به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.

جديد 1 دعا برای امام زمان (علیه السلام)

دعا برای امام زمان (علیه السلام)

از تعقیبات مهم نماز ظهر، اقتدا به حضرت صادق علیه السلام در دعا براى حضرت مهدى علیه السلام است (هم او كه حضرت محمد، رسول خدا صلى الله علیه و آله در روایات صحیح بشارتش را به امت خود داده، و نوید داده كه حضرتش در آخر زمان ظهور مى‏نماید) چنان كه عباد بن محمد مداینى مى‏گوید: در مدینه به حضور امام صادق علیه السلام وارد شدم، در حالى كه از نماز واجب ظهر فراغت پیدا نموده و دستانش را به سوى آسمان بالا برده و مى‏فرمود:

«أى سامع كل صوت، أى جامع كل فوت، [أى جامع كل شمل‏]، أى بارئ كل نفس بعد الموت، أى باعث، أى وارث، أى سید السادة، أى إله الآلهة، أى جبار الجبابرة، أى ملك الدنیا و الآخرة، أى رب الأرباب، أى ملك الملوك، أى بطاش، أى ذى البطش الشدید، أى فعالا لما یرید، أى محصى عدد الأنفاس و نقل الأقدام، أى من السر عنده علانیة، أى مبدئ، أى معید، أسألك بحقك على خیرتك من خلقك و بحقهم الذى أوجبت لهم [على نفسك‏]، أن تصلى على محمد و أهل بیته، و أن تمن على الساعة بفكاك رقبتى من النار، و أنجز لولیك و ابن نبیك الداعى إلیك بإذنك، و أمینك فی خلقك، و عینك فی عبادك، و حجتك على خلقك- علیه صلواتك و بركاتك- وعده، اللهم، أیده بنصرك، و انصر عبدك، و قو [یا: وفق‏] أصحابه، و صبرهم، و افتح لهم من لدنك سلطانا نصیرا، و عجل فرجه، و أمكنه من أعدائك و أعداء رسولك، یا أرحم الراحمین.»

- اى شنونده هر صدا، اى گرد آورنده هر امرى كه از دست رفته باشد [اى گرد آورنده امور پراكنده‏] اى آفریننده هر جاندار بعد از مرگ، اى برانگیزاننده، اى وارث، اى سرور سروران، اى معبود معبودها، اى سركش بر سركشان، اى فرمانرواى دنیا و آخرت، اى پروردگار پروردگاران، اى پادشاه پادشاهان، اى خدایى كه سخت با سلطه و چیرگى مى‏گیرى، اى خدایى كه هر چه را بخواهى بى‏درنگ انجام مى‏دهى، اى شمارنده شماره نفسها و گامهاى برداشته شده، اى خدایى كه نهان در نزد تو آشكار است، اى آغازگر، اى برگرداننده، به حقى كه بر برگزیدگان از خلقت دارى و به حقى كه نسبت به ایشان بر خود

واجب فرموده‏اى، از تو مسألت دارم كه بر محمد و اهل بیت او درود فرستى، و در همین لحظه به آزادى‏ام از آتش جهنم منت نهى و به وعده ولى‏ات و پسر پیامبرت كه به اذن تو بندگان را به سویت مى‏خواند، و امین تو در میان خلق، و حجت و راهنماى تو بر خلق مى‏باشد- كه درودها و بركاتت بر او باد- وفا نمایى، خداوندا، به یارى خویش او را یارى فرما، و آن بنده‏ات را یاورى كن، و یارانش را نیرومند [یا: موفق‏] فرما، و آنان را شكیبا گردان و از جانب خویش تسلط یارى‏گرى براى ایشان عنایت فرما، و در فرج و ظهور او تعجیل فرما، و او را بر دشمنانت و دشمنان رسولت چیره‏گردان، اى مهربانترین مهربانان.

عرض كردم: فدایت شوم، آیا براى خودتان دعا نمودید؟ فرمود: براى نور آل محمد و راهبر ایشان، هم او كه به فرمان خدا از دشمنانشان انتقام مى‏گیرد دعا نمودم. عرض كردم: خداوند مرا فداى تو گرداند، آن بزرگوار كى ظهور خواهد نمود؟ فرمود: هر گاه خداوند- كه خلق و امر به دست اوست- بخواهد. عرض كردم: آیا او نشانه‏اى پیش از ظهور خواهد داشت؟ فرمود: بله، نشانه‏هاى گوناگون، عرض كردم: مانند چه؟ فرمود: خروج پرچمى از مشرق زمین، و پرچمى از مغرب زمین، و فتنه و آشوبى كه بر اهل زوراء (و بغداد) سایه مى‏افكند، و خروج مردى از فرزندان عمویم «زید» در «یمن»، و به غارت و تاراج رفتن پوشش و پرده خانه خدا.
    خداوند هر چه بخواهد انجام مى‏دهد.»

دب حضور (ترجمه فلاح السائل)، ص: 303

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع