به انجمن سبک زندگی ایرانی اسلامی خوش آمدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

Hybrid View

ادمین سایت کاربر طلایی
    صلوات : 4515 دلنوشته : 3
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    مورد تشکر: 1,230 مرتبه تشکر شده در 627 پست
    دریافت : 2 آپلود : 1
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.

می خوام برم خرید

می خوام برم خرید؟
    کسی می گفت هر چیزی قابل خریدن . از لطف و محبت آدمی تا مال و قدرت را می شود در دنیا خرید. سلام به شما که خریدار محبت هستید و بهترین ثروت شما فکر و اندیشه است .
    امروز تصمیم گرفتم برای خرید چند وسیله مورد نیاز به جمع اصناف بازار برم . بله می خوام برم خرید . در حال بررسی هستم که اول بپرسم و بعد برم برای خرید. یا بعد از خرید از دیگران بپرسم چیزی را که خریدم چقدر مناسب و خوب بوده .
    عمر آدمی بهترین فرصت برای خریدن . آن هم برای بدست آوردن بهترین های عالم و سرمایه دار شدن . همیشه جای هست که اول باید شجاعت خریدار شدن داشت . و بعد هم فرصت خریده شدن را فراهم کرد.من که می خوام برم خرید شما چی؟(1)
    آرزوهای زندگی بخشی از همین خریدن های ماست که سعی کردیم برای آن تلاش کنیم . قانون بدست آوردن به وجود انسان توکل و توسل . تحمل و توانایی میدهد تا به مقصود خودش برسد.
    خوش به حال کسانی که جان و مال خودشان را به بهای خوبی می فروشند . و چه خریدنی بهتر از آنکه خداوند خریدار جان و مال ما باشد.(2)

می خوام برم خرید ، را با غزلی از خریداری شیخ اجل، سعدی ، شاعر پرآوازه ایرانی آغاز کنیم (3)
    من بی‌مایه که باشم که خریدار تو باشم
    حیف باشد که تو یار من و من یار تو باشم
    تو مگر سایه لطفی به سر وقت من آری
    که من آن مایه ندارم که به مقدار تو باشم
    خویشتن بر تو نبندم که من از خود نپسندم
    که تو هرگز گل من باشی و من خار تو باشم
    هرگز اندیشه نکردم که کمندت به من افتد
    که من آن وقع ندارم که گرفتار تو باشم
    هرگز اندر همه عالم نشناسم غم و شادی
    مگر آن وقت که شادی خور و غمخوار تو باشم
    گذر از دست رقیبان نتوان کرد به کویت
    مگر آن وقت که در سایه زنهار تو باشم
    گر خداوند تعالی به گناهیت بگیرد
    گو بیامرز که من حامل اوزار تو باشم
    مردمان عاشق گفتار من ای قبله خوبان
    چون نباشند که من عاشق دیدار تو باشم
    من چه شایسته آنم که تو را خوانم و دانم
    مگرم هم تو ببخشی که سزاوار تو باشم
    گر چه دانم که به وصلت نرسم بازنگردم
    تا در این راه بمیرم که طلبکار تو باشم
    نه در این عالم دنیا که در آن عالم عقبی
    همچنان بر سر آنم که وفادار تو باشم
    خاک بادا تن سعدی اگرش تو نپسندی
    که نشاید که تو فخر من و من عار تو باشم
    با همراهی شما خوبان ، منتظر ارسال جملات شما با " می خوام برم خرید؟" هستیم . جملات و نظرات خود را تا روز سه شنبه از طریق سامانه: 3000573443 برای ما پیامک یا در تارنمای www.bodoh.ir پست کنید . جملات ارسالی در همین ستون چاپ می گردد . برای دستیابی به مطالب قبلی می توانید به نشانی تارنمای اشاره شده مراجعه کنید.

