سلام مهمان گرامی
برای استفاده از تمام امکانت سایت میبایست
از طريق این لینک عضو شوید.
تبلیغات را در تالار گفتمان بدوح تجربه کنید. میزبانی و معرفی محصول شما و اعتماد سازی مثبت در خریداران شما
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: دعا برای دفع شرّ دشمن

ادمین سایت کاربر طلایی بهمن پور آواتار ها
    584 مرتبه تشکر شده در 296 پست

دعا برای دفع شرّ دشمن

سزاوار است مومنان برای دفع خطر دشمنان شخصی و دینی افزون بر تدبیر ، دعا کنند ، همچون دعایی که امام سجاد (ع) هنگام حمله مسرف – فرمانده سپاه یزید بن معاویه ( علیمها اللعنه ) به شهر مقدس مدینه – خوانده بود و آن دعا این است :
    اللَّهُمَّ احرُسِنی بِعَیِنکَ الَّتِی لا تَنَامُ وَاکنُفنِی بِرُکنِکَ الَّذِی لایِرَامُ وَ اغفِر لِی بقُدرَتِکَ عَلیّ فلا اَهلک و اَنتَ رَجَلئِی. فَکَم مِن نِعمَةٍ اَنعَمتَ بِهَا عَلَیَّ لَکَ عِندَهَا شُکرِی وَکَم مُن بَلِیُّةٍ ابتَلَیتَنِی بهَا قَلَّ لَکَ عِندَهَا صَبرِی [ وَکَم مِن مَعصِیةٍ اَتَیتُهَا فَسَتَرتَهَا وَلَم تَفضَحنِی] (1) فَیا مَن قَلَّ عِندَ نِعمَتِهِ شُکرِی فَلَم یَحرِمنِی وَ یَا مَن قَلَّ عِندَ بَلائهِ صَبرِی فَلَم یَخذُلنِی وَ یَا مَن رَآنی عَلَی المعاصِی فَلَم یَفضَحنِی . یَا ذَا المُعرُوفِ الَّذی لا یَنقطعُ اَبَداً یَا ذَا النِّعماءِ الَّتِی لا تُحصَی عَدَداً ، صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآل مُحَمَّدٍ وَادفَع عَنِّی شَرَّهُ بِکَ ادفَعُ فِی نَحرِهِ وَاستَعِیذُ مِن شَرِّه وَاَستَعیذُ مین شَرِّه وَاستَعِینُ عَلَیهِ فَاکفِنِی شَرّهُ بِحَولِکَ وَقوّتِکَ یا اَرحَمَ الرَّاحِمِینَ ؛ (2) « خدایا با چشمانی که [ هرگز ] به خئاب نرود مرا پاس بدار؛ و با پایه و اساسیی که [ هرگز] تزلزل نیابد مرا نگه دار ؛ و با قدرت و سیطره ای که بر من داری از من درگذر . [ خدایا ] تا تو امید منی من به هلاکت نخواهم افتاد . [ خدایا ] چه نعمت ها که به من دادی و من کم سپاس گفتم ؛ و چه محنت ها که مرا بدان آزمودی من کم شکیبایی کردم ؛ و چه نافرمانی ها که کردم و تو آن را گوشاندی و رسوایم نساختی !
    پس ای کسی که من در کقابل نعمت هایش کم سپاس گزاردم ولی او مرا محروم نساخت ؛ و ای کسی که در مواقع آزمون هایش من کم تحمل داشتم ولی او رهایم نکرد ؛ و ای کسی که مرا هنگام ارتکاب جرم دید ولی رسوا نساخت ؛ ای صاحب لطف همیشگی و ای صاحب کرامت های بی شمار ! بر محمد و آل محمد درود فرست و شر [ فلانی ] را از من دفع کن . [ خدایا [ به کمک تو من با او روبرو می شوم و از شرّش پناه می جویم و یاری می طلبم . گس با قدرت و قوّت خودت مرا از شرّ او رهایی بخش ، ای مهربان ترین مهربانان ! »

پاورقی ها
    1- نسخه بدل (مناقب آل ابی طالب (ع) ، ابن شهر آشوی .ج4 .ص 164
    2- الصحیفة السجادیة الجامعة . ص 367-368
    تالار گفتمان بدّوح
    ضیافت فکر و هنر زندگی

نتایج مسابقه زندگی من 2 و گزارش نهایی

هم آغاز
    0 مرتبه تشکر شده در 0 پست
    واقعا ازتون ممنون.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع