به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    هم سایه
    مورد تشکر: 348 مرتبه تشکر شده در 224 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    ن کیوانپور آنلاین نیست.

آقای شافعی و نیسانِ معروفش!

محمد شافعی مردی است که برای فرار از فضای بسته خانه‌های آپارتمانی به کلبه چوبی پناه برده که می‌تواند آن را به هرجایی که دلش خواست ببرد. شافعی، 67 سال سن دارد و دوست دارد خانه‌اش سبک باشد تا همه جا با خودش ببرد. خانه‌ای که شاید روزی در شمالی ترین محله ها باشد و روزی دیگر در یکی از جنوبی‌ترین محله‌های شهر. خانه‌ی او که احتمالا کوچک‌ترین خانه دنیاست، جایی است که آسوده‌ترین شب‌هایش را در آنجا گذرانده است.

محمد شافعی‌زاده متولد تهران است. تا کلاس چهارم بیشتر درس نخوانده. چون حس و حال درس خواندن نداشته و همین موضوع باعث شد از مدرسه اخراج شود. شافعی سال‌ها در شغل دوزندگی و تودوزی خودرو‌ها فعالیت کرده است و حالا می‌خواهد فقط استراحت کند و به علاقه‌هایش برسد.

DSC_0023.jpg

او می گوید: "به خاطر فشار زندگی و خستگی روحی و روانی، بیمار شدم. پس از ترخیص از بیمارستان با کمک پسرم آپارتمان کوچکی در منطقه سبلان خریدم و چون عاشق طبیعت بودم آپارتمان را تبدیل به گلخانه کردم. صد‌ها گلدان با تزئین سنگ‌های عتیقه و قیمتی و گلدان‌ها و گیاهان منحصر به‌فرد از بین رفت. دیگر از آپارتمان و خانه‌های سیمانی متنفر شده بودم. یک سال بلاتکلیفی و سرگردان بودم که ایده ساخت کلبه سیار که برخاسته از داغ دل سوخته‌ام بود به سرم زد."

شافعی و نیسان معروفش تا پایان خرداد ماه در خیابان جام جم مستقر است و بنا دارد ماه های آتی به کرج هم سری بزند.

عکس ها: مهرو تابش

ویرایش توسط ن کیوانپور : 2015-05-06 در ساعت 20:59

2. 2 کاربر از ن کیوانپور برای این مطلب تشکر کرده اند : مریم مرادی (2015-05-20),صدای رسا (2015-05-14)
  3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)