پاورقی
    1- ميزان الحكمه ، ج 7،ص 442. امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: «إِنتهزوُا فُرَصَ الخیرِ فإِنَّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحاب؛ فرصت های نیک را غنیمت بشمارید؛ به درستی که فرصت ها مانند گذر کردن ابر می گذرد».
    2- سوره مبارکه التوبة آیه ۱۱۱إِنَّ اللَّهَ اشتَرى مِنَ المُؤمِنينَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ يُقاتِلونَ في سَبيلِ اللَّهِ فَيَقتُلونَ وَيُقتَلونَ وَعدًا عَلَيهِ حَقًّا فِي التَّوراةِ وَالإِنجيلِ وَالقُرآنِ وَمَن أَوفى بِعَهدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاستَبشِروا بِبَيعِكُمُ الَّذي بايَعتُم بِهِ وَذلِكَ هُوَ ا لفَوزُ العَظيمُ خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد؛ (به این گونه که در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند؛ این وعده حقّی است بر او، که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده؛ و چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟! اکنون بشارت باد بر شما، به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید؛ و این است آن پیروزی بزرگ!
    3- ابومحمّد مُصلِح‌الدین بن عبدالله نامور به سعدی شیرازی و مشرف‌الدین شاعر و نویسنده پارسی‌گوی نامدار ایرانی است. به وی لقب استاد سخن، پادشاه سخن و شیخ اجلّ داده‌اند
    ویرایش توسط بهمن پور : 2015-11-06 در ساعت 12:03
    مشاوره و کارشناسی بیمه عمر و آتیه پاسارگاد - بهمن پور 09306610039 در واتساپ
    بیمه عمر و آتیه پاسارگاد آرامش در زندگی :::... @pasargadbahmanpoor. همین الان..

2. 2 کاربر از بهمن پور برای این مطلب تشکر کرده اند : احمدی (2015-12-03),اسلامی (2015-11-10)
  3.  

هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهمن پور نمایش پست ها
    سلام بر خوبان همیشه آشنا . کمی صبر
    اینجا چه خبره؟؟؟
    کنجکاو شدم

5. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : مریم مرادی (2016-03-24)
    ادمین سایت کاربر طلایی
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.
    از همین لحظه تا روز سه شنبه همین هفته فرصت دارید تا جملات خودتان را با می خوام برم خرید در همین پست نوشته و یا به سامانه 3000573443 ارسال کنید تا در روزنامه پیام آشنا به نام شما چاپ شود .

7. کاربران زیر به خاطر این پست از شما تشکر کرده اند : : اسلامی (2015-11-10)
    هم کار کاربر طلایی
    صلوات : 6592 دلنوشته : 9
    سلامتی امام زمان
    مورد تشکر: 2,299 مرتبه تشکر شده در 1,632 پست
    وبلاگ
    14
    صدای رسا آنلاین نیست.
    کـــــــاش !!…………
    کاش مـی دانستیم زندگی کوتاست …
    خیلــــــــــــی کوتاه و غیر قابل خرید و فروش …
    کاش از ثانیه ها و لحظه های زندگی لذت می بردیم …

9. 3 کاربر از صدای رسا برای این مطلب تشکر کرده اند : مریم مرادی (2016-03-24),اسلامی (2015-11-10),بهمن پور (2015-11-09)
    هم سایه
    مورد تشکر: 348 مرتبه تشکر شده در 224 پست
    ن کیوانپور آنلاین نیست.
    می خواهم بروم خرید، خریدِ کمی انسانیت، کمی وجدان و کمی شعورِ اجتماعی... جایی را می‌شناسید که این ها را در یک بسته‌ی کامل ارائه دهد؟!

11. 2 کاربر از ن کیوانپور برای این مطلب تشکر کرده اند : اسلامی (2015-11-10),بهمن پور (2015-11-09)
    ادمین سایت کاربر طلایی
    یا مهدی عجل علی ظهورک
    وبلاگ
    3
    بهمن پور آنلاین نیست.
    می خوام برم خرید
    وقتی می توانی گران بخری ارزان خریدن خطاست . درود بر کسانی که بهترین ها را گران می خرند و ارزش هر چیزی را به خوبی می دانند .
    می خوام برم خرید ولی این بار ترجیح میدهم که به من گران بفروشند. و برای کسانی که همه چیز را ارزان می فروشند چقدر سخت است که گاهی گران تر بخرند . تا حالا شده وقتی چیزی را گران تر خریدید بررسی کنید که چرا این بهاء را پرداخت کردید و یا اگر ارزان تر خرید کردید به علت ارزان بودن آن توجه داشتید ؟
    بازار دلتان را همواره گرم نگه دارید و بگذراید هم آن را گران بخرند و هم به خریدار خوب بفروشید. و چقدر آرامش دارند جان های که از بدست آوردن اندوخته ای زود مسرور نمی شوند و با از دست دادن آن چه دارند خود را نمی بازند (1). و چه نیکو افرادی هستند. این انسانهای نیکو سرشت ، بازار دلشان همواره رونق دارد .
    به رسم نیک اندیشی بر دست، پر فروش محبت و عشق از لسان الغیب ، حافظ شیرازی تفالی بزنیم که خیال مَحرمان همواره آسوده است .
    هر که شد مَحرَمِ دل، در حرم یار بماند
    وآن که این کار ندانست، در انکار بماند
    اگر از پرده برون شد دلِ من، عیب مکن!
    شُکرِ ایزد که نه در پرده‌ی پندار بماند
    صوفیان واسِتُدند از گروِ مِی همه‌رَخْت
    دَلقِ ما بود که در خانه‌ی خَمّار بماند
    محتسب شیخ شد و فِسقِ خود از یاد ببُرد!
    قصه‌ی ماست که در هر سرِ بازار بماند
    هر میِ لعل کز آن دستِ بلورین ستدیم
    آبِ حَسرت شد و در چشمِ گُهربار بماند
    جز دلِ من، که‌زَ ازل تا به‌ابد عاشق رفت
    جاودان کس نشنیدیم که در کار بماند
    گشت بیمار که چون چَشمِ تو گردد نرگس
    شیوه‌ی تو نشدَش حاصل و بیمار بماند!
    از صدای سخنِ عشق ندیدم خوش‌تر
    یادگاری که در اینِ گنبد دَوّار بماند
    داشتم دَلقی و صد عیب مرا می‌پوشید...
    خِرقه رهنِ مِی و مُطرب شد و زُنّار بماند
    بر جمالِ تو چنان صورت چین حیران شد
    که حدیثش همه‌جا بر در و دیوار بماند
    به تماشاگهِ زلفش، دلِ حافظ روزی،
    شُد که بازآید و جاوید گرفتار بماند

اکنون با دلی خریدار از فهم و اندیشه شما خوبان همیشه همراه، جملات پر مهر ارسالی شما را با " می خوام برم خرید " می خوانیم .

- من ميخوام برم خريد,بامن همراه شويد، ميدونم حتما ميايي,قاصدک داده نويد، از فروشگاه خيال,ميخوام صداقت بگيرم ، واسه ي آرزوهات ازخدا وقت بگيرم، ميخرم هرچي که خواستي ميريزم پاي وفات. توخريدار دلي,من خريداريه نيم نگاه باصفات . 0933****629

- کـــــــاش !… کاش مـی دانستیم زندگی کوتاست …خیلــــــــــــی کوتاه و غیر قابل خرید و فروش …کاش از ثانیه ها و لحظه های زندگی لذت می بردیم. صدای رسا
    - می خواهم بروم خرید، خریدِ کمی انسانیت، کمی وجدان و کمی شعورِ اجتماعی... جایی را می‌شناسید که این ها را در یک بسته‌ی کامل ارائه دهد؟! ن کیوان پور

پاورقی
    1- لِكَيْلَا تَأْسَوْا عَلَى مَا فَاتَكُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاكُمْ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍتا بر آنچه از دستتان می رود اندوهگين نباشيد و بدانچه به دستتان می آيدشادمانی نکنيد و خدا هيچ متکبر خود ستاينده ای را دوست ندارد . سوره حدید آیه 23

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)