ندارد.

درمان دارویی چه به صورت خوراکی و چه بصورت موضعی برای درمان شلی پوست وجود ندارد.

پرسش : سلام دکتر خسته نباشید سوال داشتم در مورد اینکه اگر موهای کاشته شده رو بعدا با موچین برداریم،دوباره از همان جا مو درمیاد و فرق موچین با پانچ(برداشتن موهای کاشته شده)چیه؟ ضرری یا چیزی داره؟ ممنون

دکتر جمال الدین حسن زاده ، متخصص پوست : هنگامی که مویی توسط موچین برداشته میشود سلولهای زایای مو در داخل پوست باقی میمانند و موی کنده شده فاقد این سلولها ست . همین موضوع موجب میشود که در محل قبلی مجددا مو رشد کند اما با جابه جایی موی کنده شده و کاشت اون در یک محل دیگه مو رشد ننماید در حالیکه در برداشت توسط پانچ همراه با مو موهای زایا نیز برداشت میشه . به این دلیل در محل برداشت موها دیگه رشد نمیکنه و در محل کاشت رشد میکنه.

پرسش : می خواستم یه کرمی رو معرفی کنید تا لک های روی صورتم از بین بره. لکها همان جای جوشهایم هستند. من از ژل آنتی آکنه هیدرودرم استفاده میکنم اما تاثیری نگذاشته. لطفا اسم کرم رو حتما برام ایمیل کنید.

دکتر ریحانه مهرگان، متخصص پوست : با توجه به نوع جوش و نوع لک باید از چند نوع کرم استفاده کنید، اغلب بیماران تمایل دارند با استفاده از یک کرم مشکلات پوستی شان بر طرف شود ، در حالی که این کار عملا امکان پذیر نیست، تحت نظر پزشک متخصص در چند مرحله نسخه مشکلتان برطرف می شود.

اغلب بیماران تمایل دارند با استفاده از یک کرم مشکلات پوستی شان بر طرف شود ، در حالی که این کار عملا امکان پذیر نیست

پرسش : سلام من حدود 4,5 ساله که با نزدیک شدن به فصل بهار صورتم جوش میزنه که هم تعداد جوشها زیاده هم اینکه خارش داره و ملتهبه و متاسفانه جوش گاهها هم روی پوستم میمونه قبلا یه دوره 4ماهه راکوتان مصرف کردم که بعد از 8 ماه که قطع کردم بازهم جوشهام برگشت و اینبار به توصیه خودتون مجددا مصرفش رو شروع کردم (توصیه کردین چون 48 کیلو وزن دارم به مدت8 ماه مصرف کنم) و از چند روز قبل که شروع ماه ششم از مصرفم هست که صورتم چندتا جوش زده خواهش میکنم راهنماییم کنین که چیکار کنم چون دیگه واقعا افسرده شدم من خیلی از جوش وحشت دارم چون هر درمانی روامتحان کردم و به نتیجه نرسیدم واقعا حاضرم هر کاری بکنم که دیگه عود نکنه

دکتر جمال الدین حسن زاده ، متخصص پوست : قبل از هر چیز بحث افسردگیتون مهمه چون خود این دارو تشدید کننده افسردگی است . بنابراین توصیه میکنم حتما به روانپزشک مراجعه کنید تا همزمان با درمان جوش این مسله هم پیگیری بشه . از لحاظ درمان جوشها هم نگران نباشید . هنوز دوره درمانتون کامل نشده. معمولا پاسخ به درمان با این دارو خوبه

پرسش : سلام من تعرق شدید از سر دارم خواهشن راهنمایی کنید

دکتر ریحانه مهرگان، متخصص پوست: اگر آزمایش تیرویید تان طبیعی باشد، باید متخصص پوست داروهای موضعی را برایتان تجویز کند یا می توانید بر اساس تشخیص پزشک متخصص داخلی از قرص کلونیدین استفاده کنید.

پرسش : سلام خسته نباشیدبرای رفع جوشهای زیرپوستی چکار باید کرد

دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست : با سلام برای درمان جوشهای زیر پوستی میتوان از کرمهای لایه بردار مانند آداپالن شبها استفاده کرد. انواع مقاوم را میتوان تخلیه کرد. لطفا برای آگاهی از نحوه تخلیه به مقاله یک روش خانگی درمان جوشهای زیر پوستی در سایت مراجعه فرمایید.

پرسش : سلام/صورت من دارای لک های قهوه ای هستش چطور می تونم اون رو درمان کنم.لکه ها از دوران بچه گی هستش/ مرسی

دکتر ریحانه مهرگان، متخصص پوست: با توجه به نوع و شدت لک درمان های مختلفی و هرگز با استفاده از یک نوع کرم مشکل بر طرف نمی شود ، باید با تجویز پزشک متخصص پوست از چند دارو به صورت همزمان استفاده کنید،تا لک ها برطرف شود.

پرسش: اقای دکتر دختری 26 ساله هستم به علت باز بودن روزنه های پوست صورتم چند بار به دکتر مراجعه کردم ولی تاثیر چندانی نداشته به نظر شما من از چه محلولی استفاده کنم به نظر شما چه کار باید کنم

دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست : سلام .روزنه های پوست جز ساختار طبیعی پوست همه افراد هستند. امکان بستن این روزنه ها وجود نداره. اگر هم وجود داشت موجب بروز جوشهای متعدد زیر پوستی میشد. در افرادیکه پوست چرب دارند یک مقدار این منافذ بتز ترند. البته ممکنه افراد دارای پوست خشک هم از این موضوع شاکی باشند. تمام درمانهای به کار رفته برای این مورد تاثیر نسبی دارند شامل کرمهای لایه بردار میکرودرم لیزر و گاها درمانهای خوراکی کاهش دهنده ترشح چربی پوست که باید توسط متخصص پوست تجویز شود

2. 2 کاربر از n-s-f برای این مطلب تشکر کرده اند : بهمن پور (2015-01-12),صدای رسا (2014-12-26)
  3.  

هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    سلام
    تشکر از مطلب مفیدتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